$
פרויקטים

אזור בצמיחה

משקיעי הנדל"ן מהווים את עמוד האש לפני המחנה בכל הנוגע לאיתור מתחמי הנדל"ן המבטיחים. אותם משקיעים מסתובבים בימים אלה במועצה האזורית אזור. למה? מחירים נמוכים בכ-25% מחולון ובת ים השכנות, עם נתוני חינוך ודירוג חברתי כלכלי דומים

בשיתוף מגדלי שרונים 09:4908.06.16
גוש דן ממשיך לשמור על האטרקטיביות שלו בקרב רוכשי הדירות, בין אם הם רוכשים דירה למשפחה ובין אם הם רוכשים דירה להשקעה. הסיבות לכך ידועות ומוצדקות: נגישות גבוהה לחינוך, תעסוקה, פנאי, צרכנות, תשואות גבוהות ויותר מהכל, רזרבות בנייה שהולכות ומצטמצמות מידי יום.

 

ההשלכות של כל היתרונות האלה מתבטאות בעלויות מחירים של 15-35% במרחב גוש דן בחמש השנים האחרונות. לשם הדוגמא: המחיר הממוצע של דירת 5 חדרים בחולון עמד על כ-1.7 מיליון שקלים. היום המחיר הממוצע עומד על 2.1 מיליון, עלייה של 20%.

 

ומה קורה מצדו השני של איילון? הדירות בבת ים עלו גם הן ב-20% בחמש השנים האחרונות. ממחיר ממוצע של 1.8 מיליון שקלים ב-2010 למחיר של 2.25 מיליון שקלים ב- 2015.

 

* מקור: www.madlan.co.il. הנתונים מתייחסים ליוני 2015 וכוללים ממוצעים המורכבים ממכירות דירות חדשות כמו גם דירות יד שניה.

 

מגמת העלייה המתמשכת במחירי הנדל"ן בגוש דן מביאות משקיעים ורוכשים כאחד להתרחק מהמטרופולין למעגל השני, לישובים דוגמת ראש העין, שהשלימה עלייה של 31% במחירי הדירות בחמש השנים האחרונות.

 

חדשות הנדל"ן: היתרונות של גוש דן במחירים שפויים

 

ההתרחקות מהמטרופולין נועדה לאתר אזורים מבטיחים המשלבים נגישות מקסימלית לצירי תנועה, אוכלוסייה צעירה ואיכותית, מערכת חינוך איכותית וחיי קהילה נעימים ובטוחים.

  

פנטהאוז בשכונה הירוקה אזור. ההדמיה להמחשה בלבד פנטהאוז בשכונה הירוקה אזור. ההדמיה להמחשה בלבד

 

אזור: כל היתרונות של גוש דן, במחירים חסרי תקדים!

משקיעי הנדל"ן המקצוענים, שמיצו כבר את ההזדמנויות הגלומות ביפו, בבת ים ובחולון מציינים היום את אזור כהפתעה הבאה של גוש דן.

 

"אזור מגלם את כל היתרונות של מגורים בצמידות למטרופולין: מרחק של 10 דקות מתל אביב, נגישות מיידית למוקדי תעסוקה ברחבי גוש דן, תחושה כפרית וקהילתית בישוב קטן ושקט ומערכת חינוך העומדת בסטנדרטים של הערים סביבה", אומרת שמאית המקרקעין והכלכלנית נחמה בוגין, ומוסיפה: אזור, בשל אופייה הכפרי, ובשל העובדה כי לא היו פרויקטים חדשים במועצה, הצליחה להישאר מתחת לרדאר של המתעניינים בנדל"ן בגוש דן. לכן מחירי הדירות בה עלו בשיעור של 10% בממוצע בחמש השנים האחרונות.

 

אני מאמינה כי עם מיצוי הפוטנציאל הנדל"ני של הערים מסביב והתחזקות מגמת ההתקרבות למרכז בשל סוגיות תחבורה, אזור תהפוך לכר הפעילות החדש של משקיעי הנדל"ן, כמו גם של משפחות שמגיעות מאזור תל אביב, גבעתיים ורמת גן ומעוניינות לשלב נגישות למרכז העניינים עם חיים בקצב יותר שקט ונעים".

 

המשפחות הצעירות חוצות את הכביש

חולון, שעד לפני חמש שנים הייתה היעד החם של משפחות צעירות בתחילת דרכן, הפכה להיות יעד בלתי מושג מבחינתן של מחוסרי הדיור המבקשים לקנות דירה ראשונה. אותן משפחות הסתכלו דרומה לראשון לציון וגילו עליה של 15% לרמה של כ- 2 מיליון שקלים לדירת 5 חדרים. אם בחרו להסתכל מערבה לבת ים, ראו עליה של 20%, למחיר של 2.25 מיליון שקלים. מחירים אלה אינם משקפים את היכולת הכלכלית של משפחה צעירה לרכישת דירה.

 

אותן משפחות החליטו לחצות את הכביש לאזור, המועצה המקומית הנמצאת צפון מזרחית לחולון ובה מתגוררים כ- 12 אלף איש.

  

אזור. חינוך ופנאי המתאים למשפחות צעירות אזור. חינוך ופנאי המתאים למשפחות צעירות

 

אזור נהנית מדירוג כלכלי חברתי השווה לערים חולון, בת ים, ראשון לציון וראש העין ומשיעור של כ-70% זכאים לבגרות, שיעור הדומה לחולון וגבוה מבת ים.

 

מה עם חיי הקהילה? מכיוון שמדובר בישוב קטן ובו מתגוררות משפחות צעירות, הדגש הוא על חינוך ופנאי המתאים למשפחות הצעירות. בכיתות הלימוד במועצה לומדים בממוצע כ-26 תלמידים בלבד והמשפחות המתגוררות בישוב מציינות את הקרבה למוקדי התעסוקה, הקניות והבילוי של המטרופולין, יחד עם האווירה הקהילתית, הכפרית והשקטה של הישוב.

 

שירן ואורן שעברו לאזור לפני כשנתיים מעידים: כאשר הגענו לאזור הרגשנו שגילינו את הסוד הגדול של גוש דן. שנינו עובדים במתחם הבורסה ברמת גן וההורים שלנו גרים בראשון לציון. חיפשנו מקום טוב באמצע וגילינו לחרדתנו שאין לנו אפשרות לרכוש דירה מתאימה בחולון או בבת ים. סיור קצר באזור וביקור בגני הילדים במועצה הבהירו לנו שמצאנו את המקום שלנו. רכשנו דירת 4 חדרים במחיר של 1.4 מיליון שקלים והצלחנו לצמצם את המשכנתא שלנו באופן משמעותי מבלי להתפשר על מיקום, נגישות וחינוך. בדיוק כמו שרצינו...".

 

חדשות הנדל"ן: היתרונות של גוש דן במחירים שפויים

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x