פרסום ושיווק

נציבות שירות המדינה תבחן את פגישות דני נוימן ומנכ"ל משרד התחבורה

בתחקיר בערוץ 2 צולם נוימן מציע את שירותיו לארגן פגישות עם מנכ"ל משרד התחבורה תמורת אלפי דולרים; נבחנת גם הפסקת עבודתו של דני נוימן ברשות השידור

ליאור גוטמן ואלירן מלכי 17:2330.12.15

נציבות שירות המדינה תבחן את אירועי הפגישות בין מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי לעו"ד דני נוימן, זאת לאור החשש של פגיעה לכאורה בהתנהלות המשרד בקידום מטרות מסחריות שונות.

 

כפי שפורסם אתמול (ג) בחדשות ערוץ 2 יצחקי תועד כשהוא נפגש עם בעלי חברות מסחריות שאינן קיימות במציאות וזאת לאחר בקשות מוקדמות של עוד" דני נוימן, שתואר בכתבה ב"מאעכר" שמקדם אינטרסים שונים ו"פותח דלתות" עבור גורמים שונים בעבור תשלום.

 

עוזי יצחקי, מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי, מנכ"ל משרד התחבורה צילום: נמרוד גליקמן

 

בצילומים של ערוץ 2 נראה יצחקי כנפגש עם אדם שמנסה לשכנע אותו לקדם תקנה לפיה כל רכב יחויב בהתקנה של אור זוהר ("צ'קלקה), כאשר יצחקי במקביל טוען שניתן למסור את המוצר לבדיקות כדי לגבש דעה.

 

כץ התייחס היום לתחקיר ואמר בדיון בכנסת ש"מה ששודר אומר שיש מעאכר שמקבל כספים כדי לקבל פגישות. לא נאמר שמנכ"ל המשרד מקבל כסף. אלו שקרים בוטים". אתמול בשעות הערב, לאחר שידור האירוע, כץ 

שלח מכתב זועם לנוימן שם קרא לפרסום "שקר בוטה, אין בהם שמץ של אמת והם מהווים דברי לשון הרע ודיבה חמורה ביותר כלפי שר התחבורה, המוצג בהם כמי שפועל על פי גחמות של מאכער". נוימן עצמו הכחיש את האירוע וענה עוד אתמול לכץ שהוא "מכחיש כי דרשתי תשלום עבור סידור פגישה עם השר. לאור העובדה כי שמו של השר שורבב לסיפור, הריני מצר על כך ומתנצל".

 

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה ש"אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה בוחן את האירוע".

 

נבחנת הפסקת עבודתו של דני נוימן ברשות השידור

 

גם מפרק רשות השידור דוד דהן, בוחן את הפסקת עבודתו של פרשן הכדורגל דני נוימן ברשות השידור, לאחר חשיפת עבודתו הנוספת של נוימן בתור 'מאכער' כפי שהוצגה אמש בתחקיר של חיים ריבלין ומיכל פעילן בחדשות 2.

  

גורמים ברשות השידור העלו טעיות רבות בנוגע לעבודתו המשנית של נוימן, במיוחד בהתחשב בעובדה שלא ידוע להם שנוימן הצהיר על עבודתו הנוספת לצד עבודתו ברשות בהיקף של משרה מלאה.

 

ככל הנראה, בסופו של דבר נוימן ימצא את עצמו מחוץ לרשות השידור בעקבות התחקיר ובמיוחד כאשר הרשות ואיגוד השידור החדש מנסה להציג מראה חדש ונטול שחיתויות. מרשות השידור נמסר כי "רשות השידור ונציבות שירות המדינה בודקים את הנסיבות שעלו בתחקיר ערוץ 2 לגבי העסקתו של נוימן בראשות השידור".

 

את תגובתו של דני נוימן לא ניתן היה להשיג.

 

 צילום: מאיר אזולאי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x