$
פרויקטים

ככה תחסכו בעמלות

התחלתם לסחור בניירות ערך באופן עצמאי, עכשיו עולה השאלה האם בדקתם הכל? אם אתם סוחרים – בעיקר בניירות ערך זרים בוולסטריט, ואתם עושים זאת דרך הבנק סביר להניח שתפסידו הרבה מאוד כסף על עמלות. בדקנו לכם כיצד תחסכו בעמלות

בחסות קולמקס 16:1012.07.15
מהלך פשוט שאינו כרוך בהרבה מאמץ יחסוך לכם הרבה מאוד כסף בעמלות שאתם משלמים עבור מחסר בניירות ערך בעיקר בארה"ב. זאת ועוד ידוע שהבנקים אינם פועלים בשעות המסחר של ארה"ב באופן מלא. כך למשל בימי שישי, מוקדי ההשקעות של הבנקים מפסיקים לפעול שעה לפני כניסת השבת, בעוד שבבנקי ההשקעות הזרים הפעילות נמשכת לכל אורך שעות המסחר. אבל הבעיות לא מסתיימות רק כאן, הפלטפורמות פחות ידידותיות למסחר ואיתור המניות והאופציות הזרות לעיתים בלתי אפשרי.

 

ככה תחסכו בעמלות ככה תחסכו בעמלות

 

אז למי שכבר מנהל תיק השקעות אישי והוא עושה זאת דרך הבנק כדאי שיבחן אלטרנטיבות. בדיקה שערכנו עבור סוחרים עצמאים בוולסטריט מעלה באופן חד משמעי שלסחור באמצעות ברוקר פרטי זה זול יותר. הבדיקה נערכה בעיקר בקרב ברוקרים ישראלים שהשוק בהם בישראל קטן יחסית. יש רק שישה בתי השקעות שמעניקים שירותי ברוקראז' למסחר במניות ישראליות וזרות. אבל מלבד אותם בתי השקעות בישראל קיימות לא מעט שלוחות של בתי השקעות שמתמחים רק בהשקעות בניירות ערך זרים שם מחירי העמלות עשויות להיות אף נמוכות יותר כמו למשל בקולמקס שם מינימום חשבון עומד על 12,000 ₪ כאשר עמלות המסחר הן: עמלת מינימום של 1.5$ + 1 סנט למניה בוולסטריט, וכן מוענקות הטבות נוספות ללקוחות אשר סוחרים בווליום מסחר גבוה אשר מוזילים את עלות המסחר בעשרות אחוזים. זאת ועוד, בקולמקס מעניקים גם כוח קניה עד פי 12 ללא עלות למסחר תוך יומי.

 

קרא עוד:

עשו ואל תעשו בהשקעות

 

איך לנהל את הכסף לבד?

 

מדריך ההנפקות המלא! הורד עכשיו

 

כך או כך, ששת הגופים הישראלים שמעניקים שירותי ברוקראז' בישראל הם: אקסלנס, בנק ירושלים, אי.ביאי (IBI), מגדל שוקי הון, מיטב דש, ו-A ברוקר.

כולם בטוחים למסחר עצמאי בניירות ערך וכל שצריך הוא להגיע אליהם, לתאם פגישה, להתחיל תהלי די מהיר של פתיחת חשבון. ניתן להעביר כסף או להעביר את תיק המניות, תהליך שלוקח כיומיים שלושה.

 

מהן העמלות שתקבלו בבתי ההשקעות?

 

הבדיקה שנערכה היא עבור פתיחת חשבון מינימאלי בנפח מסחר הכי נמוך שאפשר. לפיכך העמלות שקיבלנו הן ראשוניות. ברגע שמגדילים את תיק ההשקעות ואת פעילות המסחר תמיד ניתן להתמקח על העמלות.

 

מיטב- דש

 

מינימום לפתיחת חשבון – 20,000 שח. במיטב-דש קיים תשלום חודשי קבוע של 15 ש"ח, דמי טיפול. אין דמי משמרת ולא עמלת אי ביצוע או עמלת ביטול/שינוי

לימיט פטור.

עמלות מסחר ישראל של מניות (קנייה/מכירה): 0.09% עם מינימום של 4.65 ש"ח. אופציות (קנייה/מכירה): 3 ש"ח לאופציה. פטור מעמלת משיכת כספים בשקלים.

 

מסחר בארה"ב:

 

מניות (קניה/ מכירה): סנט אחד למניה עם מינימום של 8$. או מסחר במערכת מתקדמת בעמלות של סנט למניה או מינימום 7.5$, או 13$ פיקס. אופציות (קניה/מכירה): 4$ לאופציה מינימום 12$. זמן אמת מלא בחינם ללא התחייבות.

אפליקציות אנדרואיד ואייפון חינם. למי שייפתח חשבון מעניקים קורס חינם במכללת מיטב.

 

אקסלנס

 

מינימום לפתיחת חשבון 50,000 ש"ח.

באקסלנס עלות בסיסית למסחר של 20 שח דמי ניהול לחודש עם אפשרות קיזוז עמלות לאפס בהתאם למספר פעולות, או לחילופין קבלת מערכת מסחר מתקדמת יותר בעלות של 40 שח לחודש. גם באקסלנס יש פטור מעמלת אי ביצוע או שינוי פקודה, פטור מדמי משמרת ופטור מעמלת פדיון אג"ח או מק"מ.

 

מסחר בניירות ערך ישראלים:

 

מניות (קניה/מכירה): 0.085%; אופציות (קניה/מכירה): 2.5 ₪; מעניקים זכות על היתרה.עד חמש משיכות בשנה בחינם.

 

מסחר במניות ארה"ב:

 

מניות (קניה/מכירה): קיימים שני מסלולים (בהתאם לבחירת הלקוח) 10$ עמלת פיקס או עמלה משתנה – סנט למניה, או מינימום 8.5$ דולר למניה. אופציות (קניה/מכירה): 4$ לאופציות מינימום 20$.

 

מגדל שוקי הון

 

במגדל אין מינימום סכום להפקדה והעמלות משתנות בהתאם לפעילות והסכומים המופקדים. ככל שתפקידו יותר ותפעלו יותר כך תוכלו להתמקח יותר על העמלות. אם זאת, יש עלות בסיסית של 15 שח דמי ניהול. גם במגדל פטור ממינימום לפתיחת חשבון, פטור מעמלת אי ביצוע או שינוי פטור מדמי משמרת ופטור מעמלת פדיון אג"ח או מק"מ.

 

עמלות מסחר בישראל:

 

מניות (קניה/מכירה): 0.1%, מינימום לפעולה 3.5 ₪. אופציות (קניה/מכירה): אופציות מעו"ף 2.5 ₪

 

עמלות מסחר בארה"ב:

 

מניות (קניה/מכירה): 0.1% + סנט למניה. המינימום 6$ או 9$ לעסקה. אופציות (קניה/מכירה): 4$ – מינימום של 5$. מעניקים זכות על מזומן בחשבון.

עבור מערכת זמן אמת תשלמו אך ניתן להתקזז עליה עם עמלות.

 

 בנק ירושלים

 

פתיחת חשבון עם הפקדה של 20,000 שח, כאשר דמי הניהול מתקזזים רבעונית ועומדים על 0.15% מהתיק, או מקסימום 120. סכום זה מתקזז עם העמלות. למשל אם שילמתם ברבעון 50 ש"ח עמלות תשלמו 70 ש"ח מקסימום עבור הניהול ואם יותר מ-120 לא תשלמו כלל. קיים פטור מעמלת אי ביצוע ואין עלות על משיכות שקליות. הכל פטור.

 

עמלות מסחר בישראל:

 

מניות (קניה/מכירה): 0.1%; אופציות (קניה/מכירה): 2.5 שח לאופציה.

 

עמלות מסחר בארה"ב:

 

מניות (קניה/מכירה): סנט למניה עם מינימום 5 דולר לפעולה. אופציות (קניה/מכירה): 3$ לאופציה מינימום 6 דולר .

 

A ברוקר

 

מינימום סכום להפקדה 25,000 ש"ח. מבחינת דמי ניהול, עלות בסיסית של 25 שח לחודש שנה ראשונה ואח"כ בהתאם להיקף הפעילות - יכול להגיע גם ל-49 ש"ח. קיים פטור מעמלת אי ביצוע.

 

עמלות מסחר בניירות ישראל:

 

מניות (קניה/מכירה): 0.1% מינימום 4 שח לעסקה. אופציות (קניה/מכירה): 2.5 ש"ח.

 

מסחר בארה"ב:

 

מניות (קניה/מכירה): סנט למניה מינימום 10$ לעסקה. אופציות (קניה/מכירה): 4$ לאופציה עם מינימום של 9$. המערכת היא בזמן אמת היא תינתן בחינם עם קיזוז עמלות, בישראל מתקזז מול 20 שח עמלות. בארה"ב, עלות של 5$ עם קיזוז של חמש פעולות.

 

אי.בי.אי / IBI

 

מינימום הפקדה בפתיחת חשבון 50,000 ש"ח. עבור המערכת הבסיסית תשלמו 24 ש"ח, מתוכם 9 ש"ח יקזזו לכם כנגד עמלות. עבור מערכת מתקדמת יותר תשלמו 38 ש"ח, 19 ש"ח יתקזזו כנגד עמלות. קיימות מערכות מתקדמות יותר, עם אפשרות של קיזוז עמלות.

מבחינת ניהול החשבון אין דמי משמרת ולא עמלת אי ביצוע או עמלת ביטול/שינוי לימיט.

 

עמלות מסחר בישראל:

 

מניות (קנייה/מכירה):0.09%; אופציות (קנייה/מכירה): 2.50 ש"ח.

 

מסחר בארה"ב:

 

מניות (קניה/מכירה): במסלול הבסיס האינטרנטית VIEW TRADE העמלות עומדות על סנט למניה, מינימום 10$ או עמלת פיקס 13$ – לסוחרים בהיקפים גדולים.

במערכת המסחר הדואלית לישראל ולארצות הברית הטרייד פלוס הוא מסלול זול שמתמחר סנט למניה כך שהעמלות משתנות בהתאם למערכת המסחר: או סנט למניה – מינימום 7.5$, או בחירה ב-13$ פיקס, מתאים אם במקרה אתם סוחרים בהיקפי מסחר גדולים של יותר מ-130 מניות.

אופציות (קניה/מכירה): $4 לאופציה, מינימום $12 לעסקה.

 

"הכתבה באדיבות בית השקעות קולמקס"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x