$
פרויקטים

איך הופכים ישוב להצלחה נדל"נית? תסתכלו על המועצה המקומית אזור ותראו....

תשתיות תחבורה מתקדמות, מערכת חינוך קהילתית בצמיחה, וריאה ירוקה גדולה הופכים את אזור ליפיפייה הנרדמת של גוש דן

בשיתוף מגדלי שרונים 09:4808.06.16

אזור נמצאת בימים אלה בתנופת פיתוח שתהפוך את הישוב הכפרי לכתובת המועדפת של גוש דן. במה שונה אזור משאר המקומות המתפתחים? בניגוד לערים רבות, תכניות הפיתוח של אזור מעניקות מענה לכל הצרכים: החל מהכניסות ליישוב, אזור התעשייה, אזור למסחר ופנאי, מתקני ספורט ופנאי ומערכת חינוך. כל זאת בהתוויית החזון של ישוב של איכות על הפארק. כלומר- לפתח ישוב בעל אופי שקט ואינטימי, הנהנה מהקרבה המידית למטרופולין מחד ולפארק אריאל שרון מאידך.

 

תכנית האב עברה כבר את האישורים הדרושים, לרבות אישור המועצה ואישור וועדה מקומית וועדה מחוזית, דבר המאפשר תכנון וביצוע של הפרויקטים באופן מידי והשלמתם עד ל- 2020.

 

פינוי בינוי בקנה מידה יישובי

הנדבך העיקרי סביבו בנויה תכנית האב הוא פינוי בינוי בהיקפים משמעותיים בעיר: בסך הכל מתוכננת תוספת של למעלה מ-3,000 יחידות דיור, במתחם אופיס טקסטיל (1000 יח"ד), 360 יחידות ברחוב קפלן, 1700 יחידות ברחוב יצחק שדה ועוד 300 יחידות בפרויקט השדרה הירוקה של חברת מגדלי שרונים.

 

לאחר השלמת הפרויקטים בכל אחד מהמתחמים, אוכלוסיית אזור צפויה להכפיל את עצמה ל- 25 אלף תושבים. לצד התכניות לפיתוח יחידות דיור באזור, אזור התעשייה נמצא גם הוא בתהליך של התחדשות והרחבה. בימים אלה נבנה בניין משרדים בן 14 קומות שישלב בין מסחר, בילוי ותעסוקה. לצדו יבנה מבנה נוסף, שיכיל מקומות בילוי, הסעדה וחנויות.

 

המועצה המקומית אזור: הצלחת נדל"ן נדירה

 

אריה בר – מנכ"ל מגדלי שרונים, הבונה את פרויקט השדרה הירוקה אומר בהקשר זה: "אנחנו החלוצים בבנייה החדשה באזור עם פרויקט שאפתני של כ-300 יחידות דיור ב-4 בניינים, עם מגוון דירות בגדלים שונים. הפיתוח המואץ שהמועצה המקומית תעבור בשנים הקרובות, יחד עם השמירה הקפדנית על האופי הקהילתי והאינטימי של הישוב, יהפכו את אזור לאחת הכתובות הנחשקות באזור גוש דן למשפחות צעירות שמבקשות סביבה ירוקה ומטפחת עבור ילדיהם, מבלי לוותר על כל מה שיש לתל אביב להציע. אני מאמין כי עצם היותנו חלוצים תעניק לנו יתרון משמעותי".

  

פארק אריאל שרון שהולך ונשלם בימים אלה ממש הוא אחד הפארקים הגדולים בעולם פארק אריאל שרון שהולך ונשלם בימים אלה ממש הוא אחד הפארקים הגדולים בעולם
תשתיות תחבורה מתקדמות

כבר היום נהנים תושבי אזור משלוש יציאות מהישוב, דבר המקל באופן משמעותי את הפקקים בשעות העומס ומאפשר להגיע תוך 7 דקות בלבד לתל אביב, כאשר בשעות העומס מדובר על 20 דקות נסיעה מהישוב למרכזי התעסוקה ברמת החייל ובעתידים.

 

במסגרת תכנית האב יפתחו עוד שתי יציאות חדשות ליישוב:

יציאה ישירות ממתחם אופיס טקסטיל במזרח הישוב לכביש מספר 1, שתאפשר גישה ישירה לתל אביב, לנתב"ג ולירושלים.

היציאה השנייה תחבר את אזור התעשייה בצפון היישוב, דרך מקווה ישראל לכביש 44 ותאפשר גישה מהירה לדרום תל אביב.

 

ומה עם תחבורה ציבורית?

כבר כיום נהנים תושבי אזור מנגישות לקווי אוטובוס עירוניים ובין עירוניים לתל אביב ולערים בסביבה. עם זאת, פיתוח הרכבת הקלה ורכבת ישראל יהפכו את אזור לאחת המרוויחות הגדולות באזור גוש דן.

 

רכבת ישראל מתכננת בימים אלה בניית תחנת רכבת על כביש מספר 1, ברחוב ירושלים בשולי אזור התעשייה. הרכבת תאפשר להגיע בנוחות ובקלות לתל אביב ולכל מקום בארץ, בלי פקקים, בלי להזיז את האוטו וכמובן, לאחר נסיעה נעימה ובטוחה.

 

הקו הכחול של נת"ע, שיחבר בין רחובות באמצעות אוטובוסים ארוכים במיוחד שיעברו בנתיב שיוכשר לכך. הקו הכחול, אותו לא יצטרכו לחפור, יעבור באזור ויאפשר דרך קלה ומהירה נוספת להגיע לתל אביב ולפתח תקווה.

 

מערכת חינוך קהילתית בצמיחה

אחד היתרונות הבולטים במערכת החינוך באזור היא העובדה כי ממוצע התלמידים בכיתה עומד על 26 תלמידים בלבד, בעוד שהממוצע הארצי עומד על 33 תלמידים בכיתה. מערכת החינוך בעיר נערכת לגידול הצפוי באוכלוסייה ובכוונתה לבנות בחמש השנים הקרובות עוד 11 גני ילדים ובית ספר יסודי נוסף.

 

לצד המוסדות המתוכננים, המועצה מתכוונת להמשיך להרחיב את בית הספר היסודי הקיים בעיר כיום ובמקביל להרחיב את חטיבת הביניים רבין, אשר תקלוט את התלמידים מבתי הספר היסודיים. כל אלה על מנת להמשיך ולשמר את מספר התלמידים הנמוך בכיתה ולשמור על הסטנדרטים הגבוהים של מערכת החינוך בעיר.

 

הריאה הירוקה הגדולה בישראל, במרחק נגיעה

פארק אריאל שרון שהולך ונשלם בימים אלה ממש הוא אחד הפארקים הגדולים בעולם, אפילו גדול יותר מהסנטרל פארק בניו יורק. הפארק משתרע בין הערים רמת גן, אור יהודה, תל אביב ואזור.

 

המועצה המקומית אזור הבינה את הפוטנציאל הטמון בפארק ובחיבור הישיר של המועצה לפארק ופועלת בתיאום עם מנהלת פארק אריאל שרון, להקמת גשר להולכי רגל ורוכבי אופניים, שיעבור מעל נחל איילון ויכלול הכוונה ותאורה, שיחבר את אזור ישירות לפארק ויאפשר לתושבי אזור לנסוע לפארק דרום בתל אביב באופניים, תוך כדי הנאה מהפארק הגדול והיפה בישראל.

 

במקביל, בימים אלה מושלם השלב הראשון בפיתוח פארק השבעה, המשתרע לאורך כביש 44 ומתחבר למושב משמר השבעה. ההשקעה בפארק עומדת עד כה על 8 מיליון שקלים.

  

"אזור היא היפיפייה הנרדמת של גוש דן" "אזור היא היפיפייה הנרדמת של גוש דן"

 

אריה פכטר – ראש מועצת אזור מסכם ואומר: "אזור היא היפיפייה הנרדמת של גוש דן אבל הגיע הזמן להתעורר. החלטנו להפוך את אזור לאחד מהמוקדים האטרקטיביים בגוש דן ואת זאת אנחנו משיגים באמצעות תכנון קפדני, של תכנית אב מנומקת וכוללנית, תהליך המכליל את רצונות התושבים ואת העדפותיהם, לצד הליווי המקצועי אותו אנו מקבלים ויותר מכל – מחויבות שלנו במועצה המקומית לספק לתושבים הקיימים והחדשים שלנו חווית מגורים מושלמת, שדואגת לצרכים שלהם כל יום וכל היום: ממערכת חינוך מעולה, דרך תשתיות כבישים ותחבורה ציבורית וכלה בשטחים ירוקים ופעילויות פנאי. אני מאמין שגם כאן הלקוחות יצביעו ברגליים ומהר מאוד כולם יעברו לדבר על אזור כעל ההפתעה הנדל"נית החדשה של ישראל.

 

המועצה המקומית אזור: הצלחת נדל"ן נדירה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x