• תפריט
פרסום ושיווק

השידורים המיוחדים הסבו לרשת הפסד של 6 מיליון שקל

זכיינית ערוץ 2 נאלצה לוותר על שידור שמינית גמר המונדיאל, בצל איתור גופות החטופים. ביקורת על אי־הפסקת שידור משחק בערוץ 1

אופיר דור 08:3002.07.14

זכיינית ערוץ 2 רשת ספגה הפסד של כ־6 מיליון שקל בעקבות ערב השידורים המיוחד שהוכרז שלשום, לאחר איתור גופות שלושת הנערים החטופים.

 

לאור האירועים החליטה רשת להעביר ללא תשלום לערוץ הספורט את זכויות שידור משחק הכדורגל בשמינית גמר המונדיאל בין גרמניה לאלג'יריה. המשחק הוא חלק מחבילה של 11 משחקים, מתוכם שלושה משחקי שמינית גמר, שאת הזכויות לשידורם רכשה רשת מרשות השידור תמורת 3.5 מיליון שקל.

 

"המיזם". חצי שעה לפני השידור בוטלה התוכנית כשהקהל כבר ישב באולפן "המיזם". חצי שעה לפני השידור בוטלה התוכנית כשהקהל כבר ישב באולפן

 

 

מליאת רשות השידור אישרה מלכתחילה את מכירת זכויות המשחקים רק לערוצים פתוחים המשודרים דרך ממיר עידן פלוס החינמי, כדי לאפשר גם למי שאינו מחובר ל־yes ול־HOT לצפות בהם. אולם, החלטתה של רשת להעביר את המשחק לערוץ הספורט אפשרה רק ללקוחות הכבלים והלוויין לצפות בו, ויש להניח שחלק מהצופים נפגעו מכך.

 

בנוסף ביטלה רשת את שידור התוכנית "המיזם" חצי שעה לפני תחילתה, כשהקהל כבר ישב באולפן. התוכנית משודרת בשידור חי, ולכן הזכיינית נאלצה לספוג את מלוא עלות יום הצילומים. עם זאת, מבחינת רשת ההפסד העיקרי נובע מכך שלא שודרו פרסומות לאורך כל הערב. בדרך כלל זכייניות ערוץ 2 מוכרות את מלוא זמן הפרסום המותר מראש במהלך שעות הפריים טיים ובעיקר כשמשודרים אירועים כמו משחקי מונדיאל.

 

במקביל ספג הערוץ הראשון ביקורת על כך שלא עצר את שידור משחק שמינית הגמר הראשון בין צרפת לניגריה גם לאחר שנודע למערכת החדשות על מציאת גופות החטופים. הערוץ העביר במחצית מבזק שבו דווח על ריכוז כוחות באזור חלחול ועל התפתחויות משמעותיות בגזרה, אך בסופו חזר לשידור המשחק, בשלב שבו כבר היה ידוע על איתור הגופות. רק לאחר שמידע זה הותר לפרסום, קטע הערוץ את המשחק שהמשיך להיות משודר באפיקים הנוספים, 33 ו־511 (HD).

 

סוגיית התנהלות הערוצים המסחריים בזמנים רגישים עלתה לסדר היום בסוף השבוע שבו נחטפו שלושת הנערים. לאחר סוף שבוע חדשותי סוער החליטה זכיינית ערוץ 2 קשת לשדר במוצאי השבת את התוכנית "האח הגדול". על קשת נמתחה ביקורת בטענה כי העדיפה את השיקול הכלכלי על פני התנהלות ערכית יותר. מנגד נשמעו גם לא מעט קולות שצידדו בהחלטת קשת לחזור לשגרה, לאחר יותר מ־24 שעות של דיווחים חדשותיים בלתי פוסקים. ברשת בחרו לאור האירועים לבטל את לוח השידורים הרגיל, אך ספגו עקב כך מכה כלכלית לא פשוטה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x