שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

טונה סטארקיסט: התוספת שלא תופסת

האריזה החדשה מבטיחה תוספת של 15% חינם. היא רק לא מציינת שבשנה האחרונה המוצר התייקר ב־25%

אורנה יפת 08:5212.05.13

בימים האחרונים העלתה דיפלומט שלטי חוצות לפרסום מבצע חדש של טונה סטארקיסט. השלטים, המתנוססים בין היתר בכניסה לאירפורט סיטי, באיילון וברחבי הארץ, עלו תחת הסיסמה "אוהבים אתכם 15% יותר". לצד הסיסמה הופיעה תמונה של קופסת שימורים של הטונה הכוללת תוספת של 15% הניתנת, כביכול, ללא תשלום.

 

הבעיה עם ההצהרה הזו שהיא מדויקת - אבל רק לחודש מאי האחרון. בתחילת חודש אפריל העלתה דיפלומט, משווקת המוצר, את מחירה של קופסת טונה סטארקיסט לקמעונאי ב־9%. זאת, לאחר שרק לפני שנה היא העלתה את מחירו לקמעונאי בעד 15%. העלאת המחיר האחרונה שביצעה דיפלומט לסטארקיסט באפריל היתה היחידה בשוק: היצרניות של יתר שימורי הטונה בחרו שלא להעלות את מחיר המוצר לקמעונאי.

 

 

האריזה החדשה של טונה סטארקיסט האריזה החדשה של טונה סטארקיסט

 

כך קרה שהתוספת של 15% בכמות, שמציעה כעת החברה, לא באמת ניתנת בחינם, אם מביאים בחשבון את עליות המחיר האחרונות של המוצר. לא רק זאת, התוספת "החינמית" אינה ניתנת ברכישה של קופסת שימורים אחת, אלא רק ברכישה של מארז מיוחד של רביעייה, המשווק על ידי החברה במהדורה מוגבלת.

 

טונה סטארקיסט היא המובילה במכירות של שימורי טונה בישראל. בעקבות עליית המחיר הורידה רשת השיווק מגה את המוצר מהמדפים, שכן ברשת סירבו לקבל את ההתייקרות האחרונה של דיפלומט. הסכסוך עם מגה בא לאחר ששופרסל הפסיקה למכור את שימורי טונה סטארקיסט בספטמבר 2012 בשל עליית המחיר הקודמת שביצעה החברה שנעה בין 5% ל־15%. מאז יושבו ההדורים בין דיפלומט לשופרסל, וכעת נעדרים שימורי סטארקיסט רק ממגה.

 

בדיפלומט בחרו שלא להגיב לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x