$
פרסום ושיווק

מועצת הכבלים והלוויין נגד ערוץ 20: פתחה בהליך בירור בשל הפרות אתיקה

המועצה שלחה מכתב בירור למנכ"ל הערוץ בעקבות תלונות של צופים. יו"ר המועצה: "צריך להפנים ששידור חדשות נושא גם חובות, שהעיקרית בהן היא עמידה בכללי אתיקה"

אלירן מלכי 12:1504.04.16

מועצת הכבלים והלווין החליטה להקשיח את דרישותיה כלפי ערוץ 20, זאת בעקבות טענות על הפרה לכאורה של הוראות האתיקה הקבועות ברישיונו. המועצה שלחה אתמול (א') מכתב בירור למנכ"ל ערוץ 20 בעקבות הפרה לכאורה של הוראות האתיקה, ובנוסף פתחה בהליך בירור בעקבות תלונות שהגיעו לאגף פניות ציבור במועצה בנוגע לתכנים ששודרו בערוץ, המעלים חשש כי הערוץ לא מקיים את תנאי האתיקה ככתוב ברישיונו.

"הערוץ הגיש בקשה לשידורי חדשות וצריך להפנים ששידור חדשות נושא גם חובות, שהעיקרית בהן היא עמידה בכללי אתיקה", כך אמרה הבוקר יו"ר מועצת הכבלים והלוויין יפעת בן חי שגב בעקבות הטענות. לדבריה, "הערוץ מגלה יחס לא רציני לכללי הרגולציה. בדעתנו לאכוף את כל כללי הרישיון קטנים כגדולים".

 

ערוץ 20. המועצה בודקת חשדות להפרות בתחומי האתיקה מצד הערוץ ערוץ 20. המועצה בודקת חשדות להפרות בתחומי האתיקה מצד הערוץ צילום: נדב כהן יונתן

  

במכתב ששלחה המועצה לערוץ נכתב, בין היתר, כי הערוץ לא מינה ממונה על תלונות הציבור, ועדת האתיקה שלו לא כונסה כבר מספר חודשים ומנכ"ל הערוץ, אבי בר, היה אחראי בפועל על הדרכת העובדים בתחום האתיקה, וזאת בניגוד גמור להוראות המועצה. המועצה אף מתחה ביקורת על בר ומסרה כי "על אף דרישתנו המפורשת לדעת מה השכלתו וניסיונו הרלוונטי לנושאי אתיקה עיתונאית של הממונה על האתיקה, לא הועברה כל התייחסות לכך בתגובת הערוץ". מערוץ 20 סירבו להגיב בנושא.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x