$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

נייר חדרה מחפשת קונה לחברת הציוד המשרדי שלה גרפיטי

החברה שבבעלות כלל תעשיות מעוניינת למכור את גרפיטי ב־50 מיליון שקל. לאחרונה נוהל משא ומתן עם רונן לוי ורני צים, אך המגעים הופסקו

אורנה יפת 07:3801.01.15

חברת נייר חדרה, שבבעלות כלל תעשיות, מנהלת מו"מ מתקדם למכירת חברת הציוד המשרדי שלה גרפיטי.

 

ל"כלכליסט" נודע כי תג המחיר שהוצב לגרפיטי עומד על 50 מיליון שקל וכי אחד הגופים שעימם נוהל מו"מ למכירה היא ריטייל 3000 שבבעלות רונן לוי ורני צים, אך הצדדים לא הגיעו להבנות בנוגע לסכום העיסקה והמו"מ הופסק. בנייר חדרה אישרו כי מתנהל מו"מ מתקדם למכירת גרפיטי. בריטייל 3000 סירבו להגיב.

 

לוי וצים התעניינו ברכישת גרפיטי שפעילותה סינרגטית לפעילות של אופיס דיפו. רכישת החברה הייתה מקצרת לאופיס דיפו תהליך ממושך של בניית מערך של שירותים עסקיים שריטייל 3000 מעוניינת להקים באופיס דיפו.

 

מפעלי נייר חדרה מפעלי נייר חדרה צילום: נמרוד גליקמן

 

גרפיטי מקבוצת נייר חדרה נוסדה בשנת 1993. החברה פועלת בתחום הציוד המשרדי לבתי עסק ולשוק המוסדי ומשווקת מגוון מוצרים ושירותים למשרד כגון נייר, טכנולוגיה, ציוד היקפי וריהוט.

 

בין היתר, מפעילה החברה 3 סניפים במודיעין, טבריה וחיפה, ועל לקוחותיה נמנים חברת החשמל, משטרת ישראל, בנקים וקופות חולים.

 

בענף מעריכים כי נייר חדרה מעוניינת למכור את גרפיטי כדי להתגבר על המשבר שפוקד את החברה בשל הקשיים להתמודד עם הירידה במכירות מוצרי הנייר. החברה שסובלת משחיקה ברווחיות הגולמית בשל ירידה במכירות הנייר סיימה את הרבעון השלישי של השנה עם ירידה

של 2.9% בהכנסות שהסתכמו ב־431.8 מיליון שקל. נייר חדרה מתמודדת עם ירידת המחירים בענף הנייר בשל צמצום הצריכה מצד הצרכנים. אחד הצעדים שביצעה לאחרונה כדי להתמודד עם השחיקה היא השקת ניירות ממוחזרים לכתיבה והדפסה.

 

בענף לא הורמו גבות לנוכח העובדה שנייר חדרה מנסה למכור את גרפיטי. "זה סביר שהם רוצים למכור את החברה. המשבר בשוק הנייר הלבן מקשה עליהם כבר לא מעט זמן, והם עושים צעדי התייעלות משמעותיים כדי לצאת מהסיטוציה, ולהבריא את החברה", אמר גורם בענף הציוד המשרדי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x