$
פרסום ושיווק

קבוצת זאפ נכנסת לראשונה לתחום המכירות המקוונות

רוכשת את סטייל ריבר, אתר אינטרנט לסחר מקוון של פריטי אופנה ולייף סטייל. לסטייל ריבר 700 אלף גולשים רשומים, והאתר מציע מותגי אופנה ועיצוב מקומיים ובינלאומיים, לנשים וילדים

גולן חזני 08:2201.08.16

קבוצת זאפ נכנסת לראשונה לתחום המכירות המקוונות: ל"כלכליסט" נודע כי זאפ רוכשת את סטייל ריבר, אתר אינטרנט לסחר מקוון של פריטי אופנה ולייף סטייל.

 

זוהי הפעם השלישית שהאתר מחליף בעלים. לפני שנה, באפריל 2015, רכשה קבוצת משקיעים הכוללת את בריאן אנדרסון, משקיע יהודי בריטי, וליאון פאליק, יו"ר קבוצת פאליק האמריקאית, 60% מהמניות מידי חברת איריו, מייסת האתר, תמורת 4 מיליון דולר.

 

קבוצת פאליק מחזיקה בבעלות על חברת Duty Free Americas המפעילה חנויות בשדות תעופה בארה"ב ובין היתר הינה זכיינית של חנויות הדיוטי פרי בשדה התעופה עובדה בדרום, ושמה הוזכר כאחד התורמים של בנימין נתניהו. משקיעים נוספים שמכרו את המניות באתר הם דריל פוסטר ומרטין לרנר.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

סטייל ריבר הוקם בשנת 2010 על ידי חברת איריו שבהמשך מכרה מחצית מהמניות לזכיינית קשת, שרכשה את המניות באמצעות אתר מאקו, ובאוקטובר 2013 רכשה איריו בחזרה את האחזקות של קשת בסטייל ריבר.

 

איריו שייכת לקבוצת משקיעים שכוללת את יהושע לוינברג, ממייסדי חברת גילת רשתות לווין, את יעקב צנקל לשעבר מנכ"ל רדלן שנמכרה לחברת מארוול ואת היזם רפי טופז שכיהן בעבר כמנכ"ל סטייל ריבר. עפ"י הערכות זאפ תשלם בעיסקה 8 מיליון שקל בלבד.

 

לסטייל ריבר יש כ 700 אלף גולשים רשומים, והאתר מציע שורה של מותגי אופנה ועיצוב מקומיים ובינלאומיים, לנשים וילדים. עיקר המכירות הן לנשים, הלבשה תחתונה, בגדי ספורט, בגדי ים, תכשיטים, הנעלה, אביזרים ובגדי ילדים, ובמרבית המקרים האתר מציע פתרון גם למשלוח הקניה. סטייל ריבר איננו מייצר כיום רווחים לבעלי המניות שלו. האתר, שמוכר פריטי אופנה, מתמודד בתחרות לא פשוטה מול אתרי מכירות מקומיים של רשתות האופנה הישראליות ואל מול אתרי מכירות בינלאומיים שמספר הישראלים שרוכש מהם פריטי אופנה הולך וגדל מדי שנה.

 

אתר אינרנט העוסק במכירות אופנה מקוונות נוסף שנמכר בשנה האחרונה הוא אתר עדיקא adika. שבינואר 2015 נמכר לרשת גולף בעד 40 מיליון שקל. עדיקא נחשבת לחברה המובילה בארץ בתחום ה־E COMERCE אליו נכנסה זאפ לראשונה עם הרכישה הנוכחית. עפ"י הערכות צפויה זאפ שבשליטת קרן איפקס, לבצע רכישות נוספות של אתרים דומים בעתיד.

 

ZAP היא קבוצת האינטרנט הצרכנית הגדולה כיום בישראל. הקבוצה מאגדת למעלה מעשרים אתרי אינטרנט ופורטלים שונים, שהמובילים שבהם אתר השוואת המחירים זאפ, אתר מתחתנים, אתר REST למשלוחים ומסעדות, ואתר דוקטורס לרופאים. זאפ עוסקת גם בפיתוח עצמאי של אתרי אינטרנט ומעסיקה 700 עובדים בחברות שבבעלותה.

 

זאפ (לשעבר דפי זהב) נרכשה ב–2004 בידי קרן מרקסטון לפי שווי של 110 מיליון דולר, וב–2007 נמכרה תמורת 125 מיליון דולר לידי קרן אוסטרלית בבקוק אנד בראון, שב–2008 נקלעה למצוקת נזילות.

 

זאפ עצמה נקלעה ב–2009 למצוקת נזילות, ולא יכלה לעמוד בהתחייבויות של 350 מיליון שקל לבעלי האג"ח ושל 160 מיליון שקל לבנק הפועלים, והשליטה בה הועברה ב–2010 לידי נושיה.הכנסות החברה מוערכות ב־250 מיליון שקל והיא רווחית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x