$
פרסום ושיווק

יו"ר ההסתדרות מצטרף למאבק החקלאים: "לעודד יצרנים מקומיים במקום להסב נזק"

יממה לאחר שהכריזו על "אינתיפאדת העגבניות" מצרפים החקלאים את יו"ר ארגון העובדים למאבקם בהחלטת הממשלה להקל על יבוא עגבניות מחו"ל: "הפיתרון לענף החקלאות נמצא בעידוד תוצרת כחול-לבן"

נורית קדוש 13:4007.10.15

החקלאים מגייסים את ההסתדרות למאבק במתן הקלות לייבוא עגבניות לישראל. יממה אחרי שהכריזו על "אניתיפדת העגבניות", במסגרתה יפגינו בשבוע הבא מול הכנסת, הביעה ההסתדרות תמיכה במאבקם.

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן מסר כי "הממשלה חייבת לפעול לעידוד קנייה ושיווק של תוצרת כחול-לבן והחקלאות המקומית שנמצאת במשבר מהעמוקים שהיא ידעה מזה שנים. צריך לטפל בבעיה המהותית ולמצוא את הדרכים לעודד ולטפח את החקלאות המקומית במקום להסב לה עוד נזק". עוד הוסיף ניסנקורן כי הפתרון לענף החקלאות נמצא בעידוד התוצרת המקומית ולא בייבוא. "אין שום היגיון בהגנה על היבואנים או בסבסוד הסחורה המיובאת, דבר שרק מגדיל את המשבר אליו נקלעו היצרנים המקומיים. במקביל, יש לפעול לצמצום ממשי בפערי התיווך בין החקלאי לאזרח הצרכן".

 

ניסנקורן. "הממשלה חייבת לפעול לעידוד קנייה ושיווק של תוצרת כחול-לבן והחקלאות המקומית שנמצאת במשבר מהעמוקים שהיא ידעה מזה שנים" ניסנקורן. "הממשלה חייבת לפעול לעידוד קנייה ושיווק של תוצרת כחול-לבן והחקלאות המקומית שנמצאת במשבר מהעמוקים שהיא ידעה מזה שנים" צילום: עמית שעל

 

כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט",  יו"ר התאחדות האיכרים, דובי אמיתי קרא לחקלאים להכריז על יום זעם על רקע מתן הקלות לייבוא עגבניות שמחירן זינק בחודש האחרון לכ-20 שקל לק"ג. אמיתי מסר כי: "למדינת ישראל היכולת והסמכות הקבועים בחוק, לשמירה על שוק הפירות והירקות, שמירה על האיזון הנדרש בין החקלאי, הסיטונאי הקמעונאי והצרכן. אולם, מתוך בחירה, בחרה המדינה שלא לבצע תכנון החקלאות ושמירה על פערי התיווך. התאחדות החקלאים והאיכרים בישראל, תמשיך ותפעל בשיתוף פעולה מלא עם כל חקלאי ישראל ומטה המאבק, להשגת מטרות אלו, שכן זה הזמן לדאוג לחקלאים".

 

ביום שני תקיים ועדת הכלכלה דיון על המחסור שהורגש בשבועות האחרונים הן על מדפי הבשר והעוף והן בדוכני הירקות והפירות. כבר לפני כחודשיים קיימה הוועדה בראשות ח"כ איתן כבל דיון בנושא והזהירה מפני מחסור ועליית מחירים בתקופת החגים, אך למרות האזהרות לא נעשה די כדי למנוע את המצב.

 

בישיבה צפויים להשתתף מנכ"ל משרד החקלאות שלמה בן אליהו ונציגי המשרד, יחד עם נציגי החקלאים, מגדלי העופות מועצת החלב ונציגי המחלבות, נציגי רשתות השיווק, ארגוני צרכנים ומשרדי הכלכלה, האוצר, הבריאות ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x