שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

הישראלים מגהצים פחות מזון

לכלכליסט נודע כי בינואר חלה ירידה של 12% בסכום של קניית מזון ממוצעת בכרטיס אשראי

נורית קדוש 08:5823.02.15
הסכום הממוצע של קניית מזון אחת בכרטיס אשראי היה 131 שקל בינואר, ירידה של 12% בהשוואה לינואר 2014, אז הסתכמה הקנייה הממוצעת ב־150 שקל. כך עולה מנתוני גמא ניהול וסליקה שהגיעו לידי "כלכליסט". נתונים אלה מבוססים על 1.25 מיליון קניות מזון שנערכו במרכולים, חנויות רחוב, מינימרקטים ושווקים בינואר.

 

מהנתונים הרב־שנתיים עולה עוד כי מאז 2011 ירד הסכום הממוצע של קניית מזון בעקביות. בהשוואה לינואר 2011, אז היה היקף הקנייה הממוצע 197 שקל, צנח הסכום ב־33.5%. מדובר בתקופה שקדמה בכ־50 חודשים לפרוץ המחאה החברתית, שהובילה לירידה בצריכת מזון.

מקטינים הוצאות מקטינים הוצאות צילום: חיים צח

 

לדברי אריאל גנוט, מנכ"ל גמא ניהול וסליקה, ענף המזון סובל זה כמה שנים מירידה במכירות, שכעת מורגשת באופן חד יותר. "מהנתונים הרב־שנתיים ניתן להיווכח כי מגמת הירידה לא התחוללה בבת אחת, אלא התרחשה אט אט בתהליך מדורג, שלאחר חמש שנות ירידה כבר מורגש ומוחשי בכל חנויות המזון והרשתות הגדולות". ניתן להעריך כי חלק מהירידה בסכום הממוצע לקנייה נרשם בשל שינויים בשימוש באמצעי תשלום שונים, דוגמת מעבר לרכישה במזומן. נוסף על כך, צרכנים המבקשים לצמצם הוצאות נוהגים להעדיף כמה קניות ממוקדות קטנות יותר על פני הרכישות המרוכזות שנהגו לבצע בעבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x