$
מדיה

דירקטוריון חדשות 2 נגד ועדת פילבר: "המסקנות יובילו לפגיעה בעצמאות החברה"

הדירקטוריון דן בהמלצות הכוללות קיצוץ בתקציב המינימום הנדרש לשידורי חדשות בטלוויזיה - מ-68 מיליון שקל כיום ל-23 מיליון שקל במצב המוצע. הדירקטוריון: "חברת חדשות שתמומן בסכום מינימלי כמוצע על ידי הוועדה לא תוכל להשקיע כראוי בהכנת כתבות ותחקירים עיתונאיים"

אלירן מלכי 17:4005.07.16

דירקטוריון חברת החדשות של ערוץ 2, התכנס היום (ג') ודן בהמלצות ועדת פילבר הכוללות המלצה על קיצוץ בתקציב המינימום הנדרשים לשידורי חדשות בטלוויזיה המסחרית – מ-68 מיליון שקל כיום ל-23 מיליון שקל (במידה והמסקנות יאומצו).

 

בדירקטוריון סבורים כי "קיצוץ זה יוביל לאובדן העצמאות של חברת החדשות עד כדי סכנה מוחשית להמשך קיומה כגוף חדשות בלתי תלוי הנדרש למלא את תפקידו העיתונאי כפי שקורה כיום. הקיצוץ הדרמטי בתקציבים יביא לכך שחברת החדשות תהיה פגיעה וחשופה לאיומים חיצוניים זרים ובלתי ענייניים".

 

בדירקטוריון הסבירו: "חברת חדשות שתמומן בסכום מינימלי כמוצע על ידי הוועדה לא תוכל להשקיע כראוי בהכנת כתבות ותחקירים עיתונאיים בעלי עניין ציבורי ותתקשה להתמודד מול לחצים כלכליים פוליטיים ואחרים. מסקנות ועדת פילבר משמעותן פגיעה אנושה בחברת החדשות של ערוץ 2 בעצמאותה ובעצם קיומה".

 

יש לציין כי המלצות ועדת פילבר לא קבעו רף מקסימלי להשקעה בחדשות אלא מינימלי, וחברות החדשות אינן מוגבלות בכספים שהם מורשים להשקיע בעבודתם.

 

יונית לוי, מנחת חדשות ערוץ 2 יונית לוי, מנחת חדשות ערוץ 2

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x