$
פרסום ושיווק

בקשה לאישור ייצוגית נגד מגה בשל ההפחתה בתווי הקנייה

לטענת התובעים, הרשת החליטה שעם שינוי שמות הרשתות היא לא תכבד את תווי הקנייה בסכום הנקוב בהם; מגה: "איפשרנו ללקוחות לממש את ערכם המלא של התווים עד לתחילת דצמבר״

נורית קדוש וזוהר שחר לוי 12:2416.01.14

חודשיים אחרי שהחלה רבוע כחול במימוש התכנית האסטרטגית העסקית, במסגרתה הסבה חלק מסניפיה לפורמטים שונים במהלך שכלל הפחת שווי תווי הקנייה המשמשים לתשלום, מתמודדת הרשת עם בקשה להכרה בתביעה בגובה 70 מליון שקל כייצוגית, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בלוד.  

הבקשה מתייחסת לכך שרשת מגה שינתה באופן חד צדדי את תנאי המימוש של תווי הקנייה, כאשר החליטה שעם שינוי שמות הרשתות היא תימנע מלכבד את תווי הקנייה בסכום הנקוב בהם.

 

מגה בעיר מגה בעיר צילום: דורון גולן

 

לטענת התובעים, במסגרת הסבת חלק מסניפי 'מגה בעיר' לסניפי 'מגה', החלה הרשת לכבד את תווי הקנייה רק ב-90% מערכם, למרות שמדובר באותו סניף ולמרות שעד לשינוי האירגוני תווי הקנייה כובדו במלוא ערכם.

 

פגיעה נוספת, לטענת התובעים, נרשמה בעת הסבת חלק מסניפי הדיסקאונט 'מגה בול' לפורמט הביניים 'מגה', שכן השינוי היה כרוך בהעלאת מחירים ממחירי הדיסקאונט למחירים גבוהים יותר המאפיינים את מגה ולמרות זאת, נותר כיבוד התווים על 90% מערך התו. אם לא די בכך, הסבת חלק מסניפי 'מגה בול' לרשת החדשה 'YOU', היתה כרוכה בהפסקת כיבוד התווים לחלוטין.

 

התובעים טוענים עוד כי בעת מכירת התווים לצרכנים, 'מגה' קיבלה אשראי, ובעקבות השינוי הנוכחי היטיבה לעצמה את תנאי קבלת האשראי בצורה חד צדדית ושערורייתית.

 

תגובת מגה: ״התביעה טרם הגיעה למשרדינו לכשתתקבל, נוכל להתייחס לאמור בה. יחד עם זאת, חשוב להבהיר כי עם הסבת חנויות מגה לפורמטים השונים, נהנים לקוחותינו הן בחנויות מגה והן בחנויות YOU ממחירים נמוכים מאלה שהיו נהוגים במתכונת הקודמת. בנוסף, ניתן לממש את תווי הקנייה בערכם המלא בכ-116 סניפי מגה בעיר ברחבי הארץ וב-90% מערכם בסניפי מגה ומגה בול. למרות שתהליך הסבת הסניפים החל בספטמבר, איפשרנו ללקוחותינו לממש את ערכם המלא של התווים עד לתחילת חודש דצמבר״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x