$
פרסום ושיווק

ג. יפית חתמה על רכישת סטימצקי. המו"לים צפויים לטרפד העסקה

מנכ"לית הרשת איריס בראל חתמה על הסכם למכירתה לקבוצה שבה שותפות יפית גרינברג, עופרה מיתר והוצאת קוראים. על פי מתווה ההסכם, יפעלו הרוכשים להגיע להבנות עם המו״לים על תספורת על הכספים המגיעים להם. ל"כלכליסט" נודע כי מרבית המו״לים צפויים לסרב להצעה להפחתת התשלום ולהמשיך בעצירת אספקת הספרים לחנויות שכבר ריקות. גם העובדים צפויים לספוג תספורת

נורית קדוש 22:2218.06.14

רגע לפני שנאלצה לבקש את הגנת בית המשפט מפני הנושים שלהם לא שילמה את חובותיה, חתמה איריס בראל על הסכם למכירת סטימצקי לקבוצה שבה שותפות יפית גרינברג, עופרה מיתר והוצאת קוראים. לפני שבוע כבר פורסם כי ג. יפית היא בין המתעניינים לרכישת רשת חנויות הספרים.

 

על פי מתווה ההסכם, יפעלו הרוכשים להגיע להבנות עם המו״לים על תספורת על הכספים המגיעים להם. עם זאת ל"כלכליסט" נודע, כי מרבית המו״לים צפויים לסרב להצעה להפחתת התשלום ולהמשיך בעצירת אספקת הספרים לחנויות שכבר ריקות.

 

תספורת גם לעובדים

 

בשלב זה לא מעבירים הקונים כסף לסטימצקי ומההסכם עולה כי גם העובדים יידרשו לספוג תספורת, שכן הקונים הסכימו להשלים רק מחצית מהסכום החסר לפיצויים וגם זאת, רק בשנים הקרובות ולא באופן מיידי. "אם אין להם כסף לשלם לעובדים פיצויים באופן מיידי, ברור שהמו"לים יידרשו לספוג תספורת עמוקה יותר מ-50%", העריך בכיר בענף.

 

"מגיעים קונים עם הרבה מאד כסף ואם הם רוצים את הרשת, שיתכבדו וישלמו לנו את מלוא החוב. אופנת התספורות שמאפיינת את התקופה האחרונה, לא תתאפשר במקרה הזה", טען הערב (ד') גורם בענף.

 

מנכ"לית סטימצקי איריס בראל מנכ"לית סטימצקי איריס בראל צילום: אביגיל עוזי

 

בכיר בתחום הספרים העריך כי בדומה להסכם עם כתר וקרביץ שנחתם לפני חודש וחצי, גם העסקה הנוכחית לא תצא לפועל. "לסטימצקי לא תהיה ברירה והיא תיאלץ לעשות שימוש בבקשה להקפאת הליכים שכבר הכינה״

 

בתוך כך, החלו עובדי סטימצקי לשכור עורכי דין לענייני עבודה שייצגו אותם, ביניהם עוד רמי כוגן. צעד שגם כן צפוי להקשות על קיום העסקה.

 

בראל תישאר בתפקידה

 

לבקשת הנהלת סטימצקי ולמרות שלא קיימת חובה משפטית לעשות זאת, הסכימו הרוכשים להשלים במהלך השנים הבאות לפחות 50% מהשלמת כספי הפיצויים.

 

הרוכשים ביקשו מבראל להישאר בתפקידה תוך ויתור משמעותי בתנאי העסקתה הנוכחיים. בראל נענתה לבקשתם.

 

קרביץ וכתר בחוץ

 

אתמול, שעות ספורות אחרי שנחשף ב"כלכליסט" כי מרקסטון שילמה את חובה בגובה 20 מליון שקל לדויטשה בנק, כינסה איריס בראל מנכ"לית הרשת את מנהלי סטימצקי לעדכון במצבה הפיננסי, כשברקע,  הודיעו קרביץ וכתר על סיום המו"מ לרכישת הרשת.

 

למנהלים אמרה בראל כי אם לא ימצא קונה, הרשת תיאלץ לפנות להקפאת הליכים. מקורבים לבראל הסבירו אתמול כי למרות הסרת השעבוד שהיה לדויטשה בנק על הרשת, מציאת קונה לרשת הינה תהליך מורכב. "המו"לים אינם אנשי עסקים ולכן הם לא מבינים שהם צריכים להתפשר על החוב בכדי שהרשת תמכר ותמשיך להתקיים. אם יעמדו בסירובם, הרשת תלך להקפאת הליכים ולא יהיה להם למי למכור ספרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x