פרסום ושיווק

נחשף בכלכליסט

לפיד: לא אסכים להעלאת מחירי מוצרי החלב שבפיקוח

מוקדם יותר היום אישר שר החקלאות את עליית מחיר החלב הגולמי ב-7%. המחלבות עשויות לעתור לבג"ץ

נורית קדוש 16:4023.06.14

למרות ששר החקלאות יאיר שמיר העלה את מחיר החלב הגולמי ב-7%, שר האוצר יאיר לפיד מסרב להעלות את מחירי מוצרי החלב המפוקחים ובכך מאלץ את המחלבות לספוג ההתייקרות.

 

 

המחלבות יוכלו לעתור לבג"ץ, שכן בהינתן התייקרות בשיעור של 3%, נדרשת ועדת הפיקוח על המחירים להמליץ לשר האוצר ולשר החקלאות לאשר ההתייקרות לצרכן ועל השרים לאשר המלצה זו.

 

מוקדם יותר היום, כמו שנחשף ב"כלכליסט", אישר שר החקלאות כי החל מהשבוע הבא יעלה מחיר המטרה (המחיר שמקבל הרפתן מהמחלבה עבור החלב הגולמי) בכ-7%.

 

מוצרי חלב (ארכיון) מוצרי חלב (ארכיון) צילום: אריאל בשור

 

בהתאם לחוק מתעדכן אחת לרבעון, העדכון הקרוב ייכנס לתוקפו ב-1 ביולי ויהיה בגובה של 14.59 אגורות נוספות (המחיר המעודכן החל מ- 1 ביולי יעמוד על 228.83 אגורות לליטר), עלייה של 6.81%. במשרד החקלאות טוענים כי מיתנו את העלייה במחיר המטרה, שעל פי התחשיב היתה אמורה להיות בגובה של 18.1 אגורות בגלל הצפי של המשרד, כי עלויות הייצור של חלב גולמי ירדו ברבעון הבא.

 

 

רוב העלייה במחיר המטרה נרשמת בשל עלייה חדה במחיר התבואות שמשמשות כמזון לפרות, שהושפעו בשל הבצורת (אשר הוכרזה לא מכבר). העלייה במחיר המטרה מביאה לידי ביטוי בהתאם לנוהל, מחירי מוצרי החלב בפיקוח יובאו לדיון בוועדת המחירים המשותפת למשרדי האוצר והחקלאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x