שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

אבי צבי: "אי אפשר לעבור לשדר שבעה ימים כשהכללים לא ברורים"

מנכ"ל הזכיינית רשת התייחס לתזכיר החוק לפיצול ערוץ 2: "עד שהדיאלוג על מתווה הכללים לא יסתיים, לא ננקוט בשום פעולה שתיקח אותנו למעבר לשבעה ימים". בעל השליטה ברשת, אודי אנג'ל, דחה את השמועות על חילוקי דעות בין בעלי המניות בזכיינית

אופיר דור 13:2623.09.14

"רשת רוצה לעבור לשדר שבעה ימים בשבוע מהר ככל האפשר, שלא יהיה בזה ספק או הרהור", כך אמר היום (ג') מנכ"ל זכיינית ערוץ 2 אבי צבי בהרמת כוסית לקראת ראש השנה.

 

צבי התייחס לתזכיר החוק שהגיש שר התקשורת גלעד ארדן לפיו ערוץ 2 יפוצל ושתי הזכייניות, קשת ורשת, יעברו לשדר בערוצים עצמאיים החל מאפריל 2015. רשת הגישה למשרד התקשורת בקשה להבהרות לגבי התנאים שיחולו לאחר המעבר לערוצים עצמאיים.

 

אבי צבי. "רשת רוצה לעבור לשבעה ימים" אבי צבי. "רשת רוצה לעבור לשבעה ימים" צילום: ימאי יחיאל

 

"ברור שיש לנו תוכניות לשבעה ימים, שיש לנו מה להגיד בשבעה ימים ושיש לנו את הטאלנטים, המפיקים והיצירתיות לזה. אבל אי אפשר לעבור לשבעה ימים כשהכללים לא ברורים", אמר צבי. "עד שהכללים לא יוסדרו , עד שהדיאלוג על מתווה הכללים לא יסתיים אנחנו לא נוכל לנקוט בשום פעולה שתיקח אותנו לשם. לא נרקוד בין הטיפות ונקבל החלטות שהן לא שחור או לבן".

 

לדברי צבי, "רשת הצליחה בחמש השנים האחרונות לעמוד כמעט בכל יעד שהצבנו לעצמנו וגם ביעד הזה , מעבר ל-7 ימים, אנחנו נעמוד. אולי בעוד חצי שנה, אולי בעוד שנה, אולי בעוד שנתיים, אבל זו המטרה ולשם אנחנו הולכים ולשם אנחנו נגיע בסופו של דבר".

 

צבי אמר עוד כי "אי-הוודאות היא רגולטורית בעיקרה. כללי המשחק קדימה לא נקבעו , לא ברור מה יקרה בעוד חצי שנה בעוד שנה בעוד שנתיים. חברה עסקית צריכה להתכונן קדימה".

 

צבי התייחס גם להשפעה של מבצע "צוק איתן", שגרם להפסדים כבדים לזכייניות הטלוויזיה המסחרית בעיקר בשל ירידה חדה בפרסום. בעקבות זאת הודיעה רשת על דחיית הפקות ותוכניות.

 

"המלחמה יצרה בור כלכלי כמעט אנוש , אנוש זו מילה קשה אבל זה כמעט אנוש", אמר צבי. כשנזק לחברה בסדר גודל שלנו נאמד בעשרות מיליוני שקלים, זו מכה שמסחררת ומיד נוגעת בעובדים, נוגעת במפיקים, נוגעת בתעשייה שלמה. הרבה מאוד אנשים בחוסר וודאות לגבי עתידם הכלכלי".

 

לסיום התייחס צבי גם לשינוי הבעלות ברשת ב-2014, במסגרתו רכשה חברת ההפקות הבינלאומית אנדמול 33% מהבעלות בזכיינית. "אנדמול הבינה עד כמה אנחנו טובים ומקצוענים ובעיקר כאלה שיודעים מה הם עושים. את הדרך, גם אם מעורפלת, אנחנו יודעים לצלוח. השותפות של אנדמול ברשת היא תוספת כוח דרמטית כגוף בינלאומי".

 

אודי אנג'ל: "המטרות של כל בעלי המניות ברשת משותפות"

 

בעל השליטה ברשת, אודי אנג'ל, דיבר גם הוא בהרמת הכוסית והתייחס לדרישה של הרגולטור שהזכיינית תעבור לשדר שבעה ימים בשבוע תוך זמן קצר.

 

"אנחנו נמצאים בעולם של אי וודאות מאחר שהרגולטור שאנחנו עובדים מולו משנה את כללי המשחק", אמר אנג'ל. "אנשי רשת ואנדמול התוו מראש את המדיניות , כשהכוונה היא לעבור לשבוע מלא של שידורים. אולם מעבר לשבוע שידורים לא יכול להיעשות בהחלטה חפוזה, צריך להכין את הטלוויזיה לשבוע מלא של שידורים ממקום של ערכיות – צריך פרק זמן . מבחינתנו פרק הזמן שהיה לנו על בסיס החוק שחוקק בסוף 2012 היה עד 2017, מה שאפשר לנו היערכות".

 

אנג'ל. "החיפזון מן השטן" אנג'ל. "החיפזון מן השטן"

 

לדברי אנג'ל, "יש עיוותים רבים שהתרחשו בשוק בטלוויזיה בעשר שנים האחרונות שחייבים לשנות אותם. הטלוויזיה המסחרית במדינת ישראל הפסידה מעל 1.5 מיליארד שקל בעשור האחרון. מישהו צריך לשנות את הכללים ומי שיכול לעשות זאת זה הרגולטור. אנחנו מנסים לנהל משא ומתן ולהגיע להבנות. בעולם העסקים בדרך כלל אתה נכנס להשקעה על בסיס עובדות. לצאת להשקעה של מאות מיליוני שקלים ולהסתמך רק על הנחות ללא עובדות, זה לא דבר שיכול לקרות . מבחינתי, ואמרתי את זה גם בפעם הקודמת וגם לאנדמול, אנחנו נמצאים פה בשביל לשדר שבוע ימים".

 

"הרגולטור צריך לחוקק את החוקים בצורה מאוד ברורה ולקבוע באיזה תנאים אנחנו הולכים לייצר את הטלוויזיה הזו, וכשהחוק הזה יהיה מוכן אז יש לתת לנו את פרק הזמן המינימלי בשביל שנוכל להתכונן ולצאת בצורה מסודרת. החיפזון הוא מן השטן. ביום שתהיה הסכמה, ומבחינתי היא יכולה לקרות כמה שיותר מהר, אנחנו מוכנים לצאת לשבוע ימים" .

 

אנג'ל דחה את השמועות על חילוקי דעות בין בעלי המניות ברשת (מיכאל שטראוס, אנדמול ואנג'ל עם עידן עופר). "מערכת היחסים בין בעלי המניות ברשת טובה וחזק. המטרות שלנו משותפות וקיימת הסכמה מלאה על הדרך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x