$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

המשביר תתחיל להלביש שוטרים

המכרז של המשטרה לאספקת ביגוד אישי וספורט לשוטרים דרש מהמתמודדות להעניק הנחות גבוהות יותר בהשוואה למכרז הקודם, וקבוצת גולף, שסיפקה את השירות בשנים האחרונות, הפסידה בו לטובת המשביר לצרכן

אורנה יפת 08:3912.10.15

המשביר לצרכן זכתה במכרז המשטרה לאספקת ביגוד אישי וספורט לשוטרים, ותירש את מקומה של קבוצת גולף, שסיפקה את השירות בחמש שנים האחרונות, כך נודע ל"כלכליסט". לצד המשביר תמשיך לספק את השירות רשת H&O, לאחר שזכתה במכרז בפעם השלישית ברציפות. למכרז, שכלל גם ממכר מדים לשוטרים, ניגשו H&O, המשביר וגולף. המכרז מתקיים פעם בחמש שנים.

אסף בן דב מנכ"ל המשביר לצרכן אסף בן דב מנכ"ל המשביר לצרכן צילום: יריב כץ

 

שתי החברות הזוכות יספקו לשוטרים ביגוד אישי וספורט, ופינות למדים תפעיל רק H&O ב־17 סניפים.

 

הזוכות במכרז מחויבות להעניק לשוטרים הנחה ברכישת בגדים, ועל פי תנאי המכרז עומד שיעור ההנחה המינימלי על 25% ממחיר המוצר. על פי הערכות הציעה המשביר במכרז הנחה של 30% לשוטרים.

 

בתחום הקוסמטיקה המכרז מחייב להעניק שליש מגובה ההנחה שמציעה הרשת על ביגוד, כלומר כ־11% הנחה במקרה של המשביר.

 

היקף הרכש השנתי של השוטרים, אנשי שב"ס ואנשי כיבוי והצלה מוערך ב־150 מיליון שקל, 50 מיליון שקל מהם הם מממשים באמצעות הנקודות שמעניקה להם המשטרה, ו־100 מיליון שקל מגיעים מכספיהם האישיים.

 

לדברי אסף בן דב, מנכ"ל המשביר, הזכייה במכרז תוסיף להכנסות המשביר כ־130 מיליון שקל בשנה. "מבחינת המשביר זה קהל חדש שלא היה עד היום צרכן של הרשת, ותוספת המכירות השנתיות היא בהיקף של 12% מהמכירות של המשביר בתי כלבו", אמר בן דב. "זה משמעותי מאוד בתקופה הקשה שעוברת על ענף הקמעונאות והירידה בצריכה".

 

מקורבים לקבוצת גולף, שהפסידה השנה במכרז, טוענים שגובה ההנחה שנדרשה הרשת לתת לשוטרים במכרז האחרון גבוה מההנחה שהיא נדרשה לה במכרז הקודם, והוא הפך ללא רווחי בעבורה.

 

על פי ההערכות, מרבית הנקודות בשנים קודמות מומשו על ידי השוטרים ברשת H&O, שחלשה על 90% מהיקף המכירות לשוטרים, ואילו גולף החזיקה ב־10% מהמכירות. כעת, לאחר ש־H&O נעשתה השחקנית הכמעט בלעדית בעשור האחרון, תהיה לה מתחרה פעילה במרבית הקטגוריות. H&O היא שחקנית חזקה בביגוד אישי ובהלבשה תחתונה, ולגולף היה יתרון בטקסטיל לבית ובהלבשה תחתונה. התחרות בין H&O למשביר תהיה קשה מבעבר, שכן במחלקות הקומסטיקה המשביר היא שחקנית חזקה מ־H&O במידה ניכרת, וגם בטקסטיל ובהנעלת ספורט היא עשויה לאתגר את H&O.

המשביר הגישה מועמדות גם במכרז הקודם לפני חמש שנים, אך היא נפסלה בשל העיתוי של החלפת שם הישות מ"המשביר החדש לצרכן" ל"משביר בתי כלבו": המכרז חייב הפעלה של בתי כלבו לפחות שנתיים.

 

בנוגע להנחות הגבוהות שדרש המכרז האחרון מהמתמודדות אמר בן דב: "השוק סבל מספטמבר חלש בגלל המחסור בימי עבודה, ורשתות הקמעונאות ממילא נכנסו להנחות של 30% כבר מהיום הראשון להשקת הקולקציות החדשות". לדבריו, אם המצב הביטחוני ימשיך להידרדר, ייכנס השוק להנחות עמוקות יותר מ־30%, והן יכבידו מאוד על ההכנסות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x