• תפריט
פרסום ושיווק

האם גיל עומר ייאלץ להסיר את מועמדותו לדירקטור בערוצים המסחריים

אם מנכ"ל מוזיאון הילדים בחולון ייבחר לכהונה בדירקטוריון ערוץ 10, הוא ייאלץ לוותר על המינוי בתאגיד השידור הציבורי החדש, ובכל מקרה לא ברור אם ומתי המינוי לתאגיד החדש יתממש

אופיר דור 09:0716.06.15

גיל עומר, המועמד המומלץ לתפקיד יו"ר תאגיד השידור הציבורי החדש, מתמודד גם על תפקיד דירקטור מטעם הציבור בחברות החדשות של ערוצים 2 ו־10.

 

עומר, מנכ"ל מוזאון הילדים בחולון, הגיש לרשות השנייה מועמדות לכהונה כדירקטור בחברות החדשות המסחריות עוד בטרם פנה לתפקיד בתאגיד השידור הציבורי, הגוף שאמור להחליף את רשות השידור לאחר סגירתה.

 

גיל עומר גיל עומר צילום: אלון פורת

 

הרשות השנייה צריכה למנות באופן מיידי ארבעה דירקטורים לחדשות 10, לאחר שבספטמבר 2014 התפטרו ארבעת נציגי הציבור על רקע חוסר הוודאות בערוץ, ומאז תפקידים אלו אינם מאוישים.

 

כרגע נמצאים בתהליך כ־20 מועמדים סופיים לכהונה בדירקטוריון.

 

אם עומר ייבחר לכהונה בדירקטוריון ערוץ 10, הוא ייאלץ לוותר על המינוי בתאגיד השידור הציבורי החדש, ובכל מקרה לא ברור אם ומתי המינוי לתאגיד החדש יתממש.

 

ועדת האיתור, בראשות השופט בדימוס עזרא קמא, בחרה בחודש שעבר את חברי מועצת התאגיד החדש, ובראשם עומר, אך בחירה זו עדיין דורשת את אישור ראש הממשלה בנימין נתניהו, המכהן כשר התקשורת. אלא שנתניהו אינו מתכוון לחתום בשלב הזה על המינויים בטענה כי הקמת תאגיד השידור החדש בכל מקרה מתעכבת.

 

עומר, איש תקשורת ותיק, כיהן בין השאר כעורך ראשי בגלי צה"ל וראש מערכת החדשות בידיעות אחרונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x