• תפריט
פרסום ושיווק

"הרשות השנייה לא דנה בסודות הגרעין"

עמותת הצלחה עתרה לביהמ"ש כדי שיחייב את הרשות השנייה לפרסם את פרוטוקולי הדיונים שבהם אושר לערוץ 10 להוריד את מגזין "השבוע" מהמסך. העמותה גם מבקשת מהרשות לחשוף את פרוטוקולי הוועדה להסדרת הטלוויזיה

אופיר דור 09:2305.06.13

הרשות השנייה מתבקשת להצטרף למעגל הגופים הציבוריים שמציגים שקיפות למען הציבור. עמותת הצלחה הגישה השבוע עתירה מינהלית לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה שיורה לרשות לפרסם פרוטוקולים מלאים של ישיבותיה שנערכו בוועדת הטלוויזיה של מועצת הרשות בנוגע למגזין "השבוע" של ערוץ 10, שהורד משידור ביוני 2012.

 

עתירה זו מצטרפת לבקשה אחרת שהגישה העמותה לרשות השנייה בחודש האחרון לחשוף את הפרוטוקולים ולוח הזמנים של ועדת שחם הדנה בימים אלו בנושא הסדרת תחום הטלוויזיה, כמו גם את ניירות העמדה שהוגשו לה על ידי הגורמים השונים בענף.

 

איילת מצגר, מנכ"לית הרשות השנייה איילת מצגר, מנכ"לית הרשות השנייה

 

"אין ספק שיש חשיבות להתנהלות יעילה של דיוני המועצה אבל ישנה חשיבות רבה לא פחות לנושא השקיפות", אמר ל"כלכליסט" אלעד מן, היועץ המשפטי של העמותה, שבראשה עומדים מן ובן ציון ציטרין וחברים בה משפטנים נוספים.

 

בספטמבר 2011 פרסם ערוץ 10 במגזין יום שישי שלו "השבוע" התנצלות בפני איש העסקים שלדון אדלסון בעקבות כתבת תחקיר ששודרה בתוכנית. בעקבות שידור ההתנצלות התפטרו עורכת התוכנית רותי יובל ומנכ"ל חדשות ערוץ 10 ראודור בנזימן, וגיא זהר הודיע על התפטרותו מהגשת התוכנית. כמה חודשים לאחר שידור ההתנצלות, ביוני 2012, הגיש ערוץ 10 בקשה לוועדת הטלוויזיה של הרשות השנייה להוריד את "השבוע" מלוח השידורים שלו. בקשה זאת אושרה בישיבה של ועדת הטלוויזיה של הרשות, שאישרה את "דחיית התכנון המקורי לשידור התוכנית בשל מצבו הכלכלי של הערוץ".

 

בעמותת הצלחה טוענים כי מאחורי הורדת התוכנית עמדו שיקולים זרים ולא ענייניים מצד ערוץ 10 ומבקשים לחשוף את פרוטוקול הדיון. הרשות סירבה לעשות זאת עד כה בטענה שחשיפת הפרוטוקולים תיצור תקדים שיקשה על חברי המועצה לדבר בחופשיות בדיונים בעתיד. בנוסף נטען כי הישיבות המדוברות לא היו דרמטיות ולא כללו התבטאויות יוצאות דופן.

 

"הכיוון היום הוא של גילוי וחשיפת מידע", אומר מן. "חשיפת הפרוטוקולים תגלה על מה דנה ועדת הטלוויזיה ואילו שאלות נשאלו או לא נשאלו על ידיה לפני שהיא אישרה את הורדת התוכנית. זה לא שהרשות השנייה דנה בסודות הגרעין של ישראל".

 

הרשות השנייה מסרה בתגובה כי "הטענות בעתירה ייבחנו והרשות תשיב לבית המשפט". לגבי הדרישה לחשוף את פרוטוקולי ועדת שחם הוסיפה הרשות כי "בחוק חופש המידע נקבע כי רשות ציבורית אינה חייבת למסור מידע על מדיניות הנמצאת בשלבי עיצוב. דיוני הוועדה נמצאים כעת בעיצומם וטרם התקבלו החלטות הוועדה. בשלב הבא יפורסמו הפרוטוקולים וההמלצות כפי שמחייב החוק".

 

מערוץ 10 לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x