פרסום ושיווק

אלקטרה רוכשת את הבעלות על משווקת סוני מובייל ב-14.2 מיליון שקל

יבואנית מוצרי החשמל רוכשת מחברת ג.ברס את יתרת המניות, 50%, בחברת ברס אלקטרה; התמורה מתחלקת: 5.9 מיליון שקל עבור המניות ו-8.3 מיליון שקל כדיבידנד

אורנה יפת 10:1314.06.15

אלקטרה מוצרי צריכה מעמיקה אחיזה בשוק הסלולר. יבואנית מוצרי החשמל רוכשת את יתרת המניות (50%) בחברת ברס אלקטרה, מידי חברת ג.ברס שיווק ב- 14.2 מיליון שקל. 

 

 

תמורת המניות תשלם אלקטרה מוצרי צריכה 5.9 מיליון שקל ובנוסף תקבל המוכרת דיבידנד בגובה 8.3 מיליון שקל. אלקטרה צפויה לרשום רווח של כ-4 מיליון שקל מביצוע העסקה.

 

אלוסטרציה אלוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

ברס אלקטרה היא בעלת הזכיון לשיווק והפצה בישראל את מוצרי סוני מובייל, של חטיבת הסלולר של סוני היפנית, ביניהם סמארטפונים, טאבלטים וגאדג'טים. השותפות בין אלקטרה מוצרי צריכה לג. ברס החלה בשנת 2004 ואלקטרה מוצרי צריכה החזיקה מחצית מהמניות.

 

העסקה נדרשת את אישורו הממונה על הגבלים עסקיים, הסכמתה של סוני העולמית ואישורם של הבנקים להעברת השליטה בברס. העסקה תושלם ברבעון השלישי לשנת 2015.

 

דורון סלע, המשנה למנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה והאחראי על הכספים: "אנחנו רוצים להמשיך לפתח את פעילות הסלולר שלנו ומצאנו שבעזרת הפלטפורמה של ברס אלקטרה זה הכי נכון. כיום פעילות הסלולר איננה מהותית מכלל פעילות אלקטרה מוצרי צריכה, אבל הכוונה שלנו היא להרחיב אותה באופן משמעותי. סוני נכנסה באיחור לשוק הסלולר שנשלט על ידי אפל וסמסונג, ותקופה ארוכה לא היו לה בשוק מכשירים מתאימים, אבל כיום המכשירים שלה עומדים בחזית הטכנולוגיה של הסמארטפונים וזו ההזדמנות שלנו להרחיב את הפעילות בתחום".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x