$
פרסום ושיווק

נקסט הורידה את תחזית הרווח השנתית: "מכינים את החברה לזמנים לא קלים"

רשת האופנה הבריטית החביבה על ישראלים דיווחה על ירידה במכירות לפני חג המולד, תקופה שנחשבת לרוב כרווחית לרשתות הקמעונאות. "השנה שלפנינו צפויה להיות שנה מאתגרת נוספת", הצהירה החברה

שירות כלכליסט 12:2604.01.17
מניית רשת האופנה הבריטית נקסט (Next), שישראלים רבים נוהגים להזמין דרכה בגדים באינטרנט, נופלת הבוקר (ד') ביותר מ-10% במסחר בלונדון. זאת לאחר שהחברה הורידה את תחזית הרווח השנתית ודיווחה על ירידה במכירות לפני חג המולד.

 

על פי ההצהרה של הרשת, המכירות של מוצרים שאינם בהנחה נפלו ב-0.4% ב-54 הימים לפני ה-24 בדצמבר, תקופה שנחשבת לרוב כרווחית לרשתות הקמעונאות. בעקבות זאת הודיעו בנקסט כי הרווח השנתי יעמוד על הטווח הנמוך של התחזית. התחזית כעת היא שהרווח השנתי יעמוד על 792 מיליון ליש"ט, זאת בעוד שהתחזית המקורית נעה בין 825-785 מיליון ליש"ט. עוד הזהירו בנקסט כי המכירות ב-2017 עלולות להיפגע כתוצאה מעלייה באינפלציה, שתוביל לצמצום בצריכה הפרטית.

סניף של נקסט סניף של נקסט צילום: ויקיפדיה

 

"השנה שלפנינו צפויה להיות שנה מאתגרת נוספת, ולכן אנחנו מכינים את החברה לזמנים לא קלים", נמסר בהצהרה שפרסמו. בנקסט גם מעריכים כבר עתה כי יחוו ירידה ברווח בשנה הנוכחית שינוע בין 780-680 מיליון ליש"ט. הבעיות הצפויות בשנה הנוכחית מצטרפים לשורת הקשיים איתם התמודדה החברה בשנה שעברה, אז אף הורידה פעמיים את תחזית ההכנסות השנתית בתוך פחות מחודשיים. יתרה מכך, במרץ העריך המנכ"ל סיימון וולפסון (Simon Wolfson) כי "2016 תהיה השנה הקשה ביותר שלנו מאז 2008". הוא המשיך והשווה את השנה ל"ניסיון לעלות במדרגות נעות שהולכות למטה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x