$
פרסום ושיווק

זכיינים של פט ביי תובעים 2.6 מיליון שקל מרשת הציוד לחיות

לטענתם, הרשת הפרה את הסכמי הזיכיון מולם, ומכרה למתחרים שלהם מוצרים שהיו אמורים להימכר אצלם בבלעדיות

זוהר שחר לוי 08:1707.08.13

"פט ביי הביאה אותנו לסף פשיטת רגל", כך טוענים ארבעה זכיינים של רשת הציוד והמזון לחיות פט ביי בתביעה בגובה 2.6 מיליון שקל שהגישו נגד הרשת לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד.

 

בתביעה טוענים הארבעה כי הרשת הפרה את הסכמי הזיכיון מולם, ומכרה למתחרים שלהם מוצרים שהיו אמורים להימכר אצלם בבלעדיות. עוד טוענים הזכיינים כי הרשת הטעתה אותם לגבי שיעורי הרווחיות ברשת, דבר שהסב להם הפסדים ניכרים.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

"לאורך השנים הרשת מתעשרת על חשבון הזכיינים תוך הפרחת הבטחות שווא, הפרת התחייבויות ופגיעה מתמשכת בזכיינים", טוענים בתביעה באי כוחם של הזכיינים עוה"ד גיא יקותיאל ועמיר פרידמן ממשרד פרידמן, יקותיאל, אינגבר.

 

במקביל לתביעה הגישו הזכיינים בקשה לצו מניעה שיאסור על הרשת לגרום להם לקשיים ולפתוח לידם חנויות מתחרות. בפט ביי התנגדו למתן הצו, וטענו כי הזכיינים עצמם התנהלו בחוסר תום לב ומנסים ליהנות מהסכם הזיכיון עמם מבלי לשלם. השופט יעקב שינמן קבע כי הבקשה לצו מניעה התייתרה לאחר שהזכיינים ביקשו להפסיק לעשות שימוש בשם הרשת.

 

מפט ביי נמסר בתגובה באמצעות עו"ד אריה נוח: "התביעה מופרכת ובית המשפט הבהיר כי היא לוקה בחסר. מדובר בהפרת הסכם בוטה של הזכיינים שנכנסו לשוק באמצעות הרשת, ובמשך שנים קנו עוד זיכיונות. אם הם גילו שהוטעו מדוע רכשו עוד זיכיונות?".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x