$
פרסום ושיווק

סטימצקי מעכבת תשלומים להוצאות ספרים

באחת מהוצאות הספרים הגדולות טוענים כי בסטימצקי הסבירו את העיכוב בתשלומים במותו של אמיר קס, מבעלי קרן מרקסטון המחזיקה ברשת

נורית קדוש 20:3407.04.14

שבוע בלבד לאחר שאיריס בראל, מנכ"לית סטימצקי חשפה כי מרץ היה מהקשים במכירות הרשת, מעכבת סטימצקי תשלומים להוצאות הספרים. באחת מהוצאות הספרים הגדולות טוענים כי בסטימצקי הסבירו את העיכוב בתשלומים במותו של אמיר קס, מבעלי קרן מרקסטון המחזיקה ברשת. "זה בלתי סביר לחשוב שאמיר קס היה חותם על צ'קים של סטימצקי והתשובה הזאת מעוררת אצלנו דאגה רבה באשר לעתיד הרשת", הוסיפו.

 

בענף הספרים טוענים כי מקור בעיותיה התזרימיות של סטימצקי, הוא בקרן מרקסטון: "ניתן להעריך כי עם מותו של אמיר קס, בבנקים ביקשו לערוך בדיקה מחודשת לחוב של הקרן, וזה הוביל לעצירת התשלומים של הרשת".

 

איריס בראל איריס בראל צילום: ענר גרין

 

לפני כחודשים נכנס לתוקף חוק הספרים אשר הביא סוף למבצעי ההנחות שהיו נהוגים בענף. כתוצאה מכך, נרשמה האטה במכירות הספרים. בנוסף סבלה הרשת מההאטה המאפיינת מאז תחילת השנה את כל ענף הקמעונאות.

 

סטימצקי ניסתה להרחיב את הפעילות באמצעות כניסה לתחום כלי הכתיבה. עם ההודעה על המהלך בשבוע שעבר, אמרה בראל: "מרץ היה קטסטרופלי והתאפיין בירידה חדה במכירות. הקניונים ריקים ואנשים לא קונים. העובדה שהשנה לא הרגשנו את החורף, גרמה לכך שפחות לקוחות הגיעו לקנות בגדים בקניונים, וכתוצאה מכך, גם אנחנו כרשת שלא מגיעים במיוחד אליה אלא במסגרת בילוי בקניונים, נפגענו".

 

מסטימצקי נמסר בתגובה: "בצל הטרגדיה הנוראית שקרתה למנכ״ל קרן מרקסטון ויו"ר סטימצקי, נמסר לרשת מהקרן כי היא מצויה במצב של התארגנות מחדש ומטפלת בכל הנושאים במהירות האפשרית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x