$
פרסום ושיווק

רמי לוי ממשיך לנסות לרכוש את מגה: מציע עוד 90 מיליון שקל

בסך הכל מציע רמי לוי 320 מיליון שקל, לא כולל המלאי המוערך ב-130 מיליון שקל; אתמול המליצו נאמני מגה לביהמ"ש לקבל את הצעת יינות ביתן - 275 מיליון שקל ותשלום על המלאי

נורית קדוש 15:0011.05.16

ימים ספורים לאחר שסירב לבקשת נאמני מגה לשפר את ההצעה שהגיש למכרז לרכישת הרשת ב-100 מיליון שקל נוספים, ולאחר שהנאמנים המליצו על הצעת יינות ביתן הגבוהה מהצעתו, שלח רמי לוי הודעה לנאמנים בה הוא מציע 90 מיליון שקל נוספים ובסך הכל 320 מיליון שקל, לא כולל המלאי המוערך בכ-130 מיליון שקל.

 

 

שיפור ההצעה הכספית לא צפויה להוביל בוודאות לזכייה של לוי במכרז, שכן מתמודדים נוספים ובהם חגי שלום מטיב טעם, מתכוונים לפנות לבית המשפט בבקשה לחייב הנאמנים לקיים התמחרות בין המציעים.

 

בנוסף, הצעתו של לוי הוגשה למרות התנגדות חריפה ורשמית של רשות ההגבלים העסקיים להעברת מגה לבעלותו.

 

נחום ביתן, בעלי רשת  יינות ביתן נחום ביתן, בעלי רשת יינות ביתן צילום: מיקי נעם אלון

 

אתמול המליצו נאמני מגה, רו"ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אהוד גינדס ואמיר ברטוב, לבית המשפט לקבל את הצעת יינות ביתן לרכוש את רשת מגה תמורת 275 מיליון שקל בתוספת 130 מיליון שקל עבור המלאי.

 

לידי הנאמנים הוגשו בסוף השבוע שעבר שש הצעות לרכישת החברה כמקשה אחת, כולן משופרות ביחס לאלו אשר הוגשו

בתחילת הליך המכירה, וכוללות הסכמה לניהול מו"מ עם ההסתדרות וועד עובדי החברה, שיבטיח את המשך העסקת העובדים בהסכם קיבוצי לתקופה ארוכה.

 

הצעד בו נקט היום לוי יוצא לדרך אחרי שמוטי בן משה, שמצוי בשלבים מתקדמם ברכישת אלון רבוע כחול, פנה אתמול לבית המשפט המחוזי בלוד, בטענה שהמלצת הנאמנים על הצעת ביתן היא בגדר מחטף.

 

לטענת בן משה, הצעתו עדיפה לנושי מגה על הצעת יינות ביתן ולכן יש לאפשר לו להציג את הצעתו להצבעת הנושים. במסגרת זו התריע בן משה כי ההסכם שהנאמנים מבקשים לכרות עם יינות ביתן קובע כי גם ללא אישורם של הנושים את ההצעה וללא אישור הסדר הנושים וגם אם הנושים יתנגדו לעסקה תעבור רשת מגה לבעלות יינות ביתן בדרך "עוקפת" של רכישת הפעילות . בפנייתו לבית המשפט מציין בא כוחו של בן משה, כי בקשת הנאמנים לאישור העסקה עם יינות ביתן , אינה מפרטת מספר חולשות חמורות הניכרות בה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x