$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

קבוצת הרשתות מתחילה להתפרק? רשת מחסני להב לא תיגש למכרז מגה

הרשת הקמעונאית שהיתה בין 12 הרשתות שחברו לצורך התמודדות על רכישת מגה החליטה לפרוש מהמירוץ לאחר שבחנה את מתווה הרכישה; מארגני הקבוצה מסרו כי הם בוחנים אפשרות של רשת שתיכנס בנעליה

נורית קדוש 12:3617.03.16
רשת מחסני להב, אחת מ-12 הרשתות שחברו לצורך התמודדות על רכישת מגה, החליטה לאחר שבחנה את מתווה הרכישה, שלא לגשת במסגרת קבוצת הרשתות שהתארגנה לרכישת סניפי הרשת. מחסני להב היוותה כשליש מהסכום עליו התחייבו הרשתות לנאמן. הגשת ההצעה של הקבוצה אמורה היתה להתקיים אתמול בערב, נדחתה להיום בבוקר, אך כעת ספק אם תוכל למצוא מי שיתפוס את מקומה של רשת להב.

 

כך, נותרו נאמני מגה שאמורים לקבוע ביום ראשון הקרוב מועד להתמחרות, רק עם שני מציעים: רמי לוי והאחים שבע. מחר יקיימו הנאמנים פגישה עם מוטי בן משה בתקווה שיגיש הצעה. בהודעה ששלחו מארגני הקבוצה לחברי. הבוקר נמסר כי "מחסני להב פרשו הבוקר מהקבוצה משיקוליים שלהם. נעשתה בדיקה עקרונית עם שחקן נןוסף לקחת את הסניפים שבעיסקה שלהם כמקשה אחת ובמחיר שלהם. פנינו אף לממונה על ההגבלים כדי לקבל אישור עקרוני".

 

אם יתקבל אישור ממונה, ייכנס השחקן הנוסף לנעלי מחסני להב והכל ימשיך כרגיל, בכפוף לעיכוב נוסף בלוח הזמנים.  "במידה ולא, יוצעו הסניפים לכלל חברי הקבוצה להציע הצעות, אם תהיה הענות נמשיך בהליך ואם לא אז נפרוש", נמסר ממארגני הקבוצה. 

 

סניף מחסני להב בחיפה סניף מחסני להב בחיפה צילום: גיל נחושתן

 

רשת מחסני להב הצטרפה לקבוצה שארגן השר לשעבר שלום שמחון ברגע האחרון ולמרות זאת זכתה בהליך ההתמחרות שנערך בשבוע שעבר ב-17 סניפים של רשת מגה. הסכום עליו התחייבה מחסני להב מוערך בקרוב ל-50 מליון שקלים, כאשר הסכום הכולל שנאסף מכל הרשתות בעבור כל הסניפים שנקנו (90 סניפים) הוא כ-160 מליון שקלים.

 

לאחר פרישתו של שמחון התארגנה הקבוצה תחת ישי אבידן וביממה האחרונה גובש המתווה והיחסים בין הקבוצה, ואמש היתה אמורה להעביר קבוצת הרשתות את הצעתה המעודכנת לנאמני מגה.

 

עידו מור, מנכ"ל מחסני להב מסר כי ״ביממה האחרונה הועברו אלינו המסמכים הקשורים בהתארגנות הקבוצה. לאחר חשיבה החלטנו שבמתווה המוצע לא נכון יהיה לגשת למכרז".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x