$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

שידור חוזר מגרמניה: גרונדיג שוב בארץ

ניופאן תשיק מחדש את מותג האלקטרוניקה הגרמני, חמש שנים לאחר שהופסק שיווקו בישראל. בשלב הראשון יימכרו בארץ מזגנים וטלוויזיות של המותג, ולאחר מכן גם מוצרים קטנים למטבח. בהחדרה המחודשת יושקעו יותר ממיליון שקל

אורנה יפת 08:5526.05.13

חמש שנים לאחר שהופסק שיווקו בישראל, מותג האלקטרוניקה גרונדיג חוזר למדפים. ל"כלכליסט" נודע כי ניופאן, יבואנית מוצרי החשמל שהנה בעלת זיכיון למותג, משיקה אותו מחדש בישראל. בשלב הראשון ישווק קו של מוצרי מזגנים וטלוויזיות (מסכי LED בגודל 32 עד 55 אינץ'), שיעלו על המדפים בתוך כחודשיים.

 

בשלב השני, כחודשיים לאחר מכן, תשיק ניופאן תחת המותג הגרמני קו מוצרים קטנים למטבח, בהם קומקום, טוסטר אובן ובלנדר בעיצוב בצבע שחור וכן מוצרי אודיו קטנים כגון אוזניות ורמקולים. במהלך שנת 2014 מתעתדת ניופאן למתוח את המותג גם למוצרי קו לבן ולהשיק מקררים, מכונות כביסה ומדיחים של גרונדיג. בהחדרה המחודשת של המותג יושקעו יותר ממיליון שקל, והיא תלווה גם בקמפיין טלוויזיה שיבוצע באמצעות משרד הפרסום THE BOX.

 

 

בשנת 2003 הודיעה חברת גרונדיג, שפעלה בעיקר בתחום האלקטרוניקה הבידורית, על פשיטת רגל לאחר שלא עמדה בתחרות בענף האלקטרוניקה. המותג נרכש על ידי חברה בריטית שהמשיכה לשווק את מוצריו בישראל עד שנת 2007, אז החליטה להתמקד בשוק הגרמני בלבד. מאז לא שווק המותג בישראל.

 

בסוף שנת 2011 נרכש גרונדיג על ידי קבוצת האחזקות KOC, ולאחר הרכישה החלה החברה להחיות את המותג מחדש ולשווק אותו במדינות נוספות. קבוצת KOC מחזיקה חברות רבות, בהן AVIS ו־BLOOMBERG ומעסיקה כ־71 אלף עובדים ברחבי העולם. היא מפתחת ומייצרת, בין היתר, מוצרי חשמל לבית ולמטבח, מוצרי אודיו ושמע ומוצרי טיפוח לגבר ולאשה.

 

 

ניופאן. בהמשך מתכננים להשיק מזגנים ומוצרי מטבח של המותג הגרמני ניופאן. בהמשך מתכננים להשיק מזגנים ומוצרי מטבח של המותג הגרמני

 

בישראל גרונדיג מיוצגת על ידי ניופאן מאז 1992. "היסטורית, גרונדיג זה מותג שהזיכיון שלו נמצא אצלנו, אבל הוא היה רדום בשנים האחרונות", אמר ל"כלכליסט" ירון צפדיה, סמנכ"ל שיווק בניופאן. "הסיבה לכך היא שלא היתה בו פעילות ממשית מחוץ לגרמניה ולאוסטריה".

 

בשל הקושי להכניס כיום מותגים חדשים לרשתות החשמל, הנשלטות על ידי יבואניות מותגי החשמל, תשווק ניופאן את המותג גרונדיג בעיקר בחנויות הפרטיות, ברשתות בסט ביי וא.ל.מ. השייכות לקבוצה וכן בארבעת סניפי האאוטלט של ניופאן בראשון לציון, הרצליה, תל אביב ואשדוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x