פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

ויקטורי ומגה רבות, העובדים ירוויחו

יו"ר ועד עובדי מגה אייל אלי, פנה להסתדרות בטענה שמנכ"ל ויקטורי אייל רביד מנסה להסית את עובדי הסניפים שנמכרו לה נגד מגה ולגייסם בחוזה אישי

נורית קדוש 06:5007.02.17

חודשיים וחצי לאחר שחתם נחום ביתן על הסכם למכירת 6 סניפי מגה לרשת ויקטורי, בהתאם לדרישת רשות ההגבלים, מוצאים את עצמם חלק מהעובדים בלב סכסוך בין הרשתות. ל"כלכליסט" נודע כי ועד עובדי מגה פנה אתמול להסתדרות ואיים כי לא יאשר לעובדים להגיע עוד לעבודה בסניפים שהועברו לוויקטורי בשל יחס נוקשה ובוטה שהם מקבלים בהם, זאת בנוסף לנסיונות להסית אותם, לטענתו, נגד מגה.

 

מדובר ב־60 עובדים שעובדים ב־2 מתוך 6 החנויות שנפתחו עד כה: ברעננה ובהרצליה. במסגרת הסכם לרכישת זכויות השכירות בסניפים, נחתם גם הסכם להשאלת עובדי מגה. על פי אותו הסכם שנחשף כעת, ישאיל נחום ביתן, בעלי יינות ביתן שרכש את מגה, למנכ"ל ומבעלי השליטה בוויקטורי, אייל רביד, את עובדי אותם סניפים למשך 5 חודשים. ההסכם האמור נחתם לטענת גורמים במגה כיוון שמדובר בסניפים הפועלים באזורים בהם קשה למצוא עובדים בתחום, ובכדי שוויקטורי תוכל לפתוח את הסניפים תוך פרק זמן קצר מהרכישה.

אך לטענת יו"ר ועד העובדים של מגה, אייל אלי, רביד מנסה לשדל את עובדי מגה שהושאלו לו, בשיחות ובדפי הפייסבוק שלהם לעבור לעבוד אצלו בחוזה אישי. אלי פנה אתמול במכתב ליו"ר הסתדרות המעו"ף, ראובן פרי, והודיע לו כי אם הדבר יחזור על עצמו, ימנע מעובדי מגה להגיע לסניפים האמורים. "משפחת רביד, בעלת השליטה ברשת ויקטורי נותנת בימים האחרונים עצות לעובדי מגה ברשתות החברתיות. העברתי את הדברים לנחום ביתן וביקשתי שיעביר מסר למשפחת רביד לחדול מלהתסיס את עובדי החברה. לצערי משפחת רביד המשיכה בכך גם בערב ונאלצתי להגיב על כך בפייסבוק. הריני להודיעך כי אם משפחת רביד תמשיך להתסיס את עובדי מגה ברשתות החברתיות, אתן הוראה חד־משמעית לעובדים שלנו שמועסקים אצלם, לא להתייצב לעבודה והדבר ישליך על עובדי שאר הסניפים". בהתייחס לאותו ערב, כתב אלי לפרי: "אייל רביד הגיע לסניף שבעת הכוכבים שעבר אליו ממגה, ריכז את עובדי מגה ושכנע אותם לחתום על חוזה אישי אצלו".

 

מבעלי השליטה ומנכ"ל ויקטורי אייל רביד ובעלי מגה נחום ביתן מבעלי השליטה ומנכ"ל ויקטורי אייל רביד ובעלי מגה נחום ביתן צילומים: אוראל כהן , מיקי נעם אלון

 

בהתייחס לתגובתו בדפי הפייסבוק של אותם עובדים לאמירות שלכאורה נאמרו על ידי משפחת רביד, כתב אלי: "התערבות משפחת רביד היא בוטה וחצופה ומטרתה לפגוע בעובדי מגה ובעקיפין לקחת ממגה עובדים". אלי פירט באותו מכתב שורה של תנאי העסקה להם זוכים עובדי מגה, ביניהם מתנה לחגים בגובה 500 שקל, ארוחה ב־1.5 שקל ליום, 30 ימי מחלה בשנה, ונופש שנתי זוגי ב־715 שקל. בתוך כך, חלק מעובדי מגה שאינם בסניפים שנמכרו מחכים למעלה מחצי שנה למכתבי פיטורים ולפיצויים, ומתלוננים על כך שמועד קבלת המכתב שהובטח להם שוב נדחה.

 

במקביל, ולאחר מכירת הסניפים, צפויה יינות ביתן לאחד את המטה עם זה של מגה ולהקים מטה חדש במשרדים ששכרה במרכז עזריאלי ראשונים. החברה שכרה את הקומה ה־12 ואת מחצית הקומה ה־11 במגדל המשרדים של הפרויקט בעלות כוללת של כ־26 מיליון שקל לעשר שנים עם אופציה להארכה.

רביד סירב להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x