$
פרויקטים

משקיעי הנדל"ן מגלים את המועצה המקומית אזור

מההשוואה בין ערי הלוויין של תל אביב עולה תמונה ברורה: ההשקעה הכדאית ביותר ממתינה לכם באזור

בשיתוף מגדלי שרונים 09:4608.06.16

גוש דן היה, הווה ויהיה תמיד חביב משקיעי הנדל"ן. הסיבות לכך ברורות: הביקוש הקשיח, הזרימה התמידית של צעירים משכילים למרכז וההידלדלות בעתודות הקרקע מבטיחים שמירה על ערך ההשקעה ויותר מזה – תשואה הונית על השקעה, לצד תשואה על השכרה.

 

למרות הניסיונות החוזרים ונשנים להפוך את ההשקעה בנדל"ן לפחות רווחת, השקעה זו נותרה הכדאית מכולן, באווירה של ריבית אפסית וחוסר וודאות בשווקי ההון.

 

עם זאת, נדמה כי משקיעי הנדל"ן נמצאים בחיפוש מתמיד אחר ההשקעה הכדאית הבאה בגוש דן. השקעה כדאית בעיני המשקיעים מאופיינת במחיר נמוך לקנייה, פוטנציאל תשואה גבוה ותשואה על השכירות.

 

כיום התשואה על שכירות בתל אביב רבתי עומדת על 2.5% ובערי הלוויין מגיעה ל-3%. משקיעי הנדל"ן המנוסים מחפשים את המקום שיעניק להם תשואה גבוהה יותר על ההשקעה.

 

אז לאחר שיפו, פלורנטין, נחלת יצחק ושכונת מונטפיורי מוצו בתל אביב, הן מבחינת מחירי הקניה והן מבחינת התשואה על ההשכרה. נשאלת השאלה מה היעד החם הבא של משקיעי הנדל"ן?

 

אחת התשובות המסקרנות והמפתיעות לשאלה זו היא המועצה המקומית אזור, בזכות הצמידות שלה לתל אביב, המיקום שלה על צירי התנועה הראשיים ואופייה הכפרי, המעניק למשפחות צעירות מתל אביב את החלום המושלם: לגור בסביבה כפרית שניה מהעיר.

אזור. החלום המושלם . ההדמיה להמחשה בלבד אזור. החלום המושלם . ההדמיה להמחשה בלבד

  

בשקט בשקט המועצה המקומית אזור מציעה לתושביה את כל מה שהערים מסביבה מציעות: מערכת חינוך איכותית, מבוססת ומגוננת, עם 26 תלמידים בממוצע בכיתה, קרבה מידית למקומות העבודה בתל אביב ובמרכז, חיי קהילה איכותיים וגישה לחיי התרבות, הפנאי והבילוי של תל אביב.

 

כל אלה עם רמת מחירים הנמוכה ב-20%-30% מערי הלוויין של תל אביב ועם תשואות אטרקטיביות למדי על ההשקעה.

 

איך הפכה אזור להשקעת נדל"ן מבוקשת?

 

יתר על כן, המועצה המקומית נערכת בימים אלה למתיחת פנים רצינית שתכלול פרויקטים רחבי היקף של פינוי בינוי על מנת לספק מענה לביקושים ההולכים וגדלים לדירות במועצה.

 

אז למה המשקיעים ממהרים לאזור? ערכנו עבורכם השוואה בין מגמת המחירים בחמש השנים האחרונות והתשואות על השכרה באזור ובערים בסביבה.

 

מההשוואה בין ערי הלוויין של תל אביב עולה תמונה ברורה: ההשקעה הכדאית ביותר ממתינה לכם באזור, בשני הפרמטרים:

 

תשואה על שכירות: גבוהה מהממוצע בגוש דן!

מחיר השכירות למטר באזור עומד על 52 שקלים. מחיר אטרקטיבי לכל הדעות, בהתחשב בעובדה כי השוכרים באזור מגיעים מאזור תל אביב רבתי, שם התרגלו לשלם עד 100 שקלים למ"ר. למה זה חשוב? משום שאזור אטרקטיבית לשוכרים.

ומה עם התשואה? למרות המחיר האטרקטיבי למטר, התשואה השנתית להשכרה באזור עומדת על 3.8%, ב- 15% יותר מאשר התשואה הממוצעת לערי הלוויין בתל אביב.

כאשר משווים את התשואה לערים הקרובות, קרי בת ים, חולון והרצליה, הרי שגם כאן יש יתרון לאזור: בערים אלה הממוצע עומד על 3.4% תשואה לשנה.

 

ומה עם התשואה על ההון?

בבואנו להעריך את התשואה על ההון בקניית דירה להשקעה יש להסתכל על מספר נתונים:

הראשון הוא עליות המחירים בשנים האחרונות: אם המחירים עלו בצורה חדה לאורך זמן, סביר להניח כי רמות המחירים מתקרבות למיצוי הפוטנציאל שלהם.

 

זאת במיוחד, לצד בחינה של התכניות העתידיות לפיתוח מוניציפלי, סביבתי ולפיתוח תשתיות תחבורה.

 

וכמובן – פרויקטים שנמצאים בתכנון ובשיווק. פרויקטים כאלה מכניסים סטנדרטים חדשים לאזור ומעלים את ממוצע המחירים.

  

אם נבחן את רמת המחירים בערי הלוויין של תל אביב, נגלה כי בחמש השנים האחרונות המחיר למ"ר עלה ב- 20% לרמה של כ-19 אלף שקלים.

 

חולון ובת ים מציגות עליות מחירים ממוצעות, מול מועצה מקומית אזור, שם המחירים עלו ב- 10% בלבד בחמש השנים האחרונות. מה שאומר שפוטנציאל המחירים לדיור במועצה רחוק מאוד ממיצוי, הן ברמת המחיר למטר והן ברמת מגמת העלייה.

 

מדוע זה חשוב למשקיעים? משתי סיבות עיקריות: ראשית, משקיעים מחפשים מקום עם פוטנציאל לרווח הון. שנית – הרב המוחלט של המשקיעים אינו קונה דירה ללא מימון באמצעות משכנתא. ככל שהמחיר זול יותר, הסכום הנדרש למימון קטן יותר, התנאים למשכנתא נוחים יותר והמחיר עבור המימון נמוך יותר. מכאן – שההשקעה נעשית עוד יותר כדאית.

  

דירה באזור. השקעה כדאית. ההדמיה להמחשה בלבד דירה באזור. השקעה כדאית. ההדמיה להמחשה בלבד

יהוד מונוסון = אזור + חמש שנים

 

העיר יהוד מונוסון מציגה את העלייה המשמעותית ביותר במחירי הדיור בעשר השנים האחרונות: מחירי הדירות בעיר עלו ב- 60% כאשר הקפיצה המשמעותית במחירים היתה ב- 5 השנים האחרונות.

 

מי האנשים שהעלו את המחירים? משפחות צעירות, משכילות וחזקות שהגיעו מתל אביב בשל מחירי השכירות והדיור.

 

הפרויקטים החדשים בעיר, יחד עם הביקושים שהתמידו ועלו, הביאו בעקבותיהם עליה מתמדת במחירים, עד לרמתם הנוכחית כיום.

 

כאשר בוחנים את מה שקרה ביהוד לצד מה שקרה בחולון, בת ים וראשון לציון עולה מסקנה ברורה: אזור רחוקה ממימוש הפוטנציאל שלה ברמה ההונית אולם מספקת כבר היום החזר נאה על ההשקעה ברמת השכירות.

 

השדרה הירוקה באזור – נקודת כניסה אטרקטיבית למשקיעים

בימים אלה חברת מגדלי שרונים, בראשות אריה בר – מנכ"ל משרד השיכון לשעבר, מתחילה בשיווק פרויקט השדרה הירוקה באזור.

 

הפרויקט שיבנה במקום הקאנטרי קלאב הישן של אזור יכלול 4 בניינים בני 12 קומות ויציע לרוכשים דירות 3,4,5 חדרים, פנטהאוזים ודירות גן.

 

אריה בר אומר בהקשר זה: "זהו הפרויקט הגדול הראשון באזור מזה שנים רבות ואני מאמין כי לראשונה יוכלו משקיעים למצוא אופציות אטרקטיביות במיוחד להשקעה באזור. אני מאמין כי כמו כל פרויקט בסדר גודל כזה, הפרויקט יביא להשבחת הנכסים ביהוד ויקבע סטנדרטים חדשים באזור.

 

המשפחות הצעירות שמסתובבות בחולון ובת ים ומתייאשות מרמות המחירים יוכלו לחצות את הכביש ולמצוא את הבית שתמיד רצו במחירים אטרקטיביים, הן למכירה והן להשכרה.

 

כבר כיום קיימת התעניינות בקרב משקיעים מקצועיים בענף בפרויקט ואני מאמין כי ההתעניינות תלך ותגבר ככל שנתקדם בפרויקט".

 

השוואת תשואות

השוואת
 
אזור
רמת גן
ראשון לציון
בת ים
גבעתיים
חולון
יהוד
קרית אונו
ממוצע
מחיר למטר (בשקלים)
16,400
22,100
17,200
17,800
25,300
17,900
16,300
20,000
19,125
שכירות למטר
52
60
50
52
62
50
46
50
52.75
תשואה על שכירות
3.8
3.2
3.5
3.5
2.9
3.3
3.3
3
3.3125
מגמת מחירים בחמש שנים
10%
14%
15%
19%
20%
20%
40%
18%
20%

מקור הנתונים: www.madlan.co.il 

הנתונים מתייחסים ליוני 2015 וכוללים ממוצעים המורכבים ממכירות דירות חדשות כמו גם דירות יד שניה.

 

איך הפכה אזור להשקעת נדל"ן מבוקשת?

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x