$
פרסום ושיווק

רשות ההגבלים לנאמני מגה: רכישת הרשת בידי רמי לוי תפגע בצרכנים

הרשות מתייחסת לאפשרות ששופרסל ורמי לוי יחזיקו ביחד בכ-50% בשוק הקמעונאות. בנוסף יש חשש לפגיעה בספקים; המועד האחרון להגשת הצעות נדחה שוב היום למחרתיים

נורית קדוש 17:5609.03.16

הצעתו של רמי לוי לרכישת מגה, למרות המסרים שהעבירו בכירים ברשות ההגבלים העסקיים לפיהם יתנגדו לעסקה זו, הובילה את רשות ההגבלים העסקיים לשלוח היום לנאמני מגה חוות דעת מקדמית במסגרתה תיארה את הבעיה התחרותית שעלולה להוות עסקת רכישת מגה על ידי רמי לוי.

 

 

חוות הדעת מתייחסת לשלושה קשיים עיקריים בעסקה האפשרית ובראשם פגיעה בתחרות בין הקמעונאים בעקבות כך ששופרסל ורמי לוי יחזיקו ביחד בנתח שוק של כ-50%, דבר שיוביל לחוסר יכולתם של המתחרים לרסן את התנהגותם.

 

נפגעים נוספים הם הספקים בעקבות הגדלה משמעותית של כוח הקניה של רמי לוי מול ספקי המזון בכלל, וספקי מזון קטנים בפרט.

רמי לוי רמי לוי צילום: אוראל כהן

 

הרשות מתייחסת גם לפגיעה צפויה בצרכנים. זאת משום שהתחרות בין חנויות בתחום קמעונאות המזון ומוצרי הצריכה על כיסו של הצרכן היא בעיקרה תחרות מקומית, והרשות חוששת מפגיעה בתחרות גיאוגרפית במספר לא מבוטל של אזורים גאוגרפיים. מסקנת רשות ההגבלים היא כי המיזוג צפוי לעלות חשש סביר לפגיעה משמעותית בתחרות.

 

כיוון שלוי היה היחיד שהגיש הצעה לרכישת מגה, חוות הדעת של רשות ההגבלים מציבה את נאמני מגה בבעיה. ייתכן שבשל כך, בחרו לדחות את המועד האחרון להגשת הצעות מהיום ליום שישי, בנסיון למצוא קונה נוסף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x