$
פרסום ושיווק

מהיום: החשכת מסך ללא הגבלת זמן ברשות השידור

ועדי הטכנאים וההנדסה ברשות ישביתו את שידורי הרדיו והטלוויזיה החל מהצהריים במחאה על המבוי הסתום במשא ומתן מול שר התקשורת גלעד ארדן

אופיר דור 14:4202.06.14

ועדי הטכנאים וההנדסה ברשות השידור הודיעו על השבתת כל שידורי הטלוויזיה והרדיו ללא הגבלת זמן. השביתה תחל היום בשעה 15:30 לגבי שידורי ערוץ 1 בטלוויזיה והחל מ-16:00 בכל תחנות הרדיו של קול ישראל. העובדים מתכוונים להשבית גם את שידור משחק הכדורסל בין מכבי חיפה להפועל ירושלים.

הוועדים הכריזו על השביתה לאחר שפגישת המשא ומתן בין נציגי ההסתדרות שנערכה היום לבין שר התקשורת גלעד ארדן הגיעה למבוי סתום. בוועדים טענו כי בפגישה לא נדונו הנושאים המהותיים של קליטת עובדים לגוף החדש שיוקם במקום רשות השידור ותשלום פיצויים לעובדים שיפוטרו. על פי הצעת החוק שעברה בקריאה ראשונה, כל עובדי הרשות יפוטרו ולגוף החדש תהיה אוטונומיה מלאה בקליטת עובדים אליו.

 

בית רשות השידור בית רשות השידור צילום: מאיר אזולאי

 

מוקדם יותר השתתפו מאות עובדי רשות השידור בהפגנה מול משרד האוצר בירושלים. העובדים הניפו שלטים שכללו איומים להשבית את שידור משחקי המונדיאל שמתחילים החודש. משה שגב, יו"ר ועד טכנאים והנדסה בטלוויזיה, אמר כי "העובדה שהגיעו מאות עובדים מכל הוועדים לרבות חברי ההנהלה ברשות השידור מלמדת על אחדות השורות והמחנה. המאבק הוא על 2000 עובדים שעתידים להיזרק הביתה. אנחנו לא ניתן לזה לקרות. המוזר הוא שדווקא הערוץ הראשון הוא שישדר לעם ישראל את המונדיאל בטכנולוגיית HD".

 

היום אישרה ועדת הכנסת כי הצעת החוק לסגירת הרשות וביטול אגרת הטלוויזיה, שכבר אושרה בקריאה ראשונה, תעלה לדיון בוועדה מיוחדת בראשות חברת הכנסת קארין אלהרר (יש עתיד). הוועדה נימקה את ההחלטה בכך שמדובר ברפורמה גדולה שנוגעת בנושאים שונים. הוועדה תוכל לקדם באופן מהיר מהרגיל את הצעת החוק.

 

מלשכת שר התקשורת גלעד ארדן נמסר בתגובה: "לצד המחויבות להצלת השידור הציבורי, לביטול האגרה ולתוכן שמקבלים מדי ערב על המסך שמונה מיליון אזרחי המדינה, יש רצון להגיע להסכמות ולהבנות עם העובדים ולשם כך יימשך המו"מ. ההחלטה כי הצעת החוק תידון בוועדה מיוחדת עוררה התנגדות מצד האופוזיציה. ח"כ אבישי ברוורמן, יו"ר ועדת הכלכלה, שדנה בדרך כלל בנושאי תקשורת, אמר כי "מישהו החליט שהור רוצה בובה של הקואליציה ולא לוקח סיכון. אם תתקבל החלטה על ועדה מיוחדת, זה ביזיון לכנסת. על כבודי אני מוחל אבל על כבוד הכנסת אין למחול".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x