$
פרסום ושיווק

הממונה על ההגבלים העסקיים אישר את מכירת מקור ראשון ומעריב

אלי עזור, הבעלים של הג'רוזלם פוסט, ירכוש את מעריב בכ-4 מיליון שקל ואילו ישראל היום ירכוש את מקור ראשון ואתר NRG בכ-14 מיליון שקל

תומר גנון 12:1830.04.14

הממונה על ההגבלים העסקיים, דיויד גילה, אישר היום (ד') את רכישת מעריב על-ידי איש העסקים אלי עזור, וכן את מקור ראשון ופעילות האתר NRG על-ידי ישראל היום. הנאמן להקפאת ההליכים של העיתונים, עו"ד חן ברדיצ'ב, ביקש מבית המשפט בשבוע שעבר להפסיק מחר (1.5) את הוצאתם לאור של העיתונים ולפטר את כל עובדיהם, אם גילה לא יאשר את מכירתם. ברדיצ'ב טוען כי העלויות החודשיות להפעלת העיתונים ואתר NRG עומדת על 6 מיליון שקלים לחודש – כספים שאינם נמצאים בקופת ההקפאה.

 

גילה. אישר את המכירה גילה. אישר את המכירה צילום: אוראל כהן

 

ברדיצ'ב סיכם עם איש העסקים אלי עזור, הבעלים של הג'רולזם הפוסט ועם העיתון ישראל היום על רכישת מעריב בכ-4 מיליון שקל ומקור ראשון ואתר NRG בכ-14 מיליון, בהתאמה. בשל אחזקותיהם בענף התקשורת, תנאי מתלה לביצוע העסקה היה קבלת אישור מרשות ההגבלים. עזור באמצעות משרד אגמון, רוזנברג הכהן ושות' וישראל היום באמצעות משרד תדמור ושות', הגישו הודעת מיזוג לגילה בראשית החודש.

 

גילה מוסמך להתנגד למיזוג היכן שמתעורר חשש סביר לפגיעה משמעותית בתחרות או לפגיעה בציבור בהיבטים של רמת מחירים, איכות או כמות. לדברי הרשות, בדיקת עסקאות המיזוג לא העלתה חששות שמצדיק התנגדות אליו במסגרת חוק ההגבלים.

 

"במיזוג בין ג'רוזלם פוסט למעריב, התמקדה בדיקת הממונה בזיקה שתיווצר בין העיתון מעריב לעיתונים סופהשבוע וישראל פוסט, הנמצא בקשרי בעלות עם ג'רוזלם פוסט", נכתב בהחלטת הממונה. "הבדיקה העלתה כי חלקם המצרפי של מעריב ושל סופהשבוע וישראל פוסט בתחום העיתונות קטן יחסית, וכי קיימים מתחרים גדולים ומשמעותיים אחרים בתחום. בהתאם נמצא כי השפעת המיזוג על התחרות היא זניחה ועל-כן ראה הממונה לנכון לאשר את המיזוג".

 

"עוד מצא הממונה כי עיכוב משמעותי נוסף בהכרעת השאלה מי ירכוש את העיתון מקימה חשש להמשך קיומו, ועל כן חשש לפגיעה בציבור הצרכנים הרוכש אותו. בהתאם, נמצא כי אין חשש לפגיעה בתחרות או לפגיעה בציבור הקוראים או המפרסמים בהיבטים הנ"ל. בנוסף, היקפי הפעילות של אתר NRG ואתר ישראל היום באינטרנט מוגבלים יחסית, ועל-כן נמצא כי רכישת NRG על-ידי ישראל היום אינה מעוררת חששות כאמור". 

 

את עזור ייצגו עורכי הדין מתן מרידור ומורן אומן. את ישראל היום ייצגו עוה"ד שי בקל ואיל הכהן. את מקור ראשון יצגו עוה"ד ירון מהולל וקרן רייכבך-סגל ממשרד איתן, מהולל & שדות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x