$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

yes מפתחת שירות שיאפשר צפייה בתכנים דרך הסלולר והטאבלט מחוץ לבית

חברת הלוויין תתבסס על טכנולוגיה של חברת NDS, שמאפשרת העברה מאובטחת של ערוצי טלוויזיה ו־VOD על גבי האינטרנט וצריכת שידורים באמצעות מגוון רחב של פלטפורמות. הפיתוח נשמר בחשאיות וטרם נקבע מועד להשקתו

אופיר דור 08:2922.07.13

חברת yes מתכננת בימים אלו שירות חדש שיגדיל בצורה דרמטית את האפשרויות לצפות בתכנים שלה. ל"כלכליסט" נודע כי החברה מבצעת ניסויים בטכנולוגיה שתאפשר צפייה בערוצים ובתוכני VOD דרך מכשירי סמארטפון, טאבלטים ומחשבים ניידים גם כשהם נמצאים מחוץ לבית, כל עוד הם מחוברים לרשת האינטרנט. ב־yes טרם נקבע תאריך להשקת השירות, ובינתיים מעדיפים בחברה לשמור על חשאיות בכל הנוגע אליו.

 

 צילום: צביקה טישלר

 

מדובר בשירות שמתבסס על הטכנולוגיה של חברת NDS הישראלית שנרכשה בשנה שעברה על ידי סיסקו. הטכנולוגיה מאפשרת העברה מאובטחת של ערוצי טלוויזיה ותוכני VOD על גבי רשת האינטרנט, וצריכה של השידורים באמצעות מגוון רחב של פלטפורמות.

 

NDS משתפת פעולה עם yes כבר שנים. בין היתר אחראית חברת הטכנולוגיה על פיתוח שירות ה־MultiRoom, המאפשר להתחיל צפייה בתוכנית מוקלטת בחדר אחד ולהמשיך אותה בחדר השני ועל שירותי ה־VOD של yes. מעבר לצד הטכנולוגי, כדי להשיק את השירות החדש תצטרך yes להרחיב את ההסכמים שעליהם היא חתומה מול ספקי התוכן, כך שיכללו זכויות לשידור בפלטפורמות נוספות מלבד טלוויזיה.

 

צפייה בתכנים דרך הסלולר? צפייה בתכנים דרך הסלולר?

 

מפעילי טלוויזיה רב־ערוצית רבים בעולם השיקו בשנים האחרונות שירותים שמאפשרים לצפות בטלוויזיה מכל מקום, במטרה לשמור על שביעות רצון הלקוחות ולהתמודד עם התחרות מצד חברות טלוויזיה אינטרנטיות כמו הולו, נטפליקס ואמזון. הלקוחות הנרשמים לשירות מקבלים בדרך כלל סיסמה באמצעותה הם יכולים לצפות דרך האינטרנט בערוצים בשידור חי או בהזמנה דרך המחשב, הטאבלט או הסמארטפון. הקמת השירות עולה בדרך כלל כמה מיליוני דולרים, אך נחשבת להשקעה שמחזירה את עצמה.

 

Sky הבריטית היתה הראשונה שהשיקה ב־2011 את השירות Sky Go, שדרכו יכולים לקוחותיה לצפות בחינם בכ־50 ערוצים ובתכנים בהזמנה מכל מקום שבו הם נמצאים בגבולות אנגליה ואירלנד. השירות של סקיי, שמבוסס גם הוא על טכנולוגיה של NDS, תומך נכון להיום במכשירי אייפון, אייפד ובחלק מהסמארטפונים מבוססי אנדרואיד אך עדיין לא בטאבלטים מבוססי אנדרואיד.

 

השירות מוצע גם למי שאינם לקוחות של הטלוויזיה הביתית של Sky עבור דמי מנוי חודשיים. בתמורה לתשלום חודשי נוסף של 5 ליש"ט יכולים הלקוחות להוריד חלק מהתכנים למחשב או לטאבלט ולצפות בהם במועד מאוחר יותר ללא צורך להתחבר לרשת.כ־35% מתוך 10.3 מיליון המנויים של Sky כבר משתמשים בשירות, וב־2012 נרשם מספר שיא של כ־700 אלף לקוחות שצפו בטורניר הגולף הדו־שנתי "ריידר־קאפ" באמצעות Sky GO.

 

המתחרה של סקי בבריטניה, חברת הכבלים וירג'ין, השיקה שירות דומה בסוף 2012 אולם היא מאפשרת לצפות בתכנים רק בזמן גלישת Wi־Fi ולא באמצעות גלישה סלולרית. לקוחה מפורסמת נוספת של NDS היא חברת הטלוויזיה בלוויין האמריקאית DirecTV, שמאפשרת במסגרת השירות לצפות גם מחוץ לבית בקטלוג נרחב של סרטים וסדרות. DirecTV לא מאפשרת עדיין לצפות בערוצים חיים מחוץ לבית, אך היא מציעה ללקוחות אפשרות להעביר תכנים מוקלטים מהממיר בבית למכשיר הנייד ולצפות בהם מאוחר יותר.

 

מ־yes נמסר בתגובה כי "החברה אינה מתייחסת לפיתוחים עתידיים, אם קיימים ואם לאו, ופועלת כל העת לספק ללקוחותיה את הקדמה הטכנולוגית החדישה ביותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x