$
פרסום ושיווק

רמי לוי: "נפעיל את מגה בנפרד משיווק השקמה - ונגייס עוד 2,000 עובדים"

לוי מבקש לרכוש את הרשת תמורת 150 מיליון שקל; חברה בת נפרדת תפעיל את מגה - ורק פעילות הרכש תהיה משותפת עם שיווק השקמה

נורית קדוש 10:4109.03.16

עוד בטרם הסתיים המכרז למכירת מגה, ובהמשך להצעה שהגיש לרכוש את הרשת תמורת 150 מיליון שקל, נערך רמי לוי ליום שאחרי.

 

בכוונת לוי, אם יזכה במכרז, להפעיל את 127 סניפי מגה בחברה נפרדת מזו שמפעילה את סניפי רשת שיווק השקמה שבשליטתו. ההצעה של לוי הוגשה באמצעות "רשת חנויות רמי לוי DCI" חברה בת בבעלות מלאה, וזו תפעיל את סניפי מגה בחברה נפרדת עם מטה, מערכת חשבונאית והנהלה נפרדים. רק פעילות הרכש תהיה משותפת ותאפשר לסניפים הנרכשים ליהנות מכוח הקנייה של לוי.

 

סניף מגה בקניון איילון סניף מגה בקניון איילון צילום: יריב כץ

 

בכוונת לוי להמשיך להעסיק את כל עובדי מגה ואף לגייס 1,000-2,000 עובדים נוספים לתגבר את הסניפים. בדיווח לבורסה ציינה החברה כי "ביכולתה לנצל את המותג של קבוצת רמי לוי ואת העוצמות הפיננסיות שלה כדי להציע מחירים זולים יותר ולהביא את בשורת המחירים הזולים גם לתוך הערים".

 

בעקבות החלטת בית המשפט אתמול, הוארך מכרז מגה עד הערב בשש. זאת כדי להעניק לשר התמ"ת לשעבר שלום שמחון שהות לרכוש את מסמכי המכרז עבור 10 רשתות קטנות שהוא מייצג, המבקשות לרכוש את מגה כמקשה אחת ולפצל אחר כך את סניפיה ביניהן.

 

 

דחיית המכרז בפעם השלישית נכפתה על הנאמנים שניסו לבלום את שמחון. אם תוגש הצעה על ידי שמחון, ידרשו הנאמנים לקיים התמחרות בין שמחון ללוי. אם לא תוגש הצעה, לא מן הנמנע שהנאמנים יפנו לפרסם מתווה למכירת הרשת בחלקים, לאחר ששאר המתעניינים ברשת, בהם אייל רביד, חגי שלום, יוסי סגול והאחים אילן וששי שבע, לא הגישו אתמול הצעות.

 

הפנייה למתווה מכירה בחלקים עשויה לצאת לדרך נוכח התנגדות רשות ההגבלים העסקיים לאשר מכירת מגה ללוי, בשל עוצמתו הרבה בשוק קמעונאות המזון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x