$
פרסום ושיווק

מלחמת השבת: המרכולים בתל אביב נותרו פתוחים וספגו קנסות

פקחים של עיריית תל אביב הטילו היום קנסות של 730 שקל על מרכולים בעיר שנותרו פתוחים. עובדי טיב טעם ו־AM:PM גויסו למאבק בסגירת החנויות

נורית קדוש 19:5205.07.14

סניפי רשתות המזון בתל אביב נותרו פתוחים במהלך סוף השבוע, בניגוד להחלטת שר הפנים גדעון סער שאסר על הפעלת המרכולים בעיר בשבת.

 

 

 

הפעילות במרכולים היום (שבת) הובילה לקנסות בגובה 730 שקל שהטילה הפקחים העירוניים על החנויות שנותרו פתוחות. חלוקת הדו"חות התבצעה בעקבות הנחיית השר סער ובניגוד לעמדת העירייה, המבקשת לשמור על פעילות רשתות המזון בשבת. בסניפי AM:PM הוצבו שלטים שנשאו את הכיתוב "לא נעים לראות AM:PM סגור", ועובדי הסניפים החליפו את מדי העבודה שלהם בחולצות הנושאות כיתוב זהה.

 

 

עדי כהן, מנכ"ל טיב טעם עדי כהן, מנכ"ל טיב טעם צילום: צביקה טישלר

 

ברשת טיב טעם בחרו בסלוגן "מתגייסים לשמור על השבת של תל אביב". עדי כהן מנכ"ל טיב טעם קרא ביום חמישי האחרון לעובדי הרשת להגיע לאירוע שהתקיים ברחבת הסינמטק בעיר תחת הכותרת "הקצנה דתית בחברה הישראלית". בפניה לעובדי הרשת כתב כהן כי עובדי טיב טעם "מנהלים קרב על השבת ועל מקום העבודה... אנו ממשיכים לפעול כרגיל, במקביל להובלת המאבק".

 

 

מה דעתך על מניית טיב טעם:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

להחלטת סער עשויה להיות השפעה מהותית על פעילות טיב טעם. בדוחותיה לסיכום 2013 העריכה הרשת כי ככל שתידרש לסגור את סניפיה בימי מנוחה "עלול הדבר להביא לפגיעה מהותית בהכנסותיה, וכתוצאה מכך לפגיעה מהותית בתוצאותיה העסקיות". הרשת סייגה את הדברים כשציינה כי "ניתן לצפות שחלק מהמכירות המבוצעות כיום בימי המנוחה והחגים יבוצעו בימי החול", מה שמקשה להעריך את היקף הפגיעה בהכנסות.

 

בשלב הבא תידרש העירייה לחלק צווי סגירה לחנויות שיפעלו בשבת. החלטת סער לאסור על פתיחת מרכולים בשבת בתל אביב נתקבלה בתחילת השבוע. השר פסל תיקון לחוק העזר של עיריית תל אביב שביקש לאפשר למרכולים לפעול בשבתות. סער איפשר פעילות בשבת בחנויות נוחות בתחנות דלק ובאיזור נמל תל אביב, נמל יפו ומתחם התחנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x