שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

פלאפון רוכשת את youphone מקבוצת אלון

הפעילות של המפעיל הווירטואלי נקנית במודל של חלוקת הכנסות ולא מזומן. ל-youphone כ-70 אלף מנויים

אופיר דור 17:0306.07.15
פלאפון רוכשת את המפעיל הווירטואלי youphone מידי קבוצת אלון הרבוע הכחול. החברות הודיעו היום (ב') על חתימת ההסכם עליו חתמו מנכ"ל פלאפון גיל שרון ומנכ"ל קבוצת אלון אביגדור קפלן. העסקה עדיין טעונה אישור של רשות ההגבלים העסקיים ומשרד התקשורת. פלאפון צריכה להחליט האם להשאיר את המותג youphone כמותג נפרד או לקלוט את המנויים אליה.

 

ל-youphone כ-70 אלף מנויים, שהם למעשה הנכס שרוכשת פלאפון. בנוסף תקבל את המערכות והציוד הסלולרי של youphone. הפעילות נקנית במודל של חלוקת הכנסות ממנויי youphone כאשר התקבולים שיתקבלו יתחלקו 50%-50% בין פלאפון לקבוצת אלון. פלאפון לא תביא כסף מזומן לעסקה.

 

youphone חתמה בינואר 2014 הסכם לאירוח על גבי רשת פלאפון ומרבית לקוחותיה כבר עברו מרשת פרטנר, המארחת הקודמת, לפלאפון. מהחברות נמסר כי "תהליך העברת הלקוחות לפלאפון לרבות החשבוניות יהיה שקוף מבחינת הלקוחות, והם לא ידרשו להחליף סים או לפנות למוקדי החברה. בנוסף כל המסלולים שקיבלו לקוחות youphone ישמרו גם בעת המעבר לחברת פלאפון. כמו כן, חתמה פלאפון על הסכם עם רשת מגה, במסגרתו ימכרו כרטיסי סים ויגוייסו מנויים בסניפי הרשת".

 

 

YouPhone YouPhone

 

חברת youphone נכנסה לשוק הסלולר ב-2012 ואת עיקר המנויים שלה גייסה עד סוף 2013. בשנת 2014 החברה עברה לגיוס שלילי של מנויים ולא הצליחה להתמודד מול המבצעים האגרסיביים של גולן טלקום ו-HOT mobile. ככל הנראה הפעילות של youphone הפסדית ולכן על רקע הקשיים הפיננסיים בהם נמצאת רשת מגה, הוחלט על מכירת הפעילות.

 

 

 

המודל של youphone ששילבה בין פעילות סלולר לפעילות הקמעונאות של מגה ותחנות הדלק דור אלון מתקשה להמריא בשנה האחרונה על רקע התחרות האגרסיבית בשוק הסלולר. כך במחצית הראשונה של 2015 רשמה החברה מאזן ניודים שלילי ואיבדה מעל 6,000 מנויים נטו. פעילות youphone מנוהלת על ידי אריאל שרייבר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x