$
פרסום ושיווק

טיים אאוט העולמית בדרך להנפקה בבורסת לונדון: מצפה לגייס 80 מיליון ליש"ט

מגזין הבילויים והלייפסטייל, שספג הפסדים כבדים בזירה הבינלאומית, ייצא לראשונה להנפקה בהמשך השנה עם הערכת שווי של יותר מ-200 מיליון ליש"ט

שירות כלכליסט 11:5530.04.16

טיים אאוט, מגזין הבילויים והלייפסטייל שהפך לעסק של מדיה דיגיטלית, מתכנן לצאת בהנפקה ציבורית ראשונה בהמשך השנה, כך מדווח הגרדיאן הבריטי. אוקלי קפיטל (Oakley Capital), שרכשה את השליטה בחברה ב-2010, מתכוונת לבצע את ההנפקה ביוני בבורסת AIM בלונדון.

אוקלי השקיעה משאבים רבים בהרחבת העסק המפסיד בזירה הבינלאומית, כולל חלוקת המגזין המודפס בחינם בלונדון, ניו יורק ושיקגו, התמקדות במהדורה הדיגיטלית, ואף השקת שוק אוכל בליסבון. לטיים אאוט יש כעת 116 מיליון משתמשים חודשיים ברחבי העולם בפלטפורמות הדיגיטליות והמודפסות, והמודל העסקי הונדס מחדש כך שבסביבות 50% מההכנסות בגובה 70 מיליון ליש"ט נובעות ממקורות דיגיטליים כמו מסחר מקוון ופרסום. 

בורסת לונדון בורסת לונדון צילום: בלומברג

 

אם ההנפקה תתגלה כמוצלחת, פיטר דובנס, המייסד של אוקלי קפיטל, צפוי להפוך ליו"ר חיצוני של החברה, וחוליו ברונו, שעבר באוקטובר מאתר ביקורת הנסיעות TripAdvisor לטיים אאוט, ימונה לתפקיד המנכ"ל.

 

בטיים אאוט מתכוונים לבצע את ההנפקה עם הערכת שווי של מעל 200 מיליון ליש"ט. החברה מצפה לגייס 80 מיליון ליש"ט ממכירת מניות למשקיעים חיצוניים, וההכנסות ישמשו להשקעה מחדש בתחומים כמו פלטפורמת מסחר מקוון במכשירים ניידים ואפילו השקת קמפיין שיווקי ראשון עבור החברה. בטיים אאוט מקווים לשחזר את ההצלחה של חברות מדיה כמו TripAdvisor, שהונפקה כשעוד הייתה חברה מפסידה ומאז הפכה לכוח עולמי משמעותי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x