$
פרסום ושיווק

יש הסכם במגה: 32 סניפים יסגרו, כ-1,000 עובדים ילכו הביתה

לאחר משא ומתן מפרך הנהלת מגה ובכירי ההסתדרות התכנסו לחתימת הסכם ההעסקה החדש לפיו היקף המשכורות יצומצם ב-35 מיליון שקל בשנה למשך חמש שנים. במקביל, הרשת תקצה 33% ממניותיה לעובדים; יו"ר קבוצת אלון, אביגדור קפלן: "הספקים והבנקים חייבים לתת כתף"

נורית קדוש 14:1321.06.15

מגה תסגור 32 סניפים ותארגן מחדש את שרשרת האספקה ומרכזי ההפצה שלה, כולל סגירת מרכז הפצה במסגרת הסכם ההעסקה החדש שנחתם לאחר דיונים מרתוניים בין הנהלתה וההסתדרות. כמו כן, על פי ההסכם תופסק העסקתם של כ-1,000 עובדים ומשכורות עובדים יצומצמו בהיקף של 35 מיליון שקל בשנה. ההסכם יכנס לתוקף רטרואקטיבית החל מאפריל 2015. בתמורה לצעדים אלה מגה תקצה 33% מהון המניות שלה לעובדים.

 


 

"ההסכם שאנו עומדים לחתום עליו הוא נדבך חשוב ביותר בהבראת מגה. אפשר יהיה להגיע להבראה רק עם כל הגורמים ובהם ספקים, בעלי נכסים ובנקים יתנו כתף", כך פתח היום (א') אביגדור קפלן, מנכ"ל אלון רבוע כחול את מסיבת העיתנאים לרגל חתימת הסכם ההעסקה החדש במגה.

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הוסיף כי "אחרי ימים מרתונים, אני יכול להגיד שהצלנו את מגה. ההסכם שייחתם בעוד רגע מציב אותנו בדרך לייצב את מגה ולהחזיר אותה לפסי ההצלחה. זה הסכם שמציל את מגה ומציל את מקור פרנסתם של 5,000 מתוך 6000 עובדי הרשת".

 

חתימת הסכם ועד עובדי מגה. מימין: אייל אלי, אבי ניסנקורן, אביגדור קפלן וארנון בר-דוד חתימת הסכם ועד עובדי מגה. מימין: אייל אלי, אבי ניסנקורן, אביגדור קפלן וארנון בר-דוד צילום: אוראל כהן

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x