$
פרסום ושיווק

מועצת הכבלים פתחה בבדיקה נגד ערוץ 20 - בעקבות ההתבטאויות נגד ח"כ שפיר

בתוכנית "הפטריוטים" חבש אראל סג"ל פאה ג'ינג'ית, ציטט דברים שכתבה שפיר ואמר: "אני רוצה לרכוב על אופניים בלי כיסא"; יו"ר מועצת הכבלים: "אין לכך מקום בשיח הציבורי"

אלירן מלכי 18:3302.03.16

מועצת הכבלים והלוויין הורתה לפתוח בהליך בדיקה מול ערוץ 20 (ערוץ המורשת) בעקבות התבטאויות פוגעניות כלפי ח"כ סתיו שפיר בתוכנית "הפטריוטים" של אראל סג"ל ששודרה אמש (יום ג'). בתוכנית חבש סג"ל פאה ג'ינג'ית וציטט טור שכתבה שפיר בעיתון "הארץ" ואמר: "אותי זה מקומם, אני רוצה להיות חופשי. אני רוצה לרכוב על אופניים בלי כיסא". חברי הפאנל שהקיפו את סג"ל הגיבו בצחוק, וסג"ל המשיך "אתם לא מסוגלים להתייחס אליי ברצינות? כי אני ג'ינג'ית? כי אני אשה יפה?".

 

לאחר השידור הוצפה הרשת בתגובות זועמות, ושפיר העלתה פוסט זועם בפייסבוק, בו כתבה: "לפני כמה שבועות ביקשו ממני בעיתון 'הארץ' לכתוב טור קצר שעונה על השאלה 'מה עושה אותך מאושרת?'. אז כתבתי. על פוליטיקה. כי אני מאמינה שהאושר של אזרחי המדינה חייב להיות חלק ממה שמכתיב את סדר היום הפוליטי במדינה שפויה. כתבתי שמנהיגוּת אמיתית אמורה להצביע על הדרך הקדימה. להפיח תקווה באזרחים. לעבוד יום ולילה כדי למצוא פתרונות מעשיים לבעיות שמטרידות את כולנו – לא לייאש, לא לפלג, לא להסית את האזרחים אלה נגד אלה ולזרוע שנאה (...) הוספתי גם משפט קצר ולא פוליטי מהחיים הפרטיים שלי, שאומר שאני מאושרת מהדברים שהופכים אותי לחופשיה: רכיבה על אופניים, טיולים בטבע, לנגן עם אנשים טובים. 

 

"אתמול שלחו לי חברים קישור לתוכנית של אראל סג"ל בערוץ 20. אני פותחת את הלינק, ורואה את אראל סג"ל עושה חיקוי שלי בשידור חי עם פאה ג'ינג'ית על הראש. מסביבו יושבת חבורת גברים בגיל העמידה שנשפכים מצחוק, בזמן שהוא מריץ דאחקות על כך שאני אוהבת לרכוב על אופניים - כי זה מסב לי הנאה מינית. אחרי שהפנאליסטים באולפן מצליחים סוף-סוף להסדיר את הנשימה שלהם, אחד מהם מספר עוד בדיחה: 'אם סתיו שפיר נהנית לרכוב על אופניים, ממה נהנית חברת הכנסת איילת נחמיאס-ורבין?'

 

יפעת בן חי שגב יפעת בן חי שגב צילום: אוראל כהן

 

"הגועל נפש הזה שודר באצטלה של 'תוכנית אקטואליה' בערוץ 'היהדות והמורשת' - ערוץ עם רישיון שידור ציבורי שאמור לשדר תוכניות על יהדות, אבל מצפצף על החוק. זה מה שיש לו להציע: חבורה של גברים בני ארבעים פלוס - נשואים עם ילדים - יושבים, נחנקים מצחוק מבדיחות על חשבון המיניות של חברות כנסת מכהנות.

 

"זה לא סוד שביני לבין רוב האנשים שמשדרים בערוץ 20 יש מחלוקת אידאולוגית עמוקה. לא אוהבים אותי בערוץ 20, וזה בסדר גמור: אני מקדישה חלק ניכר מהזמן שלי כדי לעצור את החברים המושחתים שלהם בממשלה מלחגוג על כספי ציבור. אין לי שום בעיה לקיים ויכוחים פוליטיים קשים: אני עוברת עשרות כאלה בשבוע. אבל מה שקורה, אתם מבינים, זה שכשלצד השני נגמרים הטיעונים - יורדים כמה נמוך שרק אפשר".

 

ממועצת הכבלים והלוויין נמסר: "יו"ר המועצה יפעת בן חי שגב גינתה בחריפות את הדיון באולפן בעניינן של חברות הכנסת בתוכנית וטענה כי הצגתה של אשה, תהא אשר תהא, כפי שנעשתה אין לה מקום בשיח הציבורי של ישראל ב-2016, בוודאי לא בגוף שידור שקיבל רישיון מהמדינה, ובוודאי שלא בערוץ שחורט על דגלו את מורשת ישראל שערך יסוד מכונן בה הוא כבוד הדדי בין בני האדם".

 

מערוץ 20 נמסר בתגובה "עצוב לגלות כי חברת הכנסת שפיר לא הקדישה שלוש דקות לצפייה באייטם המדובר במלואו בטרם ירתה חיצי רעל שאינם קשורים למציאות ושלא היו ולא נבראו. אראל התייחס בדבריו אל עצמו וכלל לא אליה. אנו מתקשים להבין את המוסר הכפול והצביעות הנשפכת מחברת כנסת אשר ישבה לפני שבועות בודדים באולפן ערוץ 10 וצחקקה אל מול אייטם בו טל פרידמן חבוש פאה ג'ינג'ית מאשים את שפיר בשימוש בסמים והשלכת תמונת ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל לפח האשפה".

 

סג"ל מסר בתגובה "מוזמנים לשמוע את הקטע במו אוזנכם ולא בטלפון שבור. דיברתי על עצמי, בלשון זכר, צחקתי על עצמי. הסילוף המכוון הוא ניסיון נואל לסתום פיות". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x