שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

ביהמ"ש בניו יורק בלם מגבלות דומות על הממותקים

הניסיון להטיל הגבלות על מכירת משקאות ממותקים בישראל אינו תקדימי. בחודש שעבר נגנזה יוזמה דומה על ידי בית המשפט העליון של מדינת ניו יורק

רן אברמסון 09:4116.07.14
הניסיון להטיל הגבלות על מכירת משקאות ממותקים בישראל אינו תקדימי. בחודש שעבר נגנזה יוזמה דומה על ידי בית המשפט העליון של מדינת ניו יורק. תחילתו של המהלך ברעיון של ראש עיריית ניו יורק הקודם מייקל בלומברג להטיל מגבלה על גודל הבקבוקים והכוסות של משקאות קלים ממותקים הנמכרים במקומות ציבוריים דוגמת בתי קולנוע, תיאטראות, אצטדיוני ספורט, בתי ספר ומסעדות. לפי התוכנית, היתה אמורה להיאסר בשטחי העיר ניו יורק מכירה של משקאות ממותקים בכוסות או בבקבוקים שגודלם עולה על חצי ליטר. ראש העירייה הנוכחי ביל דה בלאסיו, שנכנס לתפקידו בינואר, הביע גם כן את תמיכתו ביוזמה של קודמו, חרף היריבות הפוליטית ביניהם.

 

מייקל בלומברג מייקל בלומברג

 

ועדת הבריאות העירונית אישרה פה אחד את התקנה המוצעת בספטמבר 2012 והיא היתה אמורה להיכנס לתוקפה במרץ 2013, אך העתירות של יצרניות המשקאות וחברות ההפצה שנידונו בערכאות השונות עיכבו את יישום ההחלטה. בחודש שעבר החליט בית המשפט העליון של מדינת ניו יורק שהתקנה אינה חוקית משום שוועדת הבריאות העירונית חרגה מסמכותה כשאישרה אותה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x