שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

יפית גרינברג עומדת לרכוש את חלקו של רון לאודר בערוץ 10

העסקה לרכישת 30% ממניות ערוץ 10 המוחזקות על ידי רון לאודר מושלמת בימים אלו אך כפופה לקבלת אישורים מהרשות השנייה. המטרה: לבסס רוב בעלי מניות ישראליים כדי שהערוץ יקבל את הרישיון להמשך פעילותו

אופיר דור 17:2417.11.13

יפית גרינברג, בעלת חברת "ג.יפית תקשורת ועיתונות", עומדת לרכוש 30% ממניות ערוץ 10 מידי רון לאודר. העסקה בין גרינברג ללאודר מושלמת בימים אלו, ובמסגרתה אמור לאודר, בעל המניות הדומיננטי לצאת מהשקעה בערוץ. המתווה בין הצדדים הושלם בימים האחרונים.

 

לאחר השלמת העסקה בעלי המניות בערוץ 10 יהיו יפית גרינברג (30%), ארנון מילצ'ן (24%) ויוסי מימן (46%). העסקה למכירת המניות מגיעה לאור המשבר ביחסים בין לאודר למילצ'ן שמאיים על קבלת הרישיון של ערוץ 10.  

 

יפית גרינברג יפית גרינברג צילום: אוראל כהן

 

הערוץ צריך להגיש עד סוף השנה הנוכחית את הבקשה להגשת בקשה לרישיון, אך כדי לזכות לרישיון צריכים 51% מבעלי המניות בערוץ להיות בעלי אזרחות ישראלית החיים בארץ. מימן ומילצ'ן עומדים בקריטריון זה, ולאודר לא. אלא שמילצ'ן עד כה לא שיתף פעולה עם ההליך לקבלת הרישיון, שדרש ממנו להוכיח כי הוא תושב ישראל, ולכן הערוץ נמצא בבעיה.

 

כניסתה של גרינברג במקום לאודר פותרת את הבעיה הזאת כמובן. אולם לא ברור כיצד גרינברג תוכל להשקיע את הכסף הגדול שהעביר לאודר לערוץ – כ-130 מיליון שקל בשנה האחרונה. שאלה נוספת היא האם לאודר יישאר שותף סמוי בערוץ.

 

גרינברג אמרה כי "המחשבה על סגירת ערוץ מסחרי, על כל המשתמע מכך - פיטורי עובדים, כרסום בדמוקרטיה, הוא בלתי נתפס בעיני ואנסה לעשות הכל כדי לא להגיע למצב הזה, אינני מבטיחה דבר מלבד השתדלות אמתית וכנה שלי, לנסות לעזור מצב הקיים. "רון לא פנה אלי כי יש לי כיסים עמוקים. יש בי נכונות אמתית לתעשיית הטלוויזיה בישראל, שבמשך שנים רבות הייתה טובה אליי ואני רוצה להיות טובה חזרה ולנסות להעניק מניסיוני לטובת התעשייה".

 

העסקה דורשת את אישור הרשות השנייה במיוחד לאור העובדה שגרינברג עומדת בראש חברת פרסום. במסגרת העסקה אמור ערוץ 10 להיכנס לתוכנית הבראה שתכלול בין היתר הכנסה של משקיעים נוספים לבסס את הערוץ ולהעניק לו מרווח נשימה ראוי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x