• תפריט
פרסום ושיווק

"שלחתי לגינת עציץ? זה היה רק לשם נימוס"

בתצהיר שהגיש אבי צבי במענה לתביעת ערוץ 10 נגד העברת "הישרדות" לרשת הוא מחזיר את הכדור לערוץ וטוען כי "פעל במחשכים" כשהעביר אליו את "כלבוטק". ערוץ 10: "כלבוטק לא רלבנטית לתביעה"

אופיר דור 08:4824.06.13

"העברת 'כלבוטק' לערוץ 10 באופן פתאומי ומבלי שניתנה לרשת התראה מוקדמת כלשהי יצרה חור בלתי מתוכנן בלוח השידורים של רשת והסבה לנו נזקים כבדים", כך כותב מנכ"ל זכיינית ערוץ 2 רשת אבי צבי בתצהיר שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב בשבוע שעבר.

 

התצהיר הוגש כחלק מהתביעה שמנהל ערוץ 10 נגד רשת וחברת קאסטווי, בעלת הזכויות על הפורמט "הישרדות". ערוץ 10 דורש לבטל את ההסכם שנחתם בין רשת וקאסטווי לשידור העונה השביעית של "הישרדות" ולהשאיר את הפורמט בידיו.

 

אבי צבי מנכ"ל רשת אבי צבי מנכ"ל רשת צילום: ימאי יחיאל

 

נושא המעבר של "כלבוטק" לערוץ 10 לכאורה אינו קשור לעניין "הישרדות", אך ברשת טוענים כי העובדה שערוץ 10 פעל מאחורי גבם לרכישת תוכנית התחקירים ולמינוי מגישה רפי גינת למנכ"ל הערוץ מהווה עילה לסילוק התביעה של ערוץ 10.

 

"ערוץ 10 השתמש בחומר שאספה רשת"

 

בתצהיר מתייחס צבי בהרחבה ל"כלבוטק" וכותב: "במהלך השנים רשת השקיעה בפרסום ובקידום התוכנית, כמו גם בקידומו של גינת אישית כטאלנט של רשת. למעשה, רפי גינת, כלבוטק ורשת הפכו, בעיני כל, להיות גוף אחד".

 

בתצהיר מספר צבי על ההודעה הפתאומית שקיבל מגינת על כך שהוא מעביר את "כלבוטק" לשידור בערוץ 10 לאחר 14 שנה של שידורה בערוץ 2. לדברי צבי, בהרמת כוסית שנערכה לצוות "כלבוטק" בחודש ינואר השנה לרגל סיום העונה, הוא הודיע לגינת כי התוכנית כבר משובצת ללוח השידורים של העונה הבאה.

 

"במסגרת הרמת הכוסית איש מהנוכחים, לרבות גינת עצמו, לא הזכיר ולו ברמז כי קיימת כוונה ש'כלבוטק' תועבר לערוץ 10, כי מתנהלים מגעים בהקשר זה או כי קיימת אפשרות מלבד המשך שידורה של התוכנית ברשת", כותב צבי.

 

רפי גינת רפי גינת צילום: יוני המנחם

 

מנכ"ל רשת מציין בתצהירו כי שעות ספורות בלבד לאחר אותה הרמת כוסית הודיע לו גינת בטלפון כי "כלבוטק" תשודר מעתה בערוץ 10.

 

לדבריו, מהפרסומים השונים בכלי התקשורת בנושא הוא למד כי ההסכמות בין ערוץ 10 וגינת הושגו שלושה חודשים לפני שקיבל את ההודעה הזאת. כמו כן מאשים צבי כי "במסגרת תוכניות 'כלבוטק' ששודרו בערוץ 10 החל מחודש אפריל השנה נעשה שימוש, בין היתר, בחומרים שנאספו על ידי תחקירני 'כלבוטק' במימונה של רשת, במהלך התקופה שהתוכנית שודרה ברשת".

 

בקשר לפרסום, שלפיו שלח צבי לגינת עציץ ומכתב ברכה מטעמו זמן קצר לאחר המעבר - ובכך נתן לכאורה את אישורו - כותב צבי: "אבהיר שמדובר היה אך ורק במחווה של נימוס ברמה האישית והחברית מצדי, ואין ולא היה בכך משום ויתור על זכות כלשהי של רשת".

 

במרכז התביעה שהגיש ערוץ 10 נגד קאסטווי ורשת עומדת טענת הערוץ, שלפיה היתה בידיו אופציה ראשונית לנהל משא ומתן על רכישת הזכויות לשידור העונה השביעית של "הישרדות". זאת בעוד קאסטווי טוענת כי כבר במהלך העונה השישית של התוכנית היא הודיעה לערוץ 10 כי לא יוכל להמשיך לשדר את הפורמט בשל הפרות בתנאי ההסכם מולה. רשת טוענת שלא ניהלה עם קאסטווי משא ומתן כל עוד העונה השישית שודרה בערוץ 10 ופנתה לראשונה לחברה האנגלית רק כמה חודשים לאחר סיום העונה.

 

בתצהיר שהגיש מנכ"ל קאסטווי צ'רלס פרסונס לבית המשפט הוא טוען כי ערוץ 10 הפר את הזיכיון שקיבל להפקת התוכנית כבר ב־2009, כשחתם מול מקדונלד'ס וחברת הצעצועים PMI על הסכם לייצור אביזרים נלווים של "הישרדות". פרסונס טוען עוד כי שנה שלמה נמנע ערוץ 10 מלשלם חוב הנוגע לזכויות השידור של העונה השישית של "הישרדות", למרות פניות חוזרות ונשנות מצד קאסטווי. פרסונס מוסיף כי "בסיטואציה הנוכחית ובעיקר לאור הבחירה של נציגי ערוץ 10 לתקשר עם קאסטווי בדרך של השמצות אין לנו שום כוונה לחזור בנו מביטול ההסכם עם ערוץ 10 ובטח שלא לפתוח במשא ומתן נוסף מול הערוץ. קאסטווי לא תנהל עוד פעילות מול ערוץ 10".

 

ערוץ 10: "רשת היא שהתנהלה במחשכים"

 

עו"ד ברוך כצמן, בא כוח ערוץ 10, מסר בתגובה כי "הערוץ מברך על כך שאותם עדים, ובראשם צבי ופרסונס, שהוחבאו על ידי רשת וקאסטווי בהליך הזמני יגיעו וייחקרו בביהמ"ש. אין ספק שעדותם תשפוך אור על ההתנהלות במחשכים של רשת ותחדד את האופן האמיתי שבו 'נרכשו' זכויות הפורמט על ידי רשת". בנוגע לכלבוטק אמר כצמן כי "ערוץ 10 סבור כי מדובר בעניין שאינו רלבנטי לחלוטין. הניסיון של רשת לערב מין בשאינו מינו אף נדחה על ידי בית המשפט".

 

לעניין טענות קאסטווי אמר כצמן כי "מדובר בטענות שנולדו רק לאחר שערוץ 10 פנה לבית המשפט, במהלך השנים החברה הבריטית שיבחה את הפקת 'הישרדות' בערוץ 10".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x