• תפריט
פרויקטים

הנה באה הרכבת

מתחם עלית – אי המגורים האורבני שמחבר בין תל אביב והסיטי של גבעתיים הוא אחד מהמרוויחים הגדולים מהקו האדום של הרכבת הקלה, אשר מביא אתו בשורה נדל"נית לאורך כל התוואי שלו.

בשיתוף חברת מצלאוי 11:1219.08.15

מתחם עלית ברמת גן נחשב בשנים האחרונות לפוטנציאל נדל"ני שטרם מומש ומתאפיין בתנופת בנייה אדירה הבאה לידי ביטוי בבניית פרויקטי מגורים מתקדמים ומרתקים, כמו גם בבניית מתחמי תעסוקה, בילוי ואמנות.

 

אחת הסיבות המרכזיות בגילוי עניין בעיני המשקיעים לאחרונה באזור נובעת מתוואי הרכבת הקלה האמור לעבור בלב ליבו של המתחם ולשפר בצורה ניכרת את הנגישות אליו וממנו.

הקו האדום יעבור באזורים העמוסים ביותר באזור וישרת, ע"פ הערכות מוקדמות, כ-70 מיליון נוסעים בשנה. המסלול יעבור מפתח-תקווה, דרך רמת גן ועד לדרום העיר בת ים.

 

 

הנה באה הרכבת הנה באה הרכבת

 

 

תחבורת המונים = תשואה נדל"נית מובטחת

 

קו הרכבת הקלה, שסלילתו החלה בימים אלו ממש, מעורר עניין רב בקרב משפחות המעוניינות להעתיק מגוריהן למתחם ולצמצם את טווח ההגעה למרכז, הורים לילדים בוגרים המעוניינים לשוב להתגורר במרכז (מצמצמי דיור) וכמובן, בקרב משקיעי נדלן הערים לעובדה כי תנופת הפיתוח תביא בהכרח לעליה הן במחיר נכסים למגורים והן במחירי הנדל"ן המסחרי.

 

דוגמא מצוינת לעניין מהווה סקירה של מחירי הנדל"ן בתוואי הרכבת הקלה שהוקמה בירושלים. סקרים שנערכו בבירה מדווחים על עלייה של כ- 25% במחירי הנכסים ובהתאם לקרבתם היחסית לתחנות שהוקמו.

כניסה של רכבת לאזור עירוני מביאה לשיפור בתשתית התחבורה וכתוצאה מכך להגדלת נגישות האוכלוסייה למוקדי תעסוקה, מסחר ובילוי. השקעה בתשתיות תחבורה מביאה אתה מגוון של השפעות נוספות באזור הנמצא סביב תוואי הרכבת, ואחת החשובות שבהן היא השפעה כלכלית על ערכי נדל"ן. מחקרים מקצועיים שנערכו בארץ ובעולם מלמדים כי ערכם של נכסי הנדל"ן המצויים בסביבה של מערכות תחבורה עתירות נוסעים גבוהים בכ-25% ביחס לערכי קרקע רחוקים יותר. השפעה זו יכולה לבוא לידי ביטוי בכלל האזור הנהנה משירותי הרכבת ובפרט בנכסים הנמצאים בסמוך לתחנות ולציר בו היא עוברת.

 

הרכבת הקלה העתידית תהיה רכבת חשמלית, המצטיינת בשמירה על איכות הסביבה ובנסיעה שקטה, דבר שיוביל לצמצום מפגעים סביבתיים ואיכות חיים משופרת. ככל שהטכנולוגיה נקייה יותר וגורמת פחות מטרדים סביבתיים, כך ההשפעה השלילית על ערכי הדירות תהיה קטנה יותר וערכי הדירות בסביבת התחנות יושפעו בכיוון החיובי.

 

לדברי שמאי המקרקעין, עו"ד חיים מסילתי "ברוב המקומות בעולם מחירי הנכסים עלו באזורים בהם פעלה רכבת קלה. ישנם מקומות בהם חלק גדול מהעלייה במחירי הדירות התרחשה דווקא בזמן החפירות. הסיבה לכך היא שככל העבודות על הרכבת הקלה מתקדמות הציבור מביע אמון בסיום הפרויקט והמחירים עולים בהתאם".

 

גם שר התחבורה – מר ישראל כץ מכיר בתנופה הנדל"נית שבדרך וממליץ לרכוש נכסים על תוואי הרכבת הקלה: "תוך שנה-שנתיים יצברו העבודות במתחם תנופה וערך הנכסים יעלה. כך קרה בכל מקום שתחנות הרכבת מגיעות אליו, ערך הנכסים עולה. זה גם מה שיקרה כאן"

 

השפעתה החיובית של הרכבת הקלה על הנכסים במתחם עלית מציינת עליית ערך האופיינית למתחמי מגורים נוספים ההולכים ונבנים באזורי ביקוש חדשים הממוקמים בקרבת תל אביב.

מתחם עלית לא לבד! אזור שדרות ירושלים ביפו, הנושקת לתל אביב מדרום גם הולך להרוויח ובגדול. ציר הרכבת הקלה מתוכנן לעבור בשדרה ולהוביל שינוי רחב ממדים הנוגעים לתכנון האזורי והדבר בא לידי ביטוי בעניין גובר והולך בהשקעה באזור, טרם עלייה משמעותית במחיר.

 

ELITE TOWERS – סטנדרט חדש למגורי יוקרה אורבניים במתחם עלית

 

חברת מצלאווי בונה ומשווקת פרויקט מגורים מרהיב שיכלול הקמתם של שני בנייני מגורים בני 34 קומות כל אחד.

החברה שותפה לחזון המתהווה של עיריית רמת גן בנוגע לאזור ומציבה סטנדרט חדש לתרבות מגורים שמטרתו לייצר חוויה אורבנית ותוססת המתאימה לתנופת הפיתוח האזורית ותהווה אטרקציה יוצאת דופן לדיירי הפרויקט.

 

הייחודיות של הפרויקט מתאפיינת בתפיסת מגורים מוקפדת המציעה איכות חיים יוצאת דופן בלב ליבו של המתחם המתפתח.

פרט לסטנדרט הבנייה הגבוה הכולל לובי מפואר, חדר כושר משוכלל ונוף עוצר נשימה, יוקף כל אחד מהמגדלים בשטח ירוק בתכנון מרהיב לרווחת הדיירים.

חגית לאניאדו, סמנכ"ל השיווק בחברת מצלאווי מעריכה כי הפרויקט הנמצא בלב האי האורבני של גוש דן יעניק לדייריו חווית מגורים אורבנית ותשואה אטרקטיבית עם השלמת הקו האדום והפיתוח הסביבתי הכולל של המתחם.

 

עיריית רמת גן ממצה פוטנציאל

 

אין זה סוד כי שיפור הנגישות המיוצרת על ידי פיתוחה של מערכת תחבורה עירונית נוחה ויעילה משפיעה בחיוב על מחירי הנדלן וגורמת במישרין לפיתוח סביבתי מואץ באזורי המגורים והעסקים האמורים.

 

רשויות עירוניות בישראל, ורמת גן בראשן, אינן מסתפקות בידיעה כי תוואי הרכבת הקלה יעבור בשטחן. בעיריית רמת גן אומרים שפרויקט התחדשות הרחוב נמצא במקום גבוה בסולם העדיפויות העירוני: "פיתוח ציר ז'בוטינסקי הוא המשך ישיר לצמיחה המואצת במתחם שהפכה לאחד מסמלי העיר רמת גן ואף ל'סיטי' של ישראל", אומרים שם בגאווה.

במקביל, שוקדת העירייה על פיתוח סביבתי תומך תחבורה ציבורית הכולל שבילי אופניים, אזורי חניה וקווי תחבורה ציבורית יעילים האמורים לתמוך ולייעל את השימוש המקומי ברכבת הקלה. על פי התכניות של עיריית רמת גן, עם השלמת פרויקט הרכבת הקלה על הציר יחודש הרחוב כולו - לרבות צמצום נתיב בכל מסלול, הרחבת המדרכות לטובת הולכי הרגל והצבת תאורה חדשה. איכות הסביבה תשתפר אף היא באופן ניכר. מערכת הרכבת הקלה מפחיתה בצורה משמעותית את הרעש והזיהום בסביבה הגובלת בתוואי, זאת לעומת כל מערך הסעה אחר המבוסס על אוטובוס או רכבת כבדה. עובדה זו הופכת בהדרגה את האזור לאטרקטיבי יותר מבחינת משפחות השוקלות להעתיק את מגוריהן לאזור ותביא בהכרח להתעניינות גוברת והולכת בפרויקטים המיועדים למגורים במתחם.

 

 elite tower – פרויקט מגורים יוקרתי 2 דקות ממרכז ת"א . לפרטים לחצו >>

בטל שלח
    לכל התגובות
    x