• תפריט
פרסום ושיווק

הרשות השנייה מחזירה את רשת למציאות

הרשות השנייה התרתה בחודשים האחרונים בפני רשת שהיא משדרת יותר ריאליטי מכפי שמתירים לה הכללים. רשת: איננו מנהלים את עניינינו מול הרשות על גבי העיתון

אופיר דור 08:1628.05.13
זכיינית ערוץ 2 רשת הפרה בחודשים האחרונים את כללי הרשות השנייה בנוגע לשידור תוכניות ריאליטי, כך טוענת הרשות השנייה. בחלק מהמקרים נרשמו לרשת הפרות בפועל של הכללים, ובמקרים אחרים היא הצליחה לחמוק מכך, כששינתה ברגע האחרון את לוח השידורים בעקבות התראות מראש.

ברשות נמנעו לפרט כמה הפרות נרשמו לרשת, אך הדגישו כי הזכיינית הפרה את הכללים באופן רחב יותר מזכיינית ערוץ 2 קשת ומערוץ 10. אנשי הרשות אף הזהירו את רשת כי תוכניות הריאליטי בלוח השידורים שלה לחודש יוני חורגות מהמכסה המותרת. בעקבות ההפרות שנרשמו לרשת היא עלולה לספוג קנסות של 60 אלף שקל להפרה. אפשרות נוספת עלולה להיות שלילת זמן פרסום.

 

מתוך המירוץ למיליון מתוך המירוץ למיליון

 

לפי הכללים שקבעה הרשות השנייה, כנגד כל שעה של ריאליטי או בידור בין שבע בערב לחצות צריכה רשת לשדר 1.2 תוכניות סוגה עילית (תוכניות דרמה, תחקיר ותעודה מקומיות). אורכה של כל תוכנית צריך להיות 24 דקות לפחות. ברשות השנייה טוענים שרשת לא שמרה על יחס זה ושידרה פחות סוגה עלית מהנדרש.

 

באופן לא מפתיע ההתראות ששיגרה הרשות לרשת מגיעות על רקע הצלחות גדולות שרשמה הזכיינית בשנתיים האחרונות. בהובלת המנכ"ל אבי צבי רשמה רשת הצלחות גדולות בזכות תוכניות כמו "המירוץ למיליון", "דה וויס", "מצב האומה" ו"דייט בחשיכה", ובזכיינית מחממים מנועים לקראת עלייתה לשידור של תוכנית הכישרונות "אקס פקטור" בהמשך השנה.

 

בעוד בגזרת הבידור והריאליטי רשת מככבת, בגזרת הסוגה העילית היא סובלת ממצוקה. זמן מה דורשים ברשות השנייה מזכייניות הטלוויזיה המסחרית להגדיל את כמות תוכניות התחקירים שהן משדרות, אך כרגע רשת אינה משדרת תוכניות תחקירים כדוגמת "עובדה" של קשת או "המקור" של ערוץ 10. זאת לאחר שתוכנית התחקירים שהיתה מזוהה עם רשת במשך שנים רבות, "כלבוטק", עברה לערוץ 10 עם מינויו של רפי גינת למנכ"ל הערוץ בינואר. ברשת צפויים להשיק תוכנית תחקירים ברבעון הרביעי של השנה.

 

הערה נוספת שהפנתה הרשות השנייה לרשת בשבוע שעבר היא שכמות התוכן השיווקי בשני הפרקים הראשונים של המירוץ למיליון לא היתה סבירה. בתוכניות הופיעו אזכורים רבים וצילומי תדמית של מלון הרודס בתל אביב, של חברת השכרת הרכב הרץ ושל רכבת ישראל.

 

גורם בשוק הטלוויזיה האשים את רשת שהיא מזלזלת בהנחיות הרשות. "קשה לי להבין למה רשת היא הזכיינית היחידה שלא מפחדת להתעלם לגמרי מהכללים, אולי היא פשוט לא מרגישה מאוימת מהעיצומים הכספיים שהרשות יכולה להטיל עליה", אמר אותו הגורם.

 

מרשת נמסר בתגובה: "איננו מנהלים את עניינינו מול הרשות השנייה מעל דפי העיתון. עם זאת, רשת פועלת תמיד כדי לעמוד בכללי הרשות השנייה, הן בנושא מסגרת השעות המותרת והן בנושא כמות תוכניות הסוגה הנדרשת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x