$
פרסום ושיווק

מפרקי מתאים לי: ההפעלה לא גירעונית

המפרקים הזמניים יפעילו את מתאים לי וג'אמפ עד ליום רביעי; ל"כלכליסט" נודע שרנואר התעניינה ברכישת מתאים לי

זוהר שחר לוי ואורנה יפת 19:5416.11.13

המפרקים הזמניים של רשתות מתאים לי וג'אמפ יפעילו את הקבוצה עד ליום ד', זאת לאחר שהתברר כי הפעלתה אינה גירעונית, כך עולה ממסמך שהוגש בסוף השבוע לבית המשפט. כמו כן, ל"כלכליסט" נודע כי רנואר התעניינה ברכישת הרשת.

 

בשבוע שעבר מינתה שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, עירית וינברג נוטוביץ את רו"ח בועז גזית ואת עו"ד ישראל שפלר כמפרקיה הזמניים של קבוצת מלכה ריטייל, הכוללת את רשתות האופנה מתאים לי, ג'אמפ ואת החברה פרייווט ליין. לפי החלטת בית המשפט, ניתנה למפרקים הזמניים תקופה קצובה של עד 72 שעות להפעיל את הרשתות, במהלכן בדקו האם ההפעלה הינה גירעונית או אם לאו. כך נקבע, כי במידה וההפעלה לא תהיה גירעונית תתארך תקופת ההפעלה עד ל-20 בחודש.

 

במסגרת תפקידם תפסו המפרקים הזמניים את השליטה בשלוש חברות הקבוצה, את ספרי החשבונות שלהן וכן את נכסיהן ובמקביל פרסמו הזמנה להציע הצעות למכירת פעילותה.

 

מתאים לי בקניון איילון מתאים לי בקניון איילון צילום: אוראל כהן

 

ההפעלה הזמנית נתקלה בשבוע האחרון בקשיים לא מעטים. מהודעות שהגישו המפרקים הזמניים לבית המשפט, עלה כי לקוחות ונושים ביקשו להוציא סחורה או לקבל את חובם וכי קבוצת עזריאלי סגרה והחלה לפנות 10 חנויות שפעלו בקניונים שבבעלותה. בשל כך הוצא צו מניעה מבית המשפט, אך לדברי המפרקים הזמניים קבוצת עזריאלי לא עמדה בו ועל כן הוגשה בקשה לביזיון בית המשפט. ביום חמישי האחרון, בדיון דחוף בין הצדדים, נאלץ בא כוחה של קבוצת עזריאלי להצהיר כי תיפתח מחדש את החנויות שסגרה ובקשת הביזוי נמחקה.

 

"תחזית שמרנית"

 

באותו הדיון, סיפר המפרק הזמני, רו"ח גזית, כי לפי בדיקה שערכו הפעלת הקבוצה תתקיים באיזון תזרים עד ל-20 לחודש. "הנחות היסוד של התחזית שלנו עד ה-20 לחודש", הוסיף המפרק, "אנחנו לא רועשים מלאים אלא משתמשים במלאים הקיימים ומנהלים התייעצות בנושא העובדים וההוצאות השוטפות". לדבריו, תהיה בתקופה זו שחיקה של המלאי, שמוערכת במתאים לי בסביבות 800 אלף שקל ובג'אמפ בסביבות ה-350 אלף שקל. "התחזית היא שמרנית", אמר עוד המפרק, "ביומיים האחרונים בפועל, ההכנסות בפועל גבוהות מהתחזית שלנו".

 

ההזמנה להציע הצעות לרכוש את הרשתות תעמוד עד יום ג' הקרוב, כשלדברי המפרקים "יש התעניינות ממציעים פוטנציאליים". "ישנם מספר גופים שרכשו את תיק המשקיע שהכנו, אנחנו מנהלים איתם משא ומתן", נאמר בדיון. ל"כלכליסט" נודע כי מי שהביעה התעניינות ברכישה היא רשת רנואר. בשבוע החולף הביעו עניין גם רשת עונות ורשת דיסקרט בבעלות יעקב גבאי שהחליטו בסופו של דבר לא לרכוש, לאחר שהתברר כי אין היתכנות כלכלית ברכישה. גם אבי הופמן, שרכש את גריפ שנקלעה לקשיים, הביע התעניינות.

 

בעקבות הדברים שנאמרו במהלך הדיון, הודיעו המפרקים לבית המשפט כי "המסקנה הנובעת מן הבדיקות שבוצעו עד כה הינה כי ניתן להמשיך ולהפעיל את החברות עד ליום ד' באיזון, בהתבסס על מספר הנחות אשר לאורן פועלים המפרקים הזמניים".

 

מרנואר נמסר: "קבוצת רנואר אינה מתעניינת ברכישת מתאים לי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x