$
מדיה

מנכ"ל חדשות 10 נגד היו"ר החדש: "סדן אמר שהוא שונא את ש"ס"

רמי סדן הכחיש את האמירות שיוחסו לו נגד ש"ס ואריה דרעי, אך גולן יוכפז צייץ בטוויטר: "ראוי שהדברים יאמרו באופן ברור: סדן אמר לחברי דירקטוריון החדשות ולי: 'אני שונא את ש"ס ודרעי בדיוק כמותכם באליטה'"

אלירן מלכי ורוני זינגר 19:1607.06.16

נמשכת הסערה סביב מינויו של רמי סדן ליו"ר חדשות ערוץ 10 - ואמירותיו כביכול בישיבת הדירקטוריון שלפיהן הוא "שונא את ש"ס והגנב דרעי, אך כאליטה, על הערוץ לפנות למצביעי ש"ס ולמסעודה בשדרות".

 

מנכ"ל חדשות 10, גולן יוכפז, צייץ בטוויטר לפני שעה קלה כי "אחרי סערה שנמשכת שעות, ראוי שהדברים יאמרו באופן ברור: רמי סדן אמר לחברי דירקטוריון החדשות ולי: 'אני שונא את ש"ס ודרעי בדיוק כמותכם באליטה. עוד הוסיף: צריך להגיע לפרחיה משדרות. דבריו הופסקו. כל תיאור אחר - חוטא לאמת".

 

מוקדם יותר הכחיש סדן, בראיון לגל"צ, את הציטוטים, ואמר: "אני שומע יום שלם בשמי דברים שמעולם לא נאמרו, שאני לא חושב שאפשר אפילו לחשוב או להרגיש אותם. איך אפשר לומר שונא ספרדים? איך אפשר ככה לדבר על אריה דרעי, שבכלל לא עלה בדיון. זה לא נאמר! לא קיים!" סדן הוסיף: "כל זה לדעתי כי יש אנשים מתוך מערכת התקשורת שמאוד קשה להם שבא אדם עם כיפה, שגאה בזה שהיה ממתיישבי גוש עציון והרובע היהודי, והוא לא בא מהמיינסטרים. אולי יש אנשים שזה מאוד קשה להם".

  

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, אמר היום כי תופעות כמו רמי סדן והתבטאויותיו הן בדיוק הסיבה להקמתה של המפלגה שפועלת למגר אמירות כאלה וכי לא יעברו על סדר היום על ההתבטאויות הללו. לדבריו, "בישיבת דירקטוריון סגורה אנשים מרשים לעצמם להוציא את האמת, את האמת הכואבת. בישראל 2016 יש גזענות. בישראל 2016 בזים לציבור המזרחי. בישראל 2016 יש מי שמרשה לעצמו להתנשא על ציבור שלם שהא חלק ממדינת ישראל. מצביעי ש״ס אינם סרח עודף, מצביעי ש״ס הם מאות אלפים של מזרחים שהחליטו להתאגד ולהרים את ראשם כדי למגר מן העולם תופעות כמו רמי סדן".

 

גולן יוכפז גולן יוכפז

 

דרעי הוסיף: "אנחנו כאן בשביל להישאר, אנחנו כאן בשביל לומר לאנשים כאלה שבישראל 2016 לא נעבור לסדר היום על התבטאויות כאלה. לא בפומבי ולא בישיבת דירקטוריון סגורה. אני קורא לראש הממשלה המכהן גם כשר התקשורת, לחברי הממשלה ולחברי הכנסת להשמיע את קולם. לכל אנשי התקשורת מכל כלי התקשורת להתעלות מעל אינטרסים אישיים ולגנות את הגזענות הזו בכל פה, אסור לשתוק! היום זה נגד המזרחיים ונגד המסעודות משדרות ומחר זה יהיה נגד ציבורים אחרים. התקפה בזויה כזו נגד ציבור שלם רק בשל מוצאו, לא יכולה לעבור לסדר היום בשום צורה". 

 

סגן שר האוצר יצחק כהן מש"ס אמר: "בא לנו פה טיפוס והולך להיות יו"ר דירקטוריון חדשות 10. האדם צריך להיות מודח לאלתר בבושת פנים".

 

רמי סדן ואריה דרעי רמי סדן ואריה דרעי צילום: חיים הורנשטיין

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "יש לברר אם הדברים המיוחסים למר סדן אכן נאמרו שכן הוא מכחיש זאת בכל תוקף. אם יתברר שאכן הדברים נאמרו הרי שמדובר בהתבטאויות חמורות מאוד וראש הממשלה דוחה אותם על הסף". 

 

לפיד: "התבטאות גזענית, המסיתה ורווית השנאה"

 

הדברים זכו גם לגינוי חמור מפי יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד שהגדיר את דברי סדן כ"התבטאות גזענית, המסיתה ורווית השנאה". לדבריו, "לא יכול להיות שאדם אשר מחזיק בתפקיד מנהל מערכת חדשות מרכזית במדינה דמוקרטית יתבטא בצורה כזאת נגד אף אדם ואף ארגון או מפלגה ומצביעיה.  

 

"אנחנו קוראים לסדן לחזור בו מדבריו ולהתנצל בפני מצביעי ש"ס, חברי הסיעה והעומד בראשה. אמירות מסוג זה מקצינות את השסעים ההולכים וגוברים בחודשים האחרונים בחברה הישראלית ואין להן מקום במדינה שמכבדת את כל אזרחיה. צריך להפסיק עם זה. אפשר לא להסכים, אפשר לבקר התנהלות, אבל אסור להשתמש במילות פוגעניות וארסיות שרק מגבירות את השסעים, בטח כאשר הן באות ממנהל בחברת חדשות שיש לו תפקיד מרכזי בהעברת התכנים בהם צופים אזרחי ישראל", אמר לפיד.

 

ח"כ שלי יחימוביץ' קוראת לדירקטוריון חדשות 10, לשר התקשורת, נתניהו, ולמועצת הרשות השנייה להדיח לאלתר מתפקיד יו"ר הדירקטוריון את רמי סדן: "מלכתחילה מדובר בבחירה אומללה, תמוהה ובלתי מקצועית בעליל של לוביסט ומאכער המקורב לנתניהו, אולם דברי הגזענות והבלע שאמר בדירקטוריון כנגד עדות המזרח הן חציית קו אדום חמורה ביותר ההופכת אותו לבלתי כשיר למלא את התפקיד הרגיש". יחימוביץ', ח"כ איציק וקנין מש"ס וח"כים נוספים בקשו לקיים על מינויו של סדן דיון מהיר בוועדת הכלכלה של הכנסת.

 

ח״כ נחמן שי מסר בעניין כי "ערוץ 10 הוא אמנם ערוץ פרטי אבל הוא משדר במרחב הציבורי, וחלות עליו אמות מידה ואתיקה ציבוריות ועיתונאיות. דבריו של סדן הם בלתי קבילים ובלתי נסבלים. הוא אינו מבין את תפקידו הציבורי שזה עתה החל בו. אני קורא לו שיתפטר עכשיו ויחסוך מאיתנו את הנזקים הצפויים מכהונת".

 

לוביסט רשום בכנסת ובעל משרד יחסי ציבור

 

אלא שההתבטאויות השנויות במחלוקת של היו"ר החדש הן לא הבעיה היחידה שמציף המינוי הזה והוא מעורר שאלות

קשות הנוגעות לניגודי עניינים אפשריים שקיימים לו מתוקף היותו לוביסט רשום בכנסת ובעל משרד יחסי ציבור.

 

בנוסף, סדן נחשב מקורב למשפחת נתניהו ולכן מעורר המינוי גם אנטגוניזם בקרב אנשי חברת החדשות של ערוץ 10 שחוששים כעת לעצמאות העיתונאית של המערכת. סדן התבטא בעבר נגד חופש העיתונות ונגד האופן שבו מסקרת העיתונות בכלל וערוץ 10 בפרט את נתניהו וטען שהם מפיצים ב"אובססיביות סיפורים נגדו". 

 

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "אנו מבקשים להבהיר כי לאחר שנאמרו הדברים ע"י רמי סדן בישיבת דירקטוריון חדשות 10, נוכחים בישיבה הפסיקו את דבריו מיד, ואמרו כי הדברים אינם מקובלים עליהם. הציטוטים שהשמיע סדן, במהלך הישיבה, שבה הציג את מועמדותו לתפקיד יו"ר דירקטוריון חדשות 10, כחלק מסקירה של תפיסת עולמו, לא מקובלים בשום דרך על חדשות 10, עובדיה ועיתונאיה".

 

מתן חודרוב, יו"ר עובדי ערוץ 10, אמר היום בראיון לגלי צה"ל כי "המינוי בעייתי מכמה סיבות, ראשית מדובר על אדם המקורב למשפחת נתניהו והוא סוג של זרוע ארוכה של משפחת נתניהו. אנחנו יודעים שהוא לא היה המועמד המוביל ליו"ר דירקטוריון חדשות 10. מסיבה שאינה ברורה, יממה לפני ההצבעה בדירקטוריון, בעלי המניות שינו את החלטתם ובהצבעת בזק בת 7 דקות הוא נבחר ליו"ר. אנחנו עיתונאים, לא שונאי ש"ס. כל אדם הרואה את עצמו שנפגע מהאמירה הזו, אני מתנצל באופן אישי בשם כל ערוץ 10. אני קורא לדירקטוריון ערוץ 10 לחשב מסלול מחדש ולהעמיד מישהו אחר ליו"ר הדירקטוריון".

 

סדן מסר בתגובה: "לא היו דברים מעולם. מודאגים מהמינוי מנסים לסכסך בתוך הציבור הדתי. אני חי באהבה גדולה עם הציבור הספרדי וסבור שיש לתת לו מקום גם בשדה התקשורת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x