$
פרסום ושיווק

לסין: "מכירת חברה ישראלית לבעלות זרה היא איום אסטרטגי על ישראל"

כך הגיב מנכ"ל שטראוס לדברי מנכ"ל תנובה כי מוצרי תנובה, ובהם גבינת עמק, ירקות של סנפרונט ומאפים של מעדנות, ימכרו בתוך 3 שנים בסין על ידי ברייט פוד; מנכ"ל אסם: "מכירת גלידות שטראוס ליוניליוור זה בסדר, או שיש כאן סטנדרט כפול"?

נורית קדוש 16:4315.06.15

"מכירה של חברה ישראלית לבעלות זרה מהווה איום אסטרטגי על ישראל. אין סיבה למסיבה בעניין הזה והייתי שמח שתנובה כחברה ישראלית היתה נשארת בבעלות ישראלית ומוכרת עמק בחו"ל. פעם היתה תלמה והיום יש יוניליוור, פעם היה אסם והיום נסטלה היא הבעלים ועכשיו תנובה עברה לבעלות הסינים. זה עצוב מאד". כך אמר גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס ביחס להצהרתו של אריק שור, מנכ"ל תנובה כי מוצרי תנובה ובהם גבינת עמק, ירקות של סנפרונט ומאפים של מעדנות ימכרו בסין על ידי ברייט פוד בתוך 3 שנים.

 

 

 

הדברים נאמרו בכנס מזון בעידן החדש שנערך היום בכפר המכביה ברמת גן. דבריו של לסין בפאנל בכירי ענף המזון זכו לביקורת מצד מנכ"ל אסם איציק צאיג שקרא לעברו: "מכירת גלידות שטראוס ליוניליוור זה בסדר, או שיש כאן סטנדרט כפול"?

 

ביחס למחאה החברתית שהשפעותיה עדיין ניכרות בירידה במכירות הענף, אמר לסין: "עשינו לא מעט טעויות, לא היינו קשובים מספיק לצרכנים. בכל פעם שחומרי הגלם עלו, אמרנו שכל זמן  שאנחנו לא מצליחים להתייעל, אז מעלים מחירים לצרכן. אז הגיעה המחאה וזה התפוצץ לנו בפנים. לא היינו מוכנים לכך ועשינו חשבון נופש גדול בתוך החברה. עשינו לא מעט טעוות אבל מקווה שאנחנו עושים את כל הפעולות להוריד מחירים".

 

ביחס לחששות הספקים ממצבן של הרשתות הקמעונאיות אמר מנכ"ל ביסקול ליאור לוי, "כאשר רשתות מפסידות כסף, אנחנו בבעיה. יש בעיית ביטוח אשראי. אני לא יודע כמה מהספקים הגדולים כן מבוטחים, אבל רוב הקטנים פחות מבוטחים. שרגא ברוש ואני נפנה לחשב הכללי לבקש כרית ביטחון לספקים הקטנים".

 

חתימת הסכם מכירת תנובה. מימין: מאיר שמיר, זהבית כהן ובן הנג גו יו"ר תנובה חתימת הסכם מכירת תנובה. מימין: מאיר שמיר, זהבית כהן ובן הנג גו יו"ר תנובה צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x