$
פרסום ושיווק

חנות חשמל ותיקה נקלעה לחובות של 39 מיליון שקל

סלון המרכז מרחוב העלייה בת"א נקלעה לקשיים לאחר שבצוק איתן נותק הקשר בינה לבין לקוח פלסטיני גדול. רוב החובות ליבואניות החשמל

אורנה יפת 08:2916.11.14

סלון המרכז, חנות ותיקה המוכרת מוצרי חשמל ברחוב העלייה בתל אביב, נקלעה לחובות של 39 מיליון שקל לנושים, כך נודע ל"כלכליסט". רוב החוב, בהיקף של כ־30 מיליון שקל, הוא ליבואני החשמל (ובהם, תדיראן, מיניליין, אלקטרה וברימאג) ויתרתו לבנקים (6.5 מיליון שקל) ולגורמים חוץ־בנקאיים (2.5 מיליון שקל).

 

ביום שני שעבר כינס עו"ד תדהר צור, המייצג את סלון המרכז, אסיפת נושים שאליה הגיעו מעל 30 נושים. באסיפה, שנערכה בבית אמות משפט בתל אביב, הציע תדהר כי החנות תשלם לנושים 2.6 מיליון שקל (6.5% מהחוב הנצבר), אולם האחרונים דחו את ההצעה.

 

רחוב העלייה בתל אביב רחוב העלייה בתל אביב צילום: יובל חן

 

החנות שבבעלות חיים רחימי פועלת בתל אביב זה עשרות שנים, ועל פי הערכות מגלגלת מחזור מכירות שנתי של כ־40 מיליון שקל. בענף טוענים כי החנות נקלעה לקשיים לאחר מבצע צוק איתן. "החנות מכרה מדי חודש סחורה בהיקף של 1.5-2 מיליון שקל לסוחר פלסטיני גדול, אבל המבצע פוצץ את קשרי העבודה איתו וחתך חצי ממחזור המכירות של החנות".

 

לדברי אחד הנושים, "באסיפה התברר כי אין מלאי במחסנים של החנות. עו"ד תדהר אמר לנו שהבעלים חושד שלאורך השנים נגנבה סחורה מהמחסנים. לטענתו, החברה הגישה תלונה בנושא למשטרה".

 

תגובת סלון המרכז לא נתקבלה עד לפרסום הידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x