• תפריט
פרסום ושיווק

"קאסטאווי ויתרה לנו בזמן אמת על העיכוב בתשלומים על 'הישרדות'"

בתצהיר שהגיש המשנה למנכ"ל ערוץ 10 הוא הודף את טענות החברה הבריטית בעלת הפורמט של "הישרדות" כי הפרות חוזרות מצד הערוץ הובילו אותה לחתימה עם רשת

אופיר דור 09:1525.06.13

העיכוב בתשלומים שהעביר ערוץ 10 לחברה הבריטית קאסטאווי (Castaway), בעלת הזכויות על פורמט "הישרדות", עבור השימוש בפורמט היה חלק מהתנהגות מובנית וידועה בין הצדדים, ונמחל על ידי קאסטאווי בזמן אמת. כך טוען המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים של ערוץ 10 יואב הלדמן בתצהיר שהגיש לאחרונה לבית המשפט המחוזי. התצהיר הוגש לקראת פתיחת הדיונים בשבוע הבא בתביעה של ערוץ 10 נגד קאסטווי ורשת בדרישה לבטל את ההסכם שנחתם ביניהן לשידור העונה השביעית של הישרדות.

 

משתתפי הישרדות VIP משתתפי הישרדות VIP צילום: אלכס קולומויסקי

 

לטענת ערוץ 10 היתה בידיו אופציה ראשונית לנהל מו"מ על רכישת זכויות השידור , ולכן ההסכם בין רשת לקאסטאווי אינו חוקי. זאת בעוד קאסטאווי טוענת כי ערוץ 10 ויתר על זכויות המו"מ כדי שקאסטאווי תמחל לו על חובות כספיים והפרות בוטות של ההסכם ביניהם. עד כה התקיים הליך מקדמי, שבמסגרתו ניתן צו המונע את שידור העונה ברשת עד סיום ההליכים. רשת טוענת כי כבר בפנייתה הראשונה לקאסטאווי הבינה כי הזכויות על הפורמט זמינות למכירה וכי מרגע שערוץ 10 העביר אליו את "כלבוטק" הוא אינו יכול להלין על גניבת פורמטים.

 

בנוגע לטענה המרכזית של קאסטאווי על פיגור בתשלום מצד ערוץ 10, כותב הלדמן כי "קאסטאווי מעולם לא העלתה טענה או דרישה כלשהי לחיוב ערוץ 10 בריבית פיגורים טרם שנפתחו כנגדה הליכים משפטיים על ידי הערוץ". באשר לטענה כי ערוץ 10 העביר ללא אישור את הפרקים של "הישרדות" לשידור חוזר במסגרת ה־VOD של HOT, הוא כותב כי "שידורים ב־VOD, באינטרנט ובאפליקציה הסלולרית לא היוו מעולם כל ערך כלכלי מהותי ביחס להכנסות 'הישרדות', ומטרתם היתה שיווק, קידום והחדרת המותג הישרדות ישראל", ומוסיף כי "הדברים היו ידועים היטב גם לקאסטאווי, ולא בכדי לא הועלתה כל טענה מצדה בזמן אמת (ההפך הוא הנכון)".

 

עו"ד אופיר וייסבן מסר מטעם קאסטאווי כי החברה "לא מחלה על חובות ערוץ 10 ובמהלך העונה השישית נאלצה לשלוח לו 11 התראות בכתב. הסכם הרישיון של ערוץ 10 להפקה ושידור עונה 6 אף בוטל במהלכה, לאחר שהערוץ נמנע מתשלום עבור הרישיון. ערוץ 10 בחר להטעות שותף עסקי ולגזול קניין רוחני, וכעת טוען שלא הפיק מכך רווחים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x