$
פרויקטים

רפואה מותאמת אישית - המילה האחרונה לטיפול בחולי סרטן

ניהול מקרי רפואה מורכבים הוא תחום חדש ופורץ דרך ברפואה המודרנית. ד"ר עמי איל, רופא ויזם, הקים עם צוות מומחים את חברת MY PRIVATE DOCTOR , המציעה ליווי מקצועי, רפואי ותמיכתי לחולי סרטן ובניית טיפול בהתאמה אישית, מרמת הגנום ועד למצב האישי והכלכלי.

בחסות MPD 15:1318.10.15

ד"ר עמי איל מכניס אותי למשרדו, בקומה ה-16 של אחד המגדלים שבמתחם הבורסה בר"ג. אנחנו מתיישבים מול הנוף האורבני והוא מציג בפני את הגישה החדשנית לטיפול במחלת הסרטן. ד"ר איל, מומחה כירורגיה ועדיין פעיל במשרה חלקית בבית החולים איכילוב. לאחרונה הקים עם צוות מומחים את חברת "MY PRIVATE DOCTOR", המיישמת את המודל החדשני בכל הקשור לטיפול מותאם אישית בסרטן.

 

"הרפואה המערבית מתקדמת יותר ויותר, "הוא פותח, "וכך צריכה להיות הגישה גם לטיפול בסרטן, המחלה המשפיעה ביותר על חיי החולה ומשפחתו. תאר לך שמישהו דופק על דלתך ומודיע שבעוד שעה תילקח למקום לא ידוע במדבר סהרה, קילומטרים רבים מהנקודה שעליך להגיע, שגם היא לא ידועה. הדרך קשה ומסוכנת, זמנך מוגבל ואם לא תמהר סופך לגווע במדבר. גם כשתגיע חייך יהיו בסכנה, אבל היציאה למסע זה הסיכוי היחיד שלך לחיות".

 

כך מתאר ד"ר איל מפגש של אדם ממוצע עם מחלת הסרטן. בנקודה המייאשת הזו הוא מבקש לפגוש את החולה ולצאת איתו יחד למסע, כשהוא מצייד אותו בכל האינפורמציה הרלוונטית, שיטות הטיפול הקיימות, בתי החולים המתאימים, הרופאים המומחים והתרופות החדשות, כולל הניסויים המעודכנים ביותר בעולם, וכך בונה עבורו טיפול מיטבי.

 

 

ניהול מקרי רפואה מורכבים הוא תחום חדש ופורץ דרך ברפואה המודרנית. ניהול מקרי רפואה מורכבים הוא תחום חדש ופורץ דרך ברפואה המודרנית.

 

"הגישה שאנחנו מציעים היא רפואה בהתאמה אישית", מסביר ד"ר איל, "זוהי גישה חדשנית והיא תלך ותתפוס מקום עד שתהפוך לאופטימלית. כמו שאין שני אנשים זהים, כך אין זהות בין שני חולים ושתי מחלות, גם אם הם מאובחנים זהה. פיצוח הגנום האנושי פתח עולם של ניתוח נתונים והתאמת טיפול גנטי אישי לאדם ספציפי. עד כה היה נהוג לתת טיפולים זהים לחולים, למרות שלעיתים האחד הבריא והאחר לא. היום ברור שכל חולה הוא שונה. החל מזמן הגילוי, סוג הגידול ומיקומו ועד לנתונים כמו מצב נפשי, מחלות רקע, גיל, מצב המשפחתי, כלכלי ונפשי. כל אלה ישפיעו על בחירת הטיפול וסיכויי ההצלחה".

 

מה הביא אותך לפתח את מודל הגישה הזו?

 

"אני אמנם טייס לשעבר וגם רופא, אבל בנשמתי אני יזם. השקעתי, ניהלתי ויזמתי חברות בתחום הרפואה ולפני כשנה החלטתי לפתח את התחום שהרבה מדברים עליו אך היישום עדיין מורכב מאוד. ניהול מחלת הסרטן בהתאמה אישית, הקמנו את MY PRIVATE DOCTOR  עם צוות גדול של מומחים ויחד בנינו מודל שמציע לחולה גישה חדשנית המשלבת את צרכיו האישיים, התרופות והטיפולים המורכבים והחדשניים ביותר, על ידי טובי הרופאים המומחים בארץ ובעולם. חולה שיבחר לנהל את הטיפול דרכנו, ישלים את כל הבדיקות וההדמיות הנחוצות בתוך ימים אחדים ויקבל לימים תמונה של מצבו הרפואי ודרכי הטיפול המיטביים והאסטרטגיה הטיפולית לאורך זמן, גם בהתאם למצבו האישי ורצונותיו. הצוות כולל את ההמאטואונקולוג פרופ' משה מיטלמן, והאונקולוגית ד"ר חנה לוטן, פסיכואונקולוגים, לגיוס משאבים נפשיים להתמודדות עם המחלה, פלסטיקאים, מומחי כאב, פנימאים, תזונאים, מומחים לזכויות החולה, ליעוץ ביטוחי, מומחי פליאציה לטיפול בתופעות לוואי, אחות בכירה מומחי שיקום ועוד.

כל אלה יבנו עבורו טיפול פרימיום שמתאים רק לו אישית ולפי הפרופיל הגנטי שלו ככול שידרש. הצוות ייפגש עם החולה לפי הצורך ילווה אותו ואת משפחתו ויהיה זמין בכל עת. אסטרטגיית הטיפול תשתנה בהתאם לחידושים בתחום, כאשר צוות מיוחד עוקב גם אחר כל הגילויים החדשים בעולם. לאורך כל הדרך החולה מעודכן במצבו, מבין אותו ומקבל את מפת האפשרויות שבפניו, מבלי להרגיש נטוש".

 

כמה עולה הליווי שלכם?

 

"הטיפול שאנחנו נותנים הוא שרות פרימיום אבל עלותו מאוד סבירה. חלק מהטיפולים מכוסים בביטוחים ולא כל הטיפולים מתאימים לכל אחד. אנחנו יודעים להתאים לכל חולה טיפול לפי מצבו ויכולתו וגם חוסכים לו סכומי כסף גדולים. יש גם לזכור שחלק מהטיפולים שאינם בסל יכולים להגיע לסכומים של עשרות שקלים לפעמים ובהשוואה לזה חלקנו קטן ממש קטן".

 

לאחרונה הקים עם צוות מומחים את חברת "MY PRIVATE DOCTOR", המיישמת את המודל החדשני בכל הקשור לטיפול מותאם אישית בסרטן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x