$
פרסום ושיווק

ש"ס מאיימת: לא נצביע עם הקואליציה עד להדחת רמי סדן

ש"ס הודיעה כי חבריה ייעדרו מהצבעות במליאה במידה ויו"ר חברת החדשות של ערוץ 10 לא יעזוב את התפקיד. ראש הממשלה התקשר אל השר אריה דרעי לפני טיסתו חזרה לארץ והשניים קבעו להיפגש הערב

רוני זינגר 06:5709.06.16

סיעת ש״ס המשיכה אתמול להתבצר בעמדתה כי לא תשתף פעולה עם הקואליציה בהצבעות בכנסת במידה והיו"ר החדש של חברת החדשות של ערוץ 10 רמי סדן לא יעזוב את תפקידו. זאת בעקבות הדברים שאמר כביכול בגנות המפלגה והעומד בראשה אריה דרעי. למרות האיומים, השתתפו חברי הסיעה בהצבעה אתמול בצהריים כנגד הצעת החוק לתיקון מערך הגיור של ח״כ אלעזר שטרן.

 

מיד לאחר מכן נטשו יו״ר המפלגה אריה דרעי ויתר חברי הסיעה את מליאת הכנסת. במקביל, המשיך יו״ר הקואליציה דוד ביטן לנסות ולהנמיך את הלהבות. אתמול נפגש ביטן עם יו״ר ש״ס ושר הפנים דרעי בלשכתו של דרעי, לאחר שהאחרון בחר להחרים את דיון ועדת הפנים בכנסת שהיה אמור להתקיים בהשתתפותו. גם יתר חברי ש״ס החרימו את הדיונים השונים בוועדות.

 

בתום הפגישה אמר ביטן כי "לאחר ישיבה באווירה טובה עם שר הפנים ולאחר עיון בחומר הבדיקה שנעשתה לבקשתי, ברור שהפרסומים בתקשורת היו מוגזמים וכי הדברים שנטען שנאמרו כנגד שר הפנים לא נאמרו אם כי נאמרו דברים לא ראויים שלא היו צריכים להיאמר”. ביטן הציג לדרעי עדויות של חברי דירקטוריון עמם שוחח ואשר אמרו כי סדן לא אמר בדיוק את הדברים שיוחסו לו וכי הוויכוח הוא על הפרשנות שלהם.

 

יו"ר ועדת העבודה והרווחה אלי אלאלוף יו"ר ועדת העבודה והרווחה אלי אלאלוף צילום: עמית שעל

 

בנוסף יו״ר הקואליציה הודיע לשר הפנים כי ניתן יהיה להמשיך את הבירור ובמידה ויתברר שיש טעם בדברי ש״ס ייעשה שיקול מחודש על ידי הקואליציה בעניין. ביטן הבין מדרעי כי יכנס ישיבת סיעה ובה יתייעץ עם יתר חבריו כיצד לנהוג. אולם לא חלף זמן רב עד שיצאה הודעה מטעם סיעת ש״ס ולפיה לאחר פגישת דרעי וביטן, התכנסה הסיעה, בחנה את הדברים והחליטה כי היא דוחה בכל תוקף את הבדיקה המגמתית שערכה אתמול הרשות השניה.

 

״על פי כל הבדיקות שנערכו, רמי סדן אמר בישיבת הדירקטוריון את הדברים הגזעניים נגד תנועת שס ונגד יו״ר התנועה אריה דרעי. הדברים הגזעניים והחמורים נאמרו בעת שהציג את מועמדותו ליו״ר הדריקטוריון של חדשות 10. חמור מאוד שלאחר דבריו החמורים של סדן, בחר אותו הדירקטוריון ליו״ר חברת החדשות. ש״ס ממשיכה לדרוש את פיטוריו המיידיים של רמי סדן, ובמקביל הודיעה הסיעה כי חבריה לא ישתתפו היום בישיבות הכנסת ובהצבעות שמתקיימות", נאמר בהודעה.

 

עוד נמסר כי חברי ש״ס ״יופיעו בפני חברי מועצת חכמי התורה ויקבלו הנחיות לגבי ההמשך״. גם יו״ר וועדת העבודה הרווחה והבריאות אלי אלאלוף הביע מחאה משלו לאחר שביטל אתמול בבוקר את הדיון שהיה אמור להתקיים בהצעת החוק לטיפול בחולי נפש. "מצאתי לנכון למחות ולבטל את הישיבה כאקט מחאה לדברים הגזעניים הנשמעים בתקשורת, במיוחד אלה המיוחסים לרמי סדן. אין מקום לאיש כזה, המבטא גזענות ופוגע באנשים, בתפקיד ציבורי. אני לא מזלזל באף שם פרטי של בן עדה כלשהי. הגיע הזמן להילחם בתופעה הזאת. בנוסף, הדרך בה בחרה הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו להגן על סדן ולמהר להודיע שהדברים לא נאמרו, בעוד עדויות רבות אומרות אחרת, מוכיח שגם להם יש צורך בחשבון נפש. גם מי שמינה את סדן ונתן לו להיות קרוב אליו במשך שנים ארוכות צריך לבדוק עצמו", אמר אלאלוף. הוא ציין כי עמדתו תואמה ומגובה עם שר האוצר משה כחלון, ראש סיעתו. חברי הכנסת אילן גילאון ממרצ ועבדאללה אבו מערוף מהרשימה המשותפת שנכחו בדיון בירכו את ח"כ אלאלוף על הצעד שנקט.

 

מימין: רמי סדן ואריה דרעי.  ש"ס מניחה כי לנתניהו היכולת לפעול בעניין מימין: רמי סדן ואריה דרעי. ש"ס מניחה כי לנתניהו היכולת לפעול בעניין צילום: חיים הורנשטיין

 

סיעת המחנה הציוני מסרה כי היא תומכת בתביעתה של תנועת ש״ס למנוע את מינויו של רמי סדן. "אין די בדברי התנצלות, כפי שראש הממשלה נתניהו דרש ממר סדן. אנחנו דורשים את התפטרותו לאלתר וכולם - מראש הממשלה ועד אחרון הנוגעים בדבר - צריכים לדרוש את אותו הדבר. אדם האוחז בעמדות מקוממות וחשוכות לא יקבל לידיו עמדת כח בחברה הישראלית", נמסר מהסיעה.

 

ש"ס בתגובה לדברים: חמור מאוד שלאחר דבריו החמורים של סדן, בחר אותו הדירקטוריון ליו״ר חברת החדשות. ש״ס ממשיכה לדרוש את פיטוריו המיידיים של רמי סדן"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x